Kategoria: Akcje / wydarzenia kulturalne

9 stycznia 2019

Wycieczka do BWA

W dniu 03.01.2019 uczniowie klasy 1ft, mieli okazję zapoznać się z pokonkursową wystawą zatytułowaną „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba roku 2018”, zorganizowaną przez rzeszowskie Biuro Wystaw Artystycznych. Złożyły się na nią prace artystów Podkarpacia o tematyce poświęconej setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – wśród nich obrazy naszego nauczyciela, pana Andrzeja Rułki.  Wracając do szkoły zajrzeliśmy jeszcze do Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Po wystawie „Rzeszów 1914 – 1919”, młodych adeptów fotografii oprowadziła  pani Barbara Bokota-Tomala, artystka której prace mogliśmy wcześniej podziwiać w BWA.  Spotkanie ze sztuką było dla młodzieży prawdziwą ucztą duchową.

7 stycznia 2019

VII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za odwiedzenie Naszego Stoiska. Zapraszamy do szkoły podczas Dni Otwartych – wkrótce informacja o ich terminie.

27 listopada 2018

#KOMÓRKOMANIA – Ty też uratuj komuś życie

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji #Komórkomania skierowanej do młodych ludzi, którzy zaczynają swoje dorosłe życie i chcieliby zarejestrować się jako potencjalni dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych.

Oczywiście zachęcamy do udziału wszystkie osoby w wieku 18-55 lat, nauczycieli, rodziców, znajomych.

Akcja rejestracyjna odbędzie się w budynku naszej szkoły przy ulicy: Wincentego Pola 1 w dniach: środa, czwartek od 9:00 do 12:30 oraz w piątek od 8:30 do 11:00.

Więcej o akcji https://www.dkms.pl/pl/szkola

Zapraszamy wszystkich chętnych.

13 listopada 2018

Literatura XIX wieku – inspiracje

Uczniowie klasy 3 FT w dniu 31 października 2018r. wraz z nauczycielem polonistą i nauczycielem bibliotekarzem przygotowali niezwykłe spotkanie z  literaturą. Jego celem było przedstawienie uczniowskich inspiracji literaturą i kulturą XIX. Grupa teatralna: Paulina Kopeć, Monika Wolańska,  Patrycja Czop, Jakub Pazin, Artur Dmitrowski wystawiła fragmenty II cz. ,,Dziadów”- wprowadzając widzów w nastrój tajemniczości i zadumy nad tymi, którzy od nas odeszli.

W scenerii kawiarenki artystycznej, przy dźwiękach muzyki Szopena uczniowie wyrażali swoje inspiracje, recytując ,,Sonety krymskie”, Inwokację”, ,,Wielką Improwizację”, fragmenty ,, Pana Tadeusza”, monolog Kordiana, wiersze Norwida , Słowackiego, Asnyka…W rolę mistrza ceremonii wcielił się Marcin Wójcik, który zapowiadał występy swoich kolegów, nawiązywał  do roli literatury w drodze do niepodległości, Święta Zmarłych i ważnego wyjazdu klasy na praktyki do Hiszpanii. Tam jako młodzi artyści będą szukać nowych inspiracji.

6 listopada 2018

Zbiórka krwi, rejestracja dawców szpiku

W załączniku przesyłam plakat i program XXII zbiórki krwi Ognisty Ratownik Gorąca Krew „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości Polski” i VII rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Zbiórka odbędzie się 10 listopada 2018 r. (sobota) w godz. 8.00 – 14.00 w Głogowie Małopolskim przy Urzędzie Miejskim ul. Rynek 1

Gorąca prośba o rozpowszechnienie informacji wśród Rodziny, strażaków, znajomych i mediach społecznościowych:)

Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.
Serdecznie zapraszamy.
Ze strażackim pozdrowieniem
Adam Ozimek
OSP Hucisko
602786096

 

5 listopada 2018

Szkolne uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

  1. 6 listopada godz. 11.00 – Konkurs „Józef Piłsudski – twórca niepodległego państwa polskiego”.
  2. 9 listopada godz. 11.00 – Msza św. za Ojczyznę w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej.
  3. 9 listopada godz. 11.45 – “Niepodległa” montaż słowno-muzyczny.
29 października 2018

Konkurs z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości „Józef Piłsudski- twórca niepodległego państwa polskiego”

Zapraszamy uczniów Technikum i ZSZ  do udziału w konkursie  „Józef Piłsudski- twórca niepodległego państwa polskiego”.

