Kategoria: Turystyka

3 listopada 2023

5es w Zakopanem

W dniach od 24 do 27 października 2023r. Klasa VEs wraz z Panią Barbarą Pelczar i Magdaleną Kuryłowicz, brała udział w wycieczce Do Zakopanego pt; Śladami młodopolskich poetów. Odwiedziliśmy Galerię Sztuki XX wieku w willi Oksza , gdzie wysłuchaliśmy wykładu pt: Rafał Malczewski i jego pępek świata oraz oglądaliśmy obrazy wyżej wymienionego artysty i innych twórców epoki Młodej Polski w tym dzieła Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, gdzie poznaliśmy ciekawą i wzruszająca historię życia młodopolskiego poety, mogliśmy usłyszeć fragmentu jego wierszy i zanurzyć się w impresjonistycznych nurtach jego poezji. Trzeci dzień naszego pobytu w Zakopanem ,to wyprawae na górskie szlaki , gdzie mogliśmy podziwiać piękne Tatry, które jesienią są najszczersze i najpiękniejsze. Dzięki tej wycieczce mogliśmy jak młodopolscy poecie czerpać wszystkim zmysłami uroki tatrzańskiej jesiennej przyrody, która i w nas oczarowała swym pięknem.

20 października 2023

3bt w Kozłówku

W dniach od 16 do 18 października 2023r. klasa 3 BT wraz z wychowawczynią i panem Tomaszem Urbanem jako opiekunem spędziła niezapomniane chwile w domu Fundacji TROSKA. Wspólne rozmowy i zajęcia, robienie śniadań i kolacji, sprzątanie i wędrowanie, to coś co integruje i daje dużo radości. A paintball pozwolił sprawdzić umiejętność współpracy i działania taktyczne.

Dobrze nam tam było…….

10 października 2023

Szkolna wycieczka w Tatry

Po raz kolejny pan Jakub Kocan i miłująca góry grupa młodzieży zorganizowała szkolną wycieczkę w Tatry. Było super. Czekamy na kolejny wyjazd.

26 września 2023

Wycieczka w Tatry

Informacje:

Zbiórka przy Zespole Szkół Energetycznych – poniedziałek ok. 2:00

Powrót do Rzeszowa – wtorek w godzinach wieczornych

Dzień pierwszy:

Przejazd wynajętym busem: Rzeszów – Zakopane

Piesze przejście szlakiem jednym z dwóch wariantów tras:

Wariant I: Piesze przejście szlakiem z Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie, następnie powrót do Zakopanego przez Halę Gąsienicową na nocleg.

Wariant II: Piesze przejście na Kopę Kondracką przez Kondracką Przełęcz powrót do Doliny Strążyskiej.

Alternatywnie zależnie od panujących złych warunków pogodowych i kondycyjnych możliwa jest zmiana trasy wycieczki na Piesze przejście szlakiem spod Wielkiej Krokwi przez Dolinę Białego na Sarnią Skałę, następnie powrót Doliną Strążyska pod Wielką Krokiew. W drodze powrotnej możliwe jest odwiedzenie wodospadu Siklawica. Powrót do Zakopanego na nocleg. lub innej adekwatnej do warunków pogodowych.

nocleg (ognisko, śpiewanie piosenek turystycznych, pieczenie kiełbasy)

Dzień drugi:

Termy Zakopiańskie

Powrót do Rzeszowa,

Zabrać ze sobą :

plecak, ciepłą odzież (kurtka, bluza, coś na deszcz),

wygodne buty turystyczne adekwatne do warunków pogodowych, legitymację szkolną (oraz PTTK jeżeli ktoś posiada), jedzenie, ciepłą herbatę, pieniądze, przybory toaletowe, zażywane leki, dres, klapki, latarkę (np. czołówka), dwie dodatkowe pary skarpet.

W schroniskowym bufecie można zakupić ciepłe posiłki, wrzątek do własnych kubków jest bezpłatny.

W czasie rajdu obowiązuje:

  • przestrzeganie Regulaminu,
  • bezwzględne przestrzeganie poleceń opiekunów,
  • zachowanie ostrożności w czasie przejazdu oraz na szlaku turystycznym,
  • zachowanie ciszy nocnej po 22:00,
  • zakaz palenia papierosów i picia alkoholu!
  • kulturalne zachowanie.

