Kategoria: Na sportowo
Szkolny Turniej Szachowy
Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie na turniej szachowy
Turniej odbędzie się w dniu 3.10.2024 na sali gimnastycznej, Zawody odbędą się sposobem szwajcarskim od godziny 8-14 na sali gimnastycznej.
Turniej odbędzie się zgodnie z zasadami Polskiego Związku Szachowego , dla najlepszych osób zaplanowane są nagrody.
Uczniów prosimy o przyniesienie własnej szachownicy, oraz zainstalowanie aplikacji Chess Clock na telefon.
Zapisy kończą się 1.10.2024 o godzinie 14:00
Link do zapisów https://forms.office.com/r/
Nagrody:
Sukces Szymona na Mistrzostwach Polski w kickboxingu
Mistrzostwa Polski w kickboxingu, juniorów, seniorów i
weteranów w formule light contact oraz kadetów w formule
kick light – Będzin- 12/14.04.2024
Miniony weekend upłynął zawodnikom KSW Sokół Jarosław na rywalizacji podczas gigantycznej imprezy mistrzowskiej, która zgromadziła blisko 1000 zawodników z ponad 100 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu. Wśród zgłoszonych do rywalizacji znalazł się Szymon Szegda (-69kg), uczeń klasy 4ct Trudne zadanie stało przed Szymonem Szegda, Mistrzem Polski Juniorów w zeszłego roku, który w obecnym sezonie rywalizuje już jako senior. Szymon miał do stoczenia trzy walki. W pierwszej pokonał zdecydowanie na punkty, Miłosza Olajniczaka (KKS Sporty Walki Poznań). W kolejnym skrzyżował rękawice z Julianem Grabosiem (Beskid Dragon Bielsko Biała). Walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie wygrał rywal, a Szymon wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów.
Gratulujemy !
Wyjazd na narty
Drodzy uczniowie!
W dniu 20 lutego organizowany jest wyjazd na narty dla osób umiejących na nich jeździć. Koszt wyjazdu wynosi 150 zł.
W cenę wliczone zostały karnet, ubezpieczenie, transport.
Sprzęt we własnym zakresie należy koniecznie wypożyczyć w Rzeszowie.
Zgody i wpłaty przyjmuje ks. Kamil Bambrowicz do czwartku, tj. 15.02.2024r.
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSEn
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju Szachowym ZSEN.
Wyniki zawodów –
1 miejsce – Jakub Korcz z klasy 2 FT oraz Michał Czachor z klasy 5AS
3 miejsce – Mikołaj Paśkiewicz z klasy 2 FT
4 miejsce – Krystian Pietryka z klasy 3CT
5 miejsce – Filip Kołacz z klasy 2CT
6 Miejsce – Antoni Czerwonka z klasy 2FT
7 miejsce – Franciszek Kapłin z klasy 1 FT
8 miejsce – Mateusz Pelc z klasy 2AT
Gratulujemy wszystkim wymienionym i niewymienionym w powyższej liście uczniom o za świetne wyniki.
Wycieczka w Tatry
Informacje:
Zbiórka przy Zespole Szkół Energetycznych – poniedziałek ok. 2:00
Powrót do Rzeszowa – wtorek w godzinach wieczornych
Dzień pierwszy:
Przejazd wynajętym busem: Rzeszów – Zakopane
Piesze przejście szlakiem jednym z dwóch wariantów tras:
Wariant I: Piesze przejście szlakiem z Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie, następnie powrót do Zakopanego przez Halę Gąsienicową na nocleg.
Wariant II: Piesze przejście na Kopę Kondracką przez Kondracką Przełęcz powrót do Doliny Strążyskiej.
Alternatywnie zależnie od panujących złych warunków pogodowych i kondycyjnych możliwa jest zmiana trasy wycieczki na Piesze przejście szlakiem spod Wielkiej Krokwi przez Dolinę Białego na Sarnią Skałę, następnie powrót Doliną Strążyska pod Wielką Krokiew. W drodze powrotnej możliwe jest odwiedzenie wodospadu Siklawica. Powrót do Zakopanego na nocleg. lub innej adekwatnej do warunków pogodowych.
nocleg (ognisko, śpiewanie piosenek turystycznych, pieczenie kiełbasy)
Dzień drugi:
Termy Zakopiańskie
Powrót do Rzeszowa,
Zabrać ze sobą :
plecak, ciepłą odzież (kurtka, bluza, coś na deszcz),
wygodne buty turystyczne adekwatne do warunków pogodowych, legitymację szkolną (oraz PTTK jeżeli ktoś posiada), jedzenie, ciepłą herbatę, pieniądze, przybory toaletowe, zażywane leki, dres, klapki, latarkę (np. czołówka), dwie dodatkowe pary skarpet.