Termin konkursu: 6 listopada 2018r.godz. 11.25 w budynku przy ul. W. Pola 1.

Forma konkursu : Pisemny test (21 pytań  dotyczących postaci i działalności  J. Piłsudskiego)
Nagrody: atrakcyjne nagrody rzeczowe  za zajęcie I, II i III miejsca.

Zainteresowanych prosimy o kierowanie zgłoszeń  do 5 listopada  do p. E. Mazur i M. Robaka

15 października 2018

Tydzień Kodowania w Energetyku

Zespół Szkół Energetyczny podobnie jak w latach ubiegłych bierze udział w akcji Tydzień Kodowania 2018 (CodeWeek 2018). W tym roku do wspólnego programowania zapraszamy uczniów naszej szkoły i uczniów klas 8 szkół podstawowych.

Zapraszamy na 3 typy zajęć:

1.    Podstawy projektowania stron WWW przy użyciu HTML i CSS

2.    Wprowadzenie do programowania w C++

3.    Jak to zrobić z Arduino – roboty, węże świetlne i inne elektroniczne cuda,

które odbędą się w naszej szkole (ul. Wincentego Pola 1)  wg. przedstawionego niżej harmonogramu.

Zajęcia nie wymagają formalnych zgłoszeń, zapraszamy w wyznaczonym terminie, prosimy o informację ilu ewentualnie uczniów z Państwa szkoły możemy się spodziewać. Informację prosimy przesłać na adres tomasz.kras@gmail.com

Osoba  odpowiedzialna:

Tomasz Kras, tomasz.kras@gmail.com, www.fb.com/tomasz.kras

 

Harmonogram:

 

Podstawy projektowania stron WWW przy użyciu HTML i CSS 19.10
piątek
14:00
Podstawy projektowania stron WWW przy użyciu HTML i CSS 19.10
piątek
16:30
Jak to zrobić z Arduino – roboty, węże świetlne i inne elektroniczne cuda 19.10
piątek
14:00

 

Jak to zrobić z Arduino – roboty, węże świetlne i inne elektroniczne cuda 19.10
piątek
16:30
Wprowadzenie do programowania w C++

 

24.10
środa
14:00
5 lipca 2018

75 rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego

4 lipca, w rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego – wybitnego męża stanu, naszego rodaka  w parku Jedności Polonii z Macierzą gdzie znajduję się pomnik generała odbyła się uroczystość upamiętniająca, tragiczną śmierć sprzed 75 lat. (więcej…)

18 czerwca 2018

Plener fotograficzny w Kozłówku

Dnia 28 maja 2018r. klasa II FT fototechnik wyruszyła do Kozłówka na plener fotograficzny przewidziany w programie nauczania. W pierwszy dzień klasa poszła na zamek “Odrzykoń” oraz na Prządki. Ksiądz Dunaj  był naszym przewodnikiem. Na koniec dnia zorganizowaliśmy ognisko. Na dzień następny część grupy wyruszyła pieszo do Strzyżowa z ks. Dunajem na czele. Jedli zimne lody. W drugą noc odbyła się noc filmowa. Chodziliśmy na wesołe spacery, by robić zadane zadania przez nauczycieli fototechnik. m.in wschód, zdjęcia nocą, zabawa światłem…

Wyżywienie zapewniali sobie uczniowie, gotowali obiady, lecz najbardziej pracował Pan Brud nad posiłkami. Graliśmy w gry planszowe i słowne. Zacieśnialiśmy więzy. Ksiądz Dunaj odprawił 2 msze w kaplicy w których uczniowie brali udział. Powrót odbył się autokarem 30 maja.2018 r.