Koszt (przejazdy busem, nocleg, ubezpieczenie, przewodnik)

380 zł

wyżywienie w zakresie własnym ! ! !

Wszelkich informacji udzielają Jakub Kocan i Milena Zalewska z klasy 2AT.

Bardzo prosimy aby wpłacać pełną kwotę do 27.09.2023.

21 czerwca 2023

Wycieczka 4fs do Wrocławia

W dniach 13.06- 16.06 odbyła się wycieczka klasowa 4fs do Wrocławia. We wtorek, po długiej i pełnej przygód podróży pociągiem przyszedł czas na zwiedzanie rynku i starego miasta. W środę zwiedziliśmy Ostrów Tumski, Ogród Japoński, Halę Stulecia oraz Muzeum Narodowe, w którym podziwialiśmy piękne obrazy i rzeźby. W miedzy czasie odwiedziliśmy kilka pięknych Katedr, które mieliśmy po drodze na poszczególne atrakcje. Czwartek zaskoczył nas piękną pogodą. Tego dnia zwiedziliśmy Muzeum Współczesne, Muzeum Sztuki Cmentarnej, Wieżę Widokową oraz Wieżę Matematyczną. Ostatniego dnia udaliśmy się do Hydropolis, a po skończeniu zwiedzania poszliśmy na stację PKP, oczekiwać na pociąg powrotny. Wypoczęci i szczęśliwi wróciliśmy do Rzeszowa, po czym każdy udał się do domu.

6 czerwca 2023

Wycieczka Praga – Ołomuniec 2023

W dniach 1-2 czerwca klasy Ibt, IIat i IIbt wybrały się na wycieczkę do stolicy Czech – Pragi oraz Ołomuńca

Dzień 1
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy “złotą” Pragę.

Dzień 2
Dzień drugi zaczęliśmy bardzo wcześnie przejazdem do Ołomuńca, który zwiedzaliśmy z wspaniałym przewodnikiem.
Korzystaliśmy z pięknych obrazów tego miasta do późnego południa. Następnie przejechaliśmy w okolice Skalnego Młyna. Mieliśmy okazję tam odwiedzić jaskinię oraz przepłynąć podziemną rzeką. Ten intensywny dzień zakończyliśmy pod szkołą około północy.

Fot. Michał Kwiatkowski

30 kwietnia 2023

Wycieczka 4es do Pragi

Słoneczna, zabytkowa, piękna Praga stała się celem wycieczki klasy 4es, która odbyła się 19- 21. kwietnia 2023r. Zapragnęliśmy zwiedzić jej najcenniejsze zabytki, ciekawe miejsca, słynące z unikatowych w Europie kolekcji muzea, poczuć klimat stolicy Czech, poznać jej kulturę i poczuć rytm tego miasta.

Najważniejszym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie 19 kwietnia bieżącego roku Josefova, czyli żydowskiej dzielnicy Pragi, gdzie znajdują się Muzeum Żydowskie ,Stary Cmentarz Żydowski oraz przepiękna Synagoga Hiszpańska. W tym dniu przypadała 80 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim dlatego postanowiliśmy oddać hałd i cześć walczącym Żydom , zostawiając w muzeum , na cmentarzu , wycięte z papieru żonkile , symbol walczącego getta , by” łączyła Nas pamięć” o tym ważnym wydarzeniu. Był to dla Nas bardzo poruszający, ale i znaczący moment, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Odwiedziliśmy również Stare miasto, Hradczany i Petrin, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Pragi, i snuć plany na kolejną niezapomnianą wycieczkę …

23 kwietnia 2023

Hej ku Górom !

W dniach 13-14 kwietnia odbyła się wycieczka naszych szkolnych turystów w Tatry. Pierwszego dnia zdobywano pod okiem pani przewodnik Halę Gąsienicową i Nosal. Drugiego dnia wycieczkowicze moczyli zmęczone kości w basenach termalnych – Termy Chochołowskie.

Zapraszamy na kolejne wspólne wyjazdy.

Dziękujemy dziewczynom z 1AT za organizację a panom Jakubowi Kocanowi i Andzrejowi Rułce za opiekę.