W schroniskowym bufecie można zakupić ciepłe posiłki, wrzątek do własnych kubków jest bezpłatny.
W czasie rajdu obowiązuje:
- przestrzeganie Regulaminu,
- bezwzględne przestrzeganie poleceń opiekunów,
- zachowanie ostrożności w czasie przejazdu oraz na szlaku turystycznym,
- zachowanie ciszy nocnej po 22:00,
- zakaz palenia papierosów i picia alkoholu!
- kulturalne zachowanie.
Koszt (przejazdy busem, nocleg, ubezpieczenie, przewodnik)
380 zł
wyżywienie w zakresie własnym ! ! !
Wszelkich informacji udzielają Jakub Kocan i Milena Zalewska z klasy 2AT.
Bardzo prosimy aby wpłacać pełną kwotę do 27.09.2023.
Hej ku Górom !
W dniach 13-14 kwietnia odbyła się wycieczka naszych szkolnych turystów w Tatry. Pierwszego dnia zdobywano pod okiem pani przewodnik Halę Gąsienicową i Nosal. Drugiego dnia wycieczkowicze moczyli zmęczone kości w basenach termalnych – Termy Chochołowskie.
Zapraszamy na kolejne wspólne wyjazdy.
Dziękujemy dziewczynom z 1AT za organizację a panom Jakubowi Kocanowi i Andzrejowi Rułce za opiekę.
Królowie Kozłówka
My, czyli klasa 4ds, już po raz trzeci w historii naszej nauki w ZSEn spędziliśmy 3 intensywne dni w domu fundacji TROSKA w Kozłówku w dniach 20-22 lutego. Tym razem towarzyszyli nam (czyli trochę poniekąd pilnowali) ks. Piotr Gnat i nasza wychowawczyni, p. Asia.
Mieliśmy odpocząć, odstresować się i trochę popracować na rzecz fundacji, wykorzystując naszą siłę i sprawność nabytą podczas długich godzin na siłowni. Niestety, z powodu niesprzyjającej pogody było to mocno utrudnione – lał deszcz, a wiatr wiał tak, że chwilami, szczególnie w nocy, obawialiśmy się, czy rano jeszcze będziemy mieć dach nad głową… Ale coś tam się udało pomóc.
Pierwszy dzień – wyprawa na basen w Strzyżowie. Zdjęć nie ma. Tzn. jest jedno, ale kolega na nim uwieczniony nie chce zawstydzić innych uczniów, którzy tu zaglądną i poczytają oraz pooglądają zdjęcia, swoją muskulaturą i formą pływacką. Po kolacji zajęcia w podgrupach i długie nocne Polaków rozmowy przy płonącym kominku. Niektórzy, na przekór pogodzie (na szczęście przestało lać, ale nieprzestało wiać) postanowili pójść na mały spacer. Jeden nie wziął drugiej pary butów i we wtorek na kręgle jechał w klapkach basenowych. Dobrze, że tam się buty wypożycza…
Dzień drugi – akcja gotowanie. Szef kuchni Kamil przygotował dla całej grupy pyszny obiad, a kuchcik Miłosz wykazał się miarką w oczach przy serwowaniu pożywnej strawy. Co szybkiego i sycącego można zaserwować bandzie nastolatków? Spaghetti bolognese. Szybko i w dużej ilości. Porcje były słuszne, bo wcześniej mocno zgłodnieliśmy grając w kręgle w Dobrzechowie. Mistrzem toru 4 okazał się Kuba K., drugie miejsce zajęła p. Asia. Na sąsiednim torze też chłopakom nieźle szło. Po powrocie obiad i rozleniwieni, z pełnymi brzuchami, oglądaliśmy film „Przełęcz ocalonych”. Później kolacja, ale przed północą poczuliśmy mocne ssanie i postanowiliśmy zrobić pizzę. Trzeba było trochę pojeść na zapas, bo po północy zaczęła się środa popielcowa – dzień tradycyjnie postny. Jedząc pizzę znów wiedliśmy długie rozmowy, tym razem w kuchni.
Dzień trzeci – msza święta. Popielec. Refleksje, świadectwo pana Piotra, który opowiedział nam, jak łatwo zniszczyć sobie życie, relacje rodzinne i zdrowie z powodu nałogu i jak trudno to później odbudować. Uświadomił nam, co powinno być w życiu człowieka najważniejsze. Po śniadaniu rozpoczęliśmy sprzątanie domu, aby był przygotowany na przyjazd kolejnej grupy, która z pewnością niebawem zawita do Kozłówka. Obiad tym razem przywieziono – pyszne, świeżo klejone pierogi. A po obiedzie krótka sjesta i… do domu.
Już sobie zaklepaliśmy u ks. Piotra termin na następny wyjazd.