Kategoria: Na sportowo

26 września 2023

Wycieczka w Tatry

Informacje:

Zbiórka przy Zespole Szkół Energetycznych – poniedziałek ok. 2:00

Powrót do Rzeszowa – wtorek w godzinach wieczornych

Dzień pierwszy:

Przejazd wynajętym busem: Rzeszów – Zakopane

Piesze przejście szlakiem jednym z dwóch wariantów tras:

Wariant I: Piesze przejście szlakiem z Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie, następnie powrót do Zakopanego przez Halę Gąsienicową na nocleg.

Wariant II: Piesze przejście na Kopę Kondracką przez Kondracką Przełęcz powrót do Doliny Strążyskiej.

Alternatywnie zależnie od panujących złych warunków pogodowych i kondycyjnych możliwa jest zmiana trasy wycieczki na Piesze przejście szlakiem spod Wielkiej Krokwi przez Dolinę Białego na Sarnią Skałę, następnie powrót Doliną Strążyska pod Wielką Krokiew. W drodze powrotnej możliwe jest odwiedzenie wodospadu Siklawica. Powrót do Zakopanego na nocleg. lub innej adekwatnej do warunków pogodowych.

nocleg (ognisko, śpiewanie piosenek turystycznych, pieczenie kiełbasy)

Dzień drugi:

Termy Zakopiańskie

Powrót do Rzeszowa,

Zabrać ze sobą :

plecak, ciepłą odzież (kurtka, bluza, coś na deszcz),

wygodne buty turystyczne adekwatne do warunków pogodowych, legitymację szkolną (oraz PTTK jeżeli ktoś posiada), jedzenie, ciepłą herbatę, pieniądze, przybory toaletowe, zażywane leki, dres, klapki, latarkę (np. czołówka), dwie dodatkowe pary skarpet.

W schroniskowym bufecie można zakupić ciepłe posiłki, wrzątek do własnych kubków jest bezpłatny.

W czasie rajdu obowiązuje:

  • przestrzeganie Regulaminu,
  • bezwzględne przestrzeganie poleceń opiekunów,
  • zachowanie ostrożności w czasie przejazdu oraz na szlaku turystycznym,
  • zachowanie ciszy nocnej po 22:00,
  • zakaz palenia papierosów i picia alkoholu!
  • kulturalne zachowanie.

Koszt (przejazdy busem, nocleg, ubezpieczenie, przewodnik)

380 zł

wyżywienie w zakresie własnym ! ! !

Wszelkich informacji udzielają Jakub Kocan i Milena Zalewska z klasy 2AT.

Bardzo prosimy aby wpłacać pełną kwotę do 27.09.2023.

23 kwietnia 2023

Hej ku Górom !

W dniach 13-14 kwietnia odbyła się wycieczka naszych szkolnych turystów w Tatry. Pierwszego dnia zdobywano pod okiem pani przewodnik Halę Gąsienicową i Nosal. Drugiego dnia wycieczkowicze moczyli zmęczone kości w basenach termalnych – Termy Chochołowskie.

Zapraszamy na kolejne wspólne wyjazdy.

Dziękujemy dziewczynom z 1AT za organizację a panom Jakubowi Kocanowi i Andzrejowi Rułce za opiekę.

25 lutego 2023

Królowie Kozłówka

My, czyli klasa 4ds, już po raz trzeci w historii naszej nauki w ZSEn spędziliśmy 3 intensywne dni w domu fundacji TROSKA w Kozłówku w dniach 20-22 lutego. Tym razem towarzyszyli nam (czyli trochę poniekąd pilnowali) ks. Piotr Gnat i nasza wychowawczyni, p. Asia.

Mieliśmy odpocząć, odstresować się i trochę popracować na rzecz fundacji, wykorzystując naszą siłę i sprawność nabytą podczas długich godzin na siłowni. Niestety, z powodu niesprzyjającej pogody było to mocno utrudnione – lał deszcz, a wiatr wiał tak, że chwilami, szczególnie w nocy, obawialiśmy się, czy rano jeszcze będziemy mieć dach nad głową… Ale coś tam się udało pomóc.

