Kategoria: Turystyka

24 kwietnia 2018

Nasi uczniowie w Niemczech – cz.3 relacji

2 tydzień pobytu to kontynuowanie przez uczniów programu praktyki zawodowej.

Nasi uczniowie w swoim wolnym czasie mogą korzystać z różnych atrakcji jakie oferuje tutejszy ośrodek. Na terenie ośrodka funkcjonuje klub, gdzie młodzież ma okazję do zapoznania się z niemal wszystkimi uczestnikami innych projektów, stół do gry w bilarda, gry elektroniczne. Uczniowie mogą i również korzystają z boiska do gry w piłkę nożną, siatkową, badmintona. Nasi uczestnicy pomimo zmęczenia po codziennej pracy chętnie korzystają z tych możliwości.

Pozdrawiamy Wszystkich. Do zobaczenia

 Agnieszka M. i Andrzej K.

Galeria zdjęć >>

16 kwietnia 2018

Nasi uczniowie w Niemczech – cz.1 relacji

Już po raz drugi w ramach projektu ERASMUS+ “Po nowe umiejętności zawodowe i językowe w Saksonii”, wybrani uczniowie klas trzecich technikum (w zawodach technik elektryk, technik elektronik i technik informatyk), po przyjeździe do miejscowości Schkeuditz w Saksonii w Niemczech, rozpoczęli w dniu 09-04-2018 r. swoją praktykę zawodową.

Na praktyce elektroników przyjął Pan Olaf. Uczniowie w czasie swoich zajęć realizują temat dotyczący konstrukcji, budowy i funkcji drukarki trójwymiarowej. Elektrycy pod opieką Pana Arana Louisa wykonują na podstawie dokumentacji technicznej instalacje elektryczne w salach warsztatowych przystosowanych do takich prac. Natomiast grupa informatyków rozpoczęła swoje zajęcia w salach seminaryjnych firmy Vitalis w Lipsku pod okiem pana Martina.

Każdy kolejny dzień jest wypełniony codziennymi sprawami, wśród których najważniejsze są: praktyka zawodowa i program kulturowy.

W pierwszym tygodniu pobytu uczniowie i opiekunowie zwiedzali ciekawe miejsca Lipska, uczyliśmy się korzystać z komunikacji lokalnej – autobusów, kolejki i tramwajów. Aby skorzystać z atrakcji kulturowych jakie oferuje Lipsk (dawna stolica Saksonii), pojechaliśmy razem do miasta na spotkanie z przewodnikiem – panią Kasią, którą poznaliśmy w niedzielę. Zobaczyliśmy najciekawsze obiekty i zabytki Lipska w obrębie starego miasta, między innymi zabytkowe kamienice, Stary Ratusz (Altes Rathaus), Pasaż Specks Hof, Mädler Passage. Imponujący wielkością i nowoczesnością dworzec kolejowy (Hauptbahnhof – Promenaden). Oglądaliśmy również piękną panoramę Lipska z tarasu widokowego na szczycie wieżowca MDR. Zwiedziliśmy również dwa kościoły: kościół św. Mikołaja i kościół św. Tomasza (Thomaskirche) – tutaj przez długie lata pracował Jan Sebastian Bach jako kantor Chóru Św. Tomasza. W kościele znajduje się jego grób, a na placu kościelnym stoi pomnik kompozytora.

Pozdrawiamy całą szkołę. Do następnych informacji

Pani Agnieszka i Pan Andrzej

Galeria zdjęć >>

16 marca 2018

Wycieczka w Bieszczady

W dniach 12-13.2018 odbyła się wycieczka w Bieszczady. Uczniowie szkoły zwiedzali wnętrze zapory (elektrowni wodnej) w Solinie, muzeum przyrodniczo-łowieckie w Nowosiółkach, gołoborze w Rabem. W drugim dniu odbyli pieszą wędrówkę przez Połoninę Wetlińską.