 

20 maja 2018

Wiosenna dyskoteka gimnazjalistów

Jako że nie udało się zrobić dyskoteki w budynku przy W. Pola w karnawale, tak długo smęciliśmy opiekunkom Samorządu Uczniowskiego i Dyrekcji, że w końcu wyprosiliśmy…

Mimo początkowych problemów z wykonaniem zaciemnienia okien na korytarzu i nie stykającym kabelkiem, imprezę możemy uznać za udaną. Nie było nas szczególnie wiele (bo i klas gimnazjum nie ma nie wiadomo ile, a i pogoda sprzyjała siedzeniu na polu zamiast w szkolnych murach), ale ci którzy przyszli, bawili się świetnie. Najpierw oglądaliśmy pokazy akrobatyczne ze staniem na głowie włącznie, potem para wodzirejów rozkręciła towarzystwo i wszyscy obecni ruszyli w tany. Był pomysł, żeby zrobić dyskotekę tematyczną – lata 80., jednak łatwiej się bawić przy przebojach znanych naszemu pokoleniu, których teksty znamy doskonale. Ta idea “wzięła w łeb”, bo… “przez twe oczy te oczy zielone, oszalałem…”

17 maja 2018

Podsumowanie festiwalu “O!PLA” w Energetyku

Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) postawił sobie za cel (od)budowanie relacji pomiędzy widzem w każdym wieku, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocję, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Od samego początku O!PLA dociera ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju, zaś poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje i Lekcje Animacji, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji, ma znaczący charakter edukacyjny. To, co charakteryzuje O!PLA w sposób szczególny, to Jurorzy, którymi są wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach, a także skala przedsięwzięcia. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21. miejscowościach (20. miastach i Pacanowie). Druga edycja (2014) w 44. miejscowościach (39. miastach i 5. wsiach). Trzecia edycja (2015) w 51. miejscowościach (47. miastach i 4. wsiach). Edycja czwarta w 69. miejscowościach (62 miastach i 7 wsiach). Edycja piąta w 65. miejscowościach. Edycja szósta dotrze do rekordowej liczby 80. miejscowości w kraju.

Uczniowie z Fototechnika przez 6 tygodni mieli możliwość raz w tygodniu oglądać animacje z festiwalu O!PLA. Możliwość głosowania na trzy najciekawsze filmy dały uczniom satysfakcję udziału w festiwalu. Filmy które obejrzeli to:

KATEGORIA STUDYJNA

8 FILMÓW = 95’

ARKA NOEGO (2017, 7’), Adam Zienowicz, Studio Munka/Stowarzyszenie Filmowców Polskich/LUNAPARK motion arts collective DZIWNY PRZYPADEK (2017, 13’30), Zbigniew Czapla, Warsztat Filmowy HORYZONT ZDARZEŃ (2017, 12’28”), Michał Orzechowski, FUMI Studio MARCHEWKOWE POLE (2016, 16’), Kacper Zamarło, Studio Filmowe Xanf MVP (2018, 03’50”), Artur Marcol, FUMI Studio O MATKO! (2017, 12’15”), Paulina Ziółkowska, FUMI Studio UCIECZKA (2017, 15’), Jarosław Konopka, ANIMA-POL XOXO – POCAŁUNKI I UŚCISKI (2016, 13’53”), Wiola Sowa, Sowa Film

 

KATEGORIA SZKOLNA

Kategoria im. Kazimierza Urbańskiego

filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych (w tym studentów zagranicznych), a także filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych w ramach warsztatów animacji