Pierwszy dzień – wyprawa na basen w Strzyżowie. Zdjęć nie ma. Tzn. jest jedno, ale kolega na nim uwieczniony nie chce zawstydzić innych uczniów, którzy tu zaglądną i poczytają oraz pooglądają zdjęcia, swoją muskulaturą i formą pływacką. Po kolacji zajęcia w podgrupach i długie nocne Polaków rozmowy przy płonącym kominku. Niektórzy, na przekór pogodzie (na szczęście przestało lać, ale nieprzestało wiać) postanowili pójść na mały spacer. Jeden nie wziął drugiej pary butów i we wtorek na kręgle jechał w klapkach basenowych. Dobrze, że tam się buty wypożycza…

Dzień drugi – akcja gotowanie. Szef kuchni Kamil przygotował dla całej grupy pyszny obiad, a kuchcik Miłosz wykazał się miarką w oczach przy serwowaniu pożywnej strawy. Co szybkiego i sycącego można zaserwować bandzie nastolatków? Spaghetti bolognese. Szybko i w dużej ilości. Porcje były słuszne, bo wcześniej mocno zgłodnieliśmy grając w kręgle w Dobrzechowie. Mistrzem toru 4 okazał się Kuba K., drugie miejsce zajęła p. Asia. Na sąsiednim torze też chłopakom nieźle szło. Po powrocie obiad i rozleniwieni, z pełnymi brzuchami, oglądaliśmy film „Przełęcz ocalonych”. Później kolacja, ale przed północą poczuliśmy mocne ssanie i postanowiliśmy zrobić pizzę. Trzeba było trochę pojeść na zapas, bo po północy zaczęła się środa popielcowa – dzień tradycyjnie postny. Jedząc pizzę znów wiedliśmy długie rozmowy, tym razem w kuchni.

Dzień trzeci – msza święta. Popielec. Refleksje, świadectwo pana Piotra, który opowiedział nam, jak łatwo zniszczyć sobie życie, relacje rodzinne i zdrowie z powodu nałogu i jak trudno to później odbudować. Uświadomił nam, co powinno być w życiu człowieka najważniejsze. Po śniadaniu rozpoczęliśmy sprzątanie domu, aby był przygotowany na przyjazd kolejnej grupy, która z pewnością niebawem zawita do Kozłówka. Obiad tym razem przywieziono – pyszne, świeżo klejone pierogi. A po obiedzie krótka sjesta i… do domu.

Już sobie zaklepaliśmy u ks. Piotra termin na następny wyjazd.

23 września 2022

Wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych

W dniach 19 i 20.09.2022r. odbyły się wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych. Odwiedziliśmy Siedlisko Janczar w Pstrągowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na FB.

1 czerwca 2022

Turniej League Of Legends – wkrótce finał

W szkolnym Turniej League of Legends wystartowało  7 drużyn.

Do rozgrywek o finał przeszły 3 drużyny: Wisienki Kidawy, Siema Esport, Turkmobile.
W wyniku pojedynków “każdy z każdym”, odpadła drużyna Siema Esport.
W wielkim finale zagrają: Wisienki Kidawy i Turkmobile.
11 grudnia 2021

Mikołajki “inaczej”

Elektrycy i elektronicy z 3ds, zamiast obdarowywać się mniej lub jeszcze mniej pożądanymi prezentami mikołajkowymi, postanowili się rozerwać integracyjnie. Po dwóch lekcjach matematyki, oddychając głęboko mroźnym grudniowym powietrzem, wraz z wychowawczynią spacerkiem przeszli parę kilometrów na drugi brzeg Wisłoka do kręgielni Galaktyka.

Podzieleni na grupy, przebrani w specjalne obuwie (nawet rozmiar 48 dla Kuby i Szymka się znalazł) oddali się zaciekłej rywalizacji. Pani Cyran też sobie całkiem nieźle radziła. Później pizza, frytki i można było wracać do domu.

27 października 2021

Integracja 1at i 1bt na Ranczu w Pstrągowej

W piękny październikowy dzień – 27. 10. 2021 r. klasa 1 AT i 1 BT brała udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów na Ranczu w Pstrągowej: zwiedzanie mini ZOO, karmienie zwierząt, przejazd wozem turystycznym po okolicy, zjazd na pontonach, rywalizacja sportowa, potyczki w dmuchanych kulach…Naprawdę nie można było się nudzić! A po tym wszystkim kiełbaska z grilla smakowała niesamowicie. Trzeba będzie to kiedyś powtórzyć!

3 marca 2020

Zajęcia na basenie

Zapraszamy uczniów szkoły na bezpłatne zajęcia na basenie “Delfin”.
Cała pływalnia jest do naszej dyspozycji w środy od godziny 16.00 do 17.00.
Zbiórka w holu basenu o godzinie 15.45.

Należy ze sobą zabrać:
– ręcznik kąpielowy,
– klapki basenowe,
– czepek (materiałowy lub silikonowy),
– kąpielówki lub strój kąpielowy,
– okularki do pływania.

Uczniowie korzystający z basenu pierwszy raz muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców.

Informacje o zajęciach i formularz zgody można otrzymać u nauczycieli wychowania fizycznego.