24 czerwca 2017

Energia w Oparówce

W dniach od 20 do 23 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 22 uczniów z Zespołu Szkół Energetycznych z Rzeszowa pojechało na wyjazd integracyjny do domu Fundacji Troska. Oprócz wypoczynku i grillowania młodzież pracowała przy równaniu terenu wokół domu. (więcej…)

18 czerwca 2017

Wycieczka nauczycieli: Jura Krakowsko – Częstochowska

W dniach 10-11 czerwca nauczyciele Energetyka podziwiali skarby Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Odwiedzili zamki w Mirowie i Bobolicach, przechodząc “po drodze” przez tzw. Skałki Mirowskie. W niedzielę zwiedzali piękny Zamek Ogrodzieniec oraz Dolinę Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym. (więcej…)

15 września 2016

Wyjazd klas I do Tuszowa Narodowego

W tym roku, podobnie jak i w latach poprzednich uczniowie klas I pojechali do Tuszowa Narodowego. Najpierw zwiedzili Bibliotekę i Muzeum poświęcono patronowi szkoły – generałowi Władysławowi Sikorskiemu. Następnie odbyły się otrzęsiny a podczas nich turnieje i konkursy m.in. przeciąganie liny, jedzenie kiełbasy na czas, bieg przez przeszkody, techniczna “wygryzanka” we waflu, rysowanie karykatur wychowawcy, rozgrywki w piłkę nożną. (więcej…)

13 października 2015

Rajd Jesienny 2015

Po raz kolejny ruszyliśmy w góry. Tym razem po Bieszczadach wraz z uczniami 6 LO w Rzeszowie oprowadzał nas pan Marcin Sondej (za co serdecznie dziękujemy!). (więcej…)

28 września 2015

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

25 września 2015 roku maturzyści z Diecezji Rzeszowskiej udali się z pielgrzymką do Pani Jasnogórskiej, aby prosić Ją o pomoc w dobrym przygotowaniu się do egzaminów maturalnych. (więcej…)

17 września 2015

Wyjazd integracyjny i otrzęsiny klas I

W dniu 15 września 2015 r. uczniowie klas I wyjechali na wyjazd integracyjny połączony z “żywą lekcją” lekcją historii na temat życia patrona naszej szkoły Władysława Sikorskiego. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami najpierw udali się do Tuszowa Narodowego gdzie w domu, w którym mieszkał Władysław Sikorski zapoznali się z ekspozycją muzealną poświęconą jego życiu. (więcej…)

8 czerwca 2015

Wycieczka szkolna – Tatry 2015

Co roku jedziemy w Tatry (Tatry, Pieniny). W tym roku także odbyła się wycieczka w najwyższe polskie góry. Program dzięki świetnej pogodzie udało się zrealizować w 100%. Podziwialiśmy … (więcej…)

16 marca 2015

Spacerkiem po Rzeszowie

W piątek, 13 marca postanowiliśmy zobaczyć plac budowy nowego mostu im. Tadeusza Mazowieckiego na Wisłoku. Nie przeszkodził, nam w tym – uczniom klasy 1bt i opiekunom – ani chłód ani deszcz. (więcej…)

7 października 2014

Poznajmy się !

Wyjazd integracyjny klas I do Tuszowa Narodowego. 

W dniu 3 października 2014 r. uczniowie klas I wyjechali na wyjazd integracyjny połączony z “żywą lekcją” lekcją historii na temat życia patrona naszej szkoły Władysława Sikorskiego. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami najpierw udali się do Tuszowa Narodowego gdzie w domu, w którym mieszkał Władysław Sikorski zapoznali się z ekspozycją muzealną poświęconą jego życiu. Następnie udali się do ośrodka sportowo – rekreacyjnego gdzie po posileniu się “kiełbaską” z ogniska/lub grilla grali w piłkę nożną, siatkówkę, itd. (więcej…)

21 maja 2014

Wycieczka szkolna 2014: Tatry i Podhale

W dniach 15-17 maja odbyła się kolejna szkolna wycieczka. Tym razem chętni wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Tatry i Podhale. Niestety, pogoda nam nie sprzyjała. Pomimo wody w butach uśmiechy nie schodziły z naszych ust. Do zobaczenia na szlaku ! (więcej…)

21 października 2013

Rajd Szkolnego Koła Turystycznego

Szkolne Koło Turystyczne Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości – http://www.agrus.pl/ – zaprosiło nas do udziału w organizowanym rajdzie turystycznym. (więcej…)