***

18 FILMÓW = 82’

BAJKA O POWSTANIU CZARNEJ DZIURY (2017, 4’26”), Karolina Gołębiowska, AS SZCZECIN CHWAST (2017, 04’10”), Adrianna Matwiejczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ C.O.Ś (CZŁOWIEK OBRASTAJĄCY ŚMIERCIĄ) (2017, 06’03”), Katarzyna Piróg, ASP WARSZAWA GOŚĆ (2017, 2’20”), Aleksander Józefczyk, ASP KRAKÓW KLUB SENIORA (2016, 06’11”), Agata Mianowska, PWSFTviT ŁÓDŹ NA JĘZYKACH (2017, 3’49”), Karolina Borgiasz, PWSFTviT ŁÓDŹ NIE MASZ DYSTANSU (2017, 3’52”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI? (2017, 6’37”), Aleksandra Filipowicz i Konrad Ożgo, PJATK WARSZAWA OBŁAWA (2017, 4’), Krzysztof Raczkowski, UAP POZNAŃ OJEZU (2017, 03’48”), Betina Bożek, ASP KRAKÓW OSTATNI POKÓJ (2017, 5’47”), Marta Chyła-Janicka, PWSFTviT ŁÓDŹ SAMURAJ (2016, 7’08”), Tomasz Kucharczyk, PJATK WARSZAWA SKLEP Z RYBAMI (2017, 3’), Maria Kulpa, UAP POZNAŃ WCIELENIE (2017, 5’), Barbara Rupik, PWSFTviT ŁÓDŹ WYBORY MISS KURNIKA (2016, 3’26”), Aleksandra Pietruk, UMCS LUBLIN ZAMIENIAMY SIĘ W PRZYRODĘ (2017, 4’), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ ZDROWAŚ? (2017, 04’10”), Ilona Dybka, PWSFTviT ŁÓDŹ ZJAZD (2017, 03’41”), Jerzy Tabor, PWSFTviT ŁÓDŹ

ANIMOWANY WIDEOKLIP

Kategoria im. Yacha Paszkiewicza

oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki

18 FILMÓW = 75’

ALIEN SCARS ( Polska/Kanada 2017, 5’), Martyna Koleniec | Brainwashed Proper Citizens DOM DOBRY (2017, 05’22”), Łukasz Rusinek | Pablopavo i Ludziki DREAM ON (2017, 4’42”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered DR WHITE (2017, 03’02”), Maciej Bednarek | Elektronikt FAIL (2017, 05’05”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered FLUOKSETYNA (2017, 4’), Paweł Czarnecki | Latające Pięści HATOR (2017, 02’27”), Maciej Sarna |LiN KAMIEŃ (2018, 4’49”), Marcin Ożóg | Paśko & Zespół Co To MAK (2017, 4’33”), Ala nunu Leszyńska | T/Aboret MOST (2017, 02’23”), Łukasz Jedynasty | Kazik & Kwartet ProForma NEBULA (2017, 3’34”), Marcin Nowrotek (ASP Katowice) | Maciej Obara ODESSA (2017, 03’12”), Karolina Głusiec | Ariel Ariel OHOHO (2017, 2’34”), Łukasz Rusinek | Gooral OSTATNI DZIEŃ SIERPNIA (2017, 05’53”), Marcin Podolec, Kacper Zamarło | Pablopavo i Ludziki PUSTE SAMOLOTY (2017, 04’32”), Joanna Kucharska | Hańba! SATIN (2017, 5’44”), Łukasz Rusinek | Aleksander Nowak WARSZAWA (2017, 02’45”), Anita Kwiatkowska-Naqvi | Kapela Kożuch WIOSNA (2017, 04’06”), Zuzanna Waś | Kaman / Konikiewicz

 

ANIMOWANE FRASZKI

Kategoria im. Andrzeja Czeczota

filmy, których akcja trwa od 1 do 90 sekund

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI BĘDZIE TRADYCYJNIE PREZENTOWANA Z KATEGORIĄ FORMANIMY, ALE Z OSOBNYM GŁOSOWANIEM. BRAK OPISÓW JEST ZAMIERZONY; PRZY TAK KRÓTKIEJ FORMIE JEDNO SŁOWO ZA DUŻO MOGŁOBY BYĆ KRZYWDZĄCE DLA FILMU.

12 FILMÓW = 12 MINUT

CHMURY (2017, 0’51”), Karolina Specht, Goethe Institut DLACZEGO PRZENIGDY NIE DOKARMIAĆ GOŁĘBI (2017, 1’20”), Agnieszka Świętek DUCH (2017, 0’19”), Alicja Łyszkowicz, UAP GDZIE KUCHAREK 6 TAM NIE MA CO JEŚĆ (2017, 01’35”), Kamil Wójcik IF YOU CAN… (2017, 1:14), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN LUDZIK SPADŁ MI Z NIEBA (2017, 01’02”), Magdalena Pilecka MARS 2032 (2017, 1’), Karol Szczepankiewicz, UMK TORUŃ PUSH THE BUTTON! (2017, 0’45”), Kamil Wójcik SEKCJA (2017, 01’15”), Aleksandra Drewniak, UAP POZNAŃ SPODNIE I ŻELAZKO (2018, 1’22”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ ZABAWKA (2017, 0:55), Fabian Kowalczuk (Gocholudek), UMCS LUBLIN ŻABA I MUCHA (2017, 00:38) Aleksandra Machoń, UMCS LUBLIN

