Kategoria: Uroczystości szkolne

4 lipca 2022

Nagrody od Elektromontaż S.A. Rzeszów dla uczniów którzy osiągnęli najwyższe średnie

W dniu zakończenia roku szkolnego tj. 24 czerwca 2022 r. w siedzibie firmy Elektromontaż S.A. Rzeszów uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen rocznych z przedmiotów zawodowych w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik informatyk otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Elektromontaż S.A. Rzeszów.

Nagrody wręczył Prezes Zarządu Spółki Elektromontaż Rzeszów S.A. Pan Sławomir Ciuł, który także oprowadził uczniów po nowej siedzibie firmy na ulicy Kamila Baczyńskiego 7 w Rzeszowie.

Dyrekcja szkoły w imieniu społeczności Zespołu Szkół Energetycznych oraz własnym wyraża serdeczne podziękowanie i ogromną wdzięczność za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczniów.

Nagrodzeni uczniowie:

 • Hubert Woźniak klasa 3AG – średnia ocen 5,33, wzorowe zachowanie – technik informatyk;
 • Jakub Dąbrowski klasa 3BS – średnia ocen 5,66, zachowanie wzorowe – technik elektryk;
 • Wiktoria Chmiel klasa 3CS – średnia 5,66, zachowanie wzorowe – technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
 • Damian Czekański klasa 3ES – średnia 5,33 zachowanie wzorowe – technik elektronik.

1 czerwca 2022

Dzień Patrona / Dzień Sportu 2022

W dniu 20.05.2022 roku. W Naszej szkole, odbyły się rozgrywki sportowe z okazji Dnia Patrona, gen. Wł. Sikorskiego. Ten dzień obfitował w duże emocje. Rozegraliśmy turnieje finałowe w piłkę nożną i w piłkę siatkową.

Puchar Dyrektora ZS Energetycznego w piłkę nożną otrzymała klasa 1BT a w piłkę siatkową klasa 2AT.

Wybraliśmy również najlepszego sprintera na dystansie 60m. Został nim Hubert Antos z klasy 3BG z czasem: 7,53sec.

Ponadto zorganizowaliśmy gry i zabawy integracyjne, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Było dużo śmiechu i sportowej zabawy.

W ramach integracji nauczycielsko-uczniowskiej odbył się mecz w piłkę siatkową z udziałem między innymi pana wice-dyrektora. Wynik nie pozostawił żadnych wątpliwości, 2:1 dla „ciała pedagogicznego”. Poza tym czas umilał Nam szkolny zespół muzyczny oraz karaoke z udziałem chętnych uczniów i uczennic.

Album ze zdjęciami >>

 

23 maja 2022

141 rocznica urodzin Patrona Szkoły

W dniu 20 maja 2022 r. z okazji 141 rocznicy urodzin Patrona Szkoły, wybitnego męża stanu gen. Władysława Sikorskiego, delegacja Szkoły w składzie: Dyrektor Szkoły – Zbigniew Zagrodnik, przewodnicząca Rady Rodziców – Monika Kanas, nauczycielka szkoły – Barbara Dziwik oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Pięta, Jakub Siuta złożyła okolicznościowy wieniec pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

 

29 listopada 2021

“Unia i Energetyk idą w parze”

Dnia 25 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia “Unia i Energetyk idą w parze”. Miała ona na celu podsumowanie projektów współrealizowanych ze środków Unii Europejskiej i Budżetu państwa.

Pan Dyrektor Zbigniew Zagrodnik zabrał głos i powitał zaproszonych gości:

 • Zastępcę dyrektora Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa Pana Ryszarda Bieńka
 • Panią dyrektor Jadwigę Gargaś i wicedyrektor dr Katarzyna Nowak Zespołu Szkół Nr 3 w Rzeszowie
 • Panią Amelię Wójcik z firmy Euromind z Hiszpanii
 • Pana Stanisława Augustyna z firmy EDU-IT
 • Naszą długoletnią Panią Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie Irenę Jamróz
 • oraz nauczycieli i uczniów i naszej szkoły

Na Akademii zostały zaprezentowane następujące projekty:

 1. Robotycznie zagranicznie
 2. Młody Świadomy Obywatel Europy
 3. Projekt Węgry 2021 – Dialog Młodzieży

Akademię umiliły występy Samorządu Uczniowskiego, który przygotował piosenki w różnych językach  – pod opieką P. Joanny Gentelman.
Na zakończenie Pan Dyrektor wraz z Panią Amelią Wójcik – gościem z Hiszpanii, wręczyli uczniom biorącym udział w projektach certyfikaty. Uroczystość zakończyła się małym poczęstunkiem i zwiedzaniem  szkoły.

7 listopada 2021

Wypominki szkolne 2021

4 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w Wypominkach Szkolnych, które odbyły się w kościele p.w. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Mszy świętej i modlitwom w intencji zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników szkół Rzeszowa i okolic  przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.

20 maja 2020

139 rocznica urodzin Patrona Szkoły

Z okazji 139 rocznicy urodzin Patrona Szkoły gen. Władysława Sikorskiego delegacja Szkoły złożyła okolicznościowy wieniec pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

 

 

12 listopada 2019

Pamiętamy! Wypominki szkolne!

W dniu 7 listopada 2019 roku w Kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie odbyły się Wypominki Szkolne. Było to spotkanie modlitewne dla wszystkich szkół rzeszowskich i okolic. Uroczystości tej przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski, który wygłosił kazanie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele i uczniowie. Podczas Mszy Świętej uczniowie złożyli kartki wypominkowe z nazwiskami zmarłych dyrektorów, nauczycieli, uczniów, pracowników szkół i placówek oświatowych.

Po Mszy Świętej odbyła się wewnątrz kościoła procesja za zmarłych. Wypominki szkolne są okazją do wychowania młodzieży w duchu wdzięczności oraz do umacniania pamięci o zmarłych w społeczności szkolnej.

W wydarzeniu tym wzięła udział delegacja z naszej szkoły z klasy 3TB. Po uroczystości na zebranych czekała gorąca czekolada i słodki poczęstunek.

19 października 2019

Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku uroczyście świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Serdeczne podziękowania dla rodziców, uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie Uroczystej Akademii.

25 kwietnia 2019

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas czwartych

Uczniów klas czwartych zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 które odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2019r. na sali gimnastycznej w budynku przy ul. W. Pola. Początek uroczystości o godz. 8:00.

5 lipca 2018

75 rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego

4 lipca, w rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego – wybitnego męża stanu, naszego rodaka  w parku Jedności Polonii z Macierzą gdzie znajduję się pomnik generała odbyła się uroczystość upamiętniająca, tragiczną śmierć sprzed 75 lat. (więcej…)