Kategoria: Akcje / wydarzenia kulturalne

15 października 2019

Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek ‘2019

W tym roku dla uczniów pierwszych klas informatycznych proponujemy 2 mini warsztaty:

  • Programuje w C++, pierwsze kroki – środa (16.11) – od 13:10 do 15:00 – Paweł Łapiński
  • Wprowadzenie do tworzenia stron WWW – piątek (18.11) – 12:20 do 14:00 –  Tomasz Kras

Numery sal zostaną podane w późniejszym terminie.

4 października 2019

3at na wystawie pt. “Zadając sobie pytania”

Dnia 26 września klasa 3AT odwiedziła Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Wspólnie obejrzeliśmy wernisaż prac Patrycji Longawy, pt. “Zadając sobie pytania”, a każdy z uczniów wybrał jedną z prac, której przesłanie, forma, jak i aspekty stylistyczne podobały mu się najbardziej. Następnym celem stała się jubileuszowa wystawa prac Andrzeja Korca, który w bieżącym roku obchodził 30-lecie swojej pracy artystycznej, jak i 60-te urodziny. Jego wkład w rozwój sztuki i kultury w obrębie Podkarpacia jest ogromny, a jego dzieła niesamowite – mają w sobie mnóstwo koloru, faktury oraz są niesamowicie piękne..”
Iza K. z IIIat

1 października 2019

“Grasujemy” w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym

40 Młodych Wilków z Zespołu Szkół Energetycznych z Rzeszowa grasowało u podnóża Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Wataha Wilków zwiedziła schron w Stępinie, gdzie słuchała historii z ust Pana Macieja Piękosia – świetnego przewodnika, później odpoczywała w Fundacji TROSKA.

1 października 2019

W zamyśleniu – 3AT na Starym Cmentarzu w Rzeszowie

Dnia 26 września klasa 3AT nawiedziła rzeszowski Stary Cmentarz by zwiedzić dawne grobowce i nagrobki będące obecnie żywymi pomnikami architektury epoki w której je wykonano. Klasa odnalazła groby spoczywających tam zasłużonych ludzi takich jak Józef Łukasiewicz (ojciec Ignacego Łukasiewicza) czy Jan Marcinkiewicz (powstaniec styczniowy z 1863, radny Rzeszowa) oraz słynną rzeźbę Geniusza Śmierci. Po zakończeniu zwiedzania, klasa w ciszy oddała hołd tym, których już nie ma wśród nas modlitwą za zmarłych.
Jakub Ch. IIIat

12 czerwca 2019

Jedziemy “na roboty” do Hiszpanii !!!

Udało się, jedziemy “na roboty” do Hiszpanii. Informujemy, że projekt “Robotycznie zagranicznie” złożony przez naszą szkołę w ramach konkursu Erasmus+ uzyskał pozytywną ocenę Narodowej Agencji. Oznacza to, że 40 uczniów naszej szkoły wyjedzie na zagraniczną praktykę do Hiszpanii dotyczącą programowania robotów.

Nasz projekt zdobył 100% możliwych punktów !!!

Czyli znów odwiedzimy Sewillę …

10 czerwca 2019

Międzynarodowy Dzień Elektryka

10 czerwca Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Elektryka!.  Patronem tego święta jest André Marie Ampère. Wszystkim elektrykom – Wszystkiego Najlepszego!

14 maja 2019

Kolejna edycja festiwalu O!PLA w naszej szkole

W tym roku podobnie jak w ubiegłorocznym w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Festiwal  Animacji. W głosowaniu brali udział uczniowie klasy I FT. Obejrzeli około 120 filmów animowanych w różnych kategoriach: animacja studyjna, studencka, formaliny, eksperymentalna. Przez okres czterech tygodni cyklicznie oglądali każdą z kategorii. Raz się podobało a czasami bardziej, różne były opinie uczniów. Najważniejsze jest ich zainteresowanie animacją, które w przyszłości może się rozwinąć.