FORMANIMY

Kategoria im. Warsztatu Formy Filmowej

animacje abstrakcyjne i animacje eksperymentalne

FORMANIMY, czyli tu nie chodzi o historię, a sensem jest sam obraz, dźwięk i to, co pomiędzy…

KATEGORIA FORMANIMY BĘDZIE TRADYCYJNIE PREZENTOWANA Z KATEGORIĄ ANIMOWANE FRASZKI, ALE Z OSOBNYM GŁOSOWANIEM PUBLICZNOŚCI.

  1. FILMÓW = 43’

CREATION. FIRST DAY, (2018, 02’52”), Mariusz Wirski DIALOGI (2016, 6’), Monika Kuczyniecka | Rafał Ryterski, NInA DZIĘKI UPRZEJMOŚCI ARTYSTY (2016, 10’10”), Piotr Bosacki GWIEZDNY PYŁ (2018, 02’05”), Elena Volozneva, UMK TORUŃ JUSTI FITNESS (2017, 07’43”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ KAJTEK (2017, 03’33”), kinoMANUAL (Aga Jarząb + Pin Park) LITTLE GIANT (2017, 03’08”), Maciej Dydyński + LASY SLAWUSGEDONUS (2018, 5’), Maciek Sławuski UPADEK (2017, 00’54”), Emil Bucki, Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie ZOETROP (2017, 02’08”), Martyna Karpowicz

KONKURS „Oh! People Love Animation!”

W PROGRAMIE 15 FILMÓW O ŁĄCZNYM CZASIE TRWANIA 01:56:10

DARMUJI 86, Ahmad Hafidz Azroi / ALLIE STUDIO, Indonezja 2017, 02’29” DWA TRAMWAJE [eng.: Two Trams], Svetlana Andrianova / SOYUZMULTFILM FILM STUDIO, Rosja 2016, 10’ DZIADEK MORS [org.: Pépé le morse/ eng.: Grandpa Walrus], Lucrèce Andreae / Caïmans Productions, Francja 2017, 14’ 53” FIASKO, Szabolcs Nagy / Szent Görgy Media and Information Technology, Węgry 2017, 4’36” GHOST SQUAD, Kieran Sugrue, Australia 2016, 6’30” HAPPY END, Jan Saska / True Lovers, FAMU, Czechy 2016, 6′ KATARZYNA [org.: Catherine], Britt Raes / Creative Conspiracy, Belgia 2016, 11’51’’ LEP NA PTAKI [eng.: Birdlime], Evan DeRushie, Kanada 2016, 10’52” NAJLEPSZY KLIENT [org.: Cel mai bun client, eng.: The Best Customer], Serghei Chiviriga, Rumunia 2017, 12’10” NASZA WSPANIAŁA NATURA – KAMELEON POSPOLITY [eng.: Our Wonderful Nature – The Common Chameleon], Tomer Eshed / Lumatic, Niemcy 2016, 3’32” PUSTE MIEJSCE [eng.: Negative Space],  Max Porter, Ru Kuwahata / Tiny Inventions, Francja 2017, 5’30” POD ZASŁONĄ OCEANICZNEGO ŻYCIA [org.: Sob o Véu da Vida Oceânica, eng.: Unravelling the Ocean’s Veil], Quico Meirelles / o2filmes, Brazylia 2017, 8’48” POŻEGNANIE [org.: Slovo, eng.: Farewell], Leon Vidmar / ZVVIKS, Słowenia 2016, 5’51” YIN, Nicolas Fong / Zorobabel, Belgia 2017, 10’30″ ZŁOTY WIEK [org.: Golden Oldies], Joost Lieuwma, Daan Velsink / Frame Order, Holandia 2016, 3’