Kategoria: Akcje / wydarzenia kulturalne

19 lutego 2024

Naukolatek I – podsumowanie projektu

16.02 Dyrektor Zbigniew Zagrodnik wręczył zespołowi uczniowskiemu z klasy 5as dyplomy za start w programie Politechniki Rzeszowskiej “Naukolatek”. Projekt badawczy naszych uczniów miał tytuł “JA i AI”. Z wynikami naszych badań można się zapoznać na stronie: https://energetyk.ires.pl/naukolatek1/.

Obecnie szkolna drużyna po przewodnictwem pana Kasprzyka realizuje projekt związany z odnawialnymi źródłami energii w ramach projektu Naukolatek II.

Naukolatek

6 maja 2023

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy i Olimpiada Zdrowia

Deszcz, porywisty wiatr, przenikliwe zimno. Ale ratować poszkodowanych trzeba niezależnie od pogody. W takich to warunkach pięcioosobowa drużyna z klasy 4ds musiała udzielić pomocy osobie z zatrzymaniem krążenia, niedoszłym samobójcom, z których jedna osoba pod wpływem używek bardzo w tym przeszkadzała, ratować mężczyznę, który spadł z dachu i miał otwarte złamanie kończyny dolnej i amputację kończyny górnej.

Musieli też poradzić sobie z osobami porażonymi prądem elektrycznym, z których jedna owinięta była przewodem pod napięciem, na koniec pomóc dziewczynom, z których jedna została dźgnięta nożem, a które nie mówiły po polsku i dodatkowo jeszcze rozwiązać test. Wszystkie te wydarzenia miały miejsce 25.04.2023 podczas etapu rejonowego XXVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Z kolei w rejonowym etapie XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK, który miał miejsce 21.04.2023r. naszą szkołę reprezentował też uczeń klasy 4ds Kamil Barnaś- zwycięzca etapu szkolnego.

Więcej informacji dotyczących obu wydarzeń można znaleźć na stronie Rejonowego Oddziału PCK w Rzeszowie.