Kategoria: Akcje / wydarzenia kulturalne

6 września 2017

Kiermasz podręczników używanych

Wszystkich, którzy chcą się pozbyć swoich książek z lat ubiegłych, prosimy przynieść je w czwartek i piątek.

Książki prosimy przynieść do sali 26.

Akcją zajmują się Panie Malicka i Mandzelowska.

Książki będą sprzedawane w poniedziałek i wtorek (11 i 12.09).

11 czerwca 2017

Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa rozpoczęliśmy od czytania fragmentów Księgi nad Księgami.  Inspiracją do lektury stał się Tydzień Biblijny i I Narodowe Czytanie Biblii. Nasze czytanie trwało przez cały miesiąc maj. Nauczyciele i uczniowie czytali przypowieści o Budowaniu domu na skale i na piasku, o Zaginionej owcy, o Synu marnotrawnym, ulubione fragmenty z Księgi psalmów,” Hymn o miłości” św. Pawła i inne. (więcej…)

24 października 2016

Tydzień Kodowania w Energetyku – CodeWeek 2016

Podobnie jak w roku poprzednim w ubiegłym tygodniu odbył się u nas Tydzień Kodowania – CodeWeek ‚2016. Inicjatywa ta ma za zadanie promować szeroko rozumiane programowanie wśród osób zainteresowanych informatyką ale nie tylko. (więcej…)

3 października 2016

Dzień Chłopaka w Energetyku

Po raz pierwszy od wielu lat w Naszej szkole, jest klasa gdzie jest więcej dziewczyn od chłopców. I właśnie w klasie 1ft (fototechnik) Dzień Chłopaka przybrał szczególnie uroczysty charakter, były słodkości, były zdjęcia … (więcej…)

15 czerwca 2016

„Jak nie czytam jak czytam”

W piątek (10.06) tuż przed godziną 10:00 Pan Dyrektor – przez szkolny radiowęzeł – dał hasło do rozpoczęcia akcji ”Jak nie czytam jak czytam”. Kto żyw we wszystkich salach lekcyjnych, pracowniach, na boisku szkolnym i siłowni porzucił naukę (mimo, że klasyfikacja i egzaminy zawodowe tuż, tuż) i zaczęło się… (więcej…)

28 stycznia 2016

Oddajemy Krew

Po raz drugi w tym roku szkolnym, mimo szalejących właśnie chorób, udało się Damianowi Żmudzie zachęcić kolegów do podzielenia się darem krwi. Do Centrum Krwiodawstwa udaliśmy się 27. 01. 2016 r. Tym razem przez „gęste sito” badań przeszło dziewięć osób – oddały prawie 4,5 l krwi. (więcej…)

3 listopada 2015

Pomagamy ! Kwesta Cmentarna

Kwesta cmentarna

Uczniowie naszej szkoły wraz z kolegami z innych szkół uczestniczyli jako wolontariusze w cmentarnej kweście w dniu Wszystkich Świętych. Kwestę organizuje Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta wspólnie z Caritas na rzecz ubogich i bezdomnych. (więcej…)

21 października 2015

Zakończył się Tydzień Kodowania w Energetyku

Dziękujemy uczniom Energetyka i rzeszowskich gimnazjów za udział w zajęciach. Prowadzącym dziękujemy za zaangażowanie. Działo się … nauczyciele uczyli uczniów, uczniowie uczyli nauczycieli (Adam Rusin dziękujemy !) na tapecie były: HTML5, CSS3, Unity, Photoshop, Construct2, C++, PHP, Twitter Bootstrap, może wkrótce zrobimy powtórkę ?! (więcej…)

28 września 2015

Pomagamy zbierać żywność

Kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w akcji „Podziel się posiłkiem”. Podobnie jak w latach latach poprzednich pomagaliśmy zbierać żywność w Tesco. Uczniowie pomagali zbierać żywność w piątek i sobotę (25 i 26 września). (więcej…)

5 czerwca 2015

Zielona lekcja

Piękna pogoda i „soczysta zieleń” otaczająca naszą szkołę zachęca by opuścić lekcyjne sale. Tym razem lekcję pod chmurką w Energetyku poprowadziła pani Beata Nierojewska. (więcej…)

24 stycznia 2015

Nasz sukces w „Krwawej akcji”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Krwawa akcja – oddaj krew okaż serce” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w ramach akcji „Młodzież dla miasta”, której patronował prezydent Tadeusz Ferenc. (więcej…)

12 grudnia 2014

Koncert jesienny

„Koncert jesienny w barwach polsko-niemieckich” odbył się w naszej szkole 9 grudnia 2014r. Miłośnicy sztuki prezentowali najpiękniejsze wiersze o jesieni w wersjach polskich i niemieckich. (więcej…)

27 października 2014

Oddajemy krew ! Krew darem życia !

Jak co roku -od kilkunastu już lat – grupa odważnych i zaangażowanych młodych ludzi (pełnoletnich), udała się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Młodzi krwiodawcy, którzy przeszli przez gęste sito badań oddali po 450 ml drogocennego płynu. Czekała na nich słodka nagroda i zapewne duża satysfakcja. (więcej…)

6 października 2014

Program filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!

Program filharmonia / ostrożnie, wciąga!!! kierowany jest do maturzystów, ponieważ w naszym rozumieniu to ostatni moment by raz jeszcze spróbować zachęcić ich do skorzystania z oferty filharmonii … (więcej…)