Kategoria: Turystyka

1 lipca 2022

Nasi w Portugalii – relacja dzień po dniu

Dzień 9

4.07.2022

Dzisiejszy dzień elektryk i elektronicy zaczęli przejazdem do miejscowości Aroeira na miejsce budowy restauracji. Przygotowywali tam instalacje elektryczną.
Część fotografów zajęła się obróbką zdjęć w studio, a reszta fotografią portretową w terenie. OZE w firmie naprawiali światła w przyczepach motorówkowych.
Następnie udaliśmy się na obiad, a zaraz po nim mieliśmy kurs języka portugalskiego.
Dzień zakończyliśmy podziwiając zachód słońca nad oceanem.

Dzień 8

3.07.2022
Dzisiejszy dzień zaczął się nieco pochmurnie . W planach na dziś mieliśmy się udać na plażę na wyspie Troia, jednakże niska temperatura, mocny wiatr oraz gęsta mgła zmusiły nas do zmiany decyzji. Przed południem chętni mogli udać sie na mszę do kościoła pod wezwaniem św. Juliana. Pozostali mogli odespać ciężki tydzień pełen nowych doświadczeń. Gdy wiatr ustał i zaczęło świecić słońce, na godzinę 13.00 udaliśmy się całą grupą na posiłek. Najedzeni po obiedzie mieliśmy czas wolny, w którym mogliśmy robić różne rzeczy. Niektórzy udali się na spacer pod górę do zamku, skąd można było podziwiać przepiękne widoki na ocean i Setubal. Inni poszli na pobliską plażę opalać się, a jeszcze inni jeździli hulajnogami zwiedzając miasto. Nie mogło zabraknąć również wyjścia do galerii Allegro mieszczącej się w północno wschodniej części miasta. Wieczorem wybraliśmy się na kolację, a następnie do rezydencji na odpoczynek. Tak zakończyliśmy dzień wolny, gotowi do dalszej pracy w nadchodzącym tygodniu.

Dzień 7

2.07.2002
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 podróżą do Lizbony. Korzystaliśmy z transportu miejskiego: pociąg oraz prom. Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z naszą koordynatorką Malwiną, która oprowadziła i zapoznała nas z historią i kulturą miasta. Po zakończeniu zwiedzania każdy z nas miał czas na indywidualny spacer po Lizbonie, który wykorzystaliśmy jak najlepiej mogliśmy. O godzinie 17:45 spotkaliśmy się przy promie i wróciliśmy na kolacje.

Dzień 6

1.07.2022
W słonecznym Setubal,
Kolejny dzień odszedł w dal.
Fotosy na plenerze się bawili,
Lub na kompie zdjęcia obrobili.
Elektrycy dziś zwiedzali,
Plaża, zamek i morze w oddali.
Oze kręcą światła w przyczepkach,
siedzą z głową w żarówkach i kabelkach.
Na koniec spotkanie z panią Malwiną,
Naszą koordynatorką bardzo miłą

– Remigiusz Miśków, Sebastian Naja

Dzień 5

30.06.2022
Kolejny słoneczny dzień w Portugali za nami. Fotografowie w ramach zadania z fotografii ulicznej odwiedzili okoliczny targ rybny. OZE zajęło się elektroniką w łódkach, a elektrycy pomogli pracownikom w ich obowiązkach.

Dzień 4

29.06.2022
Czwarty dzień za nami. OZE pomagali w naprawie maszyn, ⚡elektrycy wykańczali okablowanie domu, a fotografowie zapoznawali się bliżej ze studiem. A po obiedzie odwiedziliśmy miejscowy Forte de São Filipe.

Dzień 3

28.06.2022
Nasz wtorek rozpoczęliśmy od śniadania, a następnie każdy z nas wyruszył do swojego miejsca praktyk. Było to dla nas nie lada wyzwanie,ponieważ musieliśmy samodzielnie dostać się do pracy- busem lub pociągiem. Dzisiaj grupa OZE zajmowała się czyszczeniem części silników spalinowych jachtów, a fotografowie udali się na plener oraz pracowali w studio w Setúbalu. Elektrycy zajmowali się montażem instalacji. Po pracy spotkaliśmy się razem na kolacji, a następnie całą grupa udaliśmy się na spacer wzdłuż plaży.

Dzień 2

27.06.2022
Na start z rana po grupę elektryków i elektroników podjechał transport, który zawiózł ich na dzień zapoznawczy w miejsce praktyk. Fotografowie i grupa OZE mogła wypocząć trochę dłużej, ponieważ spotkania w firmach odbywały się po obiedzie. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z miejsca praktyk. Wieczorem poszliśmy na kolację obserwując architekturę i krajobrazy Setubalu. Po wieczornym posiłku spacerowaliśmy po okolicy poznając miasto.

Dzień 1

26.06.2022
Rozpoczynamy podróż. O 10 wyruszyliśmy spod szkoly w kierunku Krakowa na lotnisko, skąd bezpośrednio mieliśmy lot do Lizbony. Lot niestety był lekko opóźniony, ale finalnie bezpiecznie dolecieliśmy na miejsce. Następnie z lotniska autobus zabrał nas do rezydencji w Setubalu. Dotarliśmy w nocy i wykorzystaliśmy resztę czasu na wypoczynek.
13 czerwca 2022

Wycieczka grona pedagogicznego – Roztocze 2022

Krótka wycieczka ale pełna wrażeń.

Zaczęło się od spływu kajakowego na trasie Obrocz -> Zalew Rudka w Zwierzyńcu. Następnie pani Dominika oprowadziła nas po Zamościu i opowiedziała historię Ordynacji Zamojskiej od Jana Zamojskiego do Jana Zamojskiego. Wieczorem pojechaliśmy do Krasnobrodu gdzie spacer na wieżę widokową i wokół zalewu zakończył pierwszy dzień wycieczki.

Drugiego dnia odbyliśmy wycieczkę rowerową po Zwierzyńcu i Roztoczańskim Parku Narodowym. Pan Stefan opowiedział o historii Zwierzyńca, losach letniej rezydencji Zamojskich, hodowli zwierząt i drzew we Floriance. Wycieczkę zakończyliśmy oglądając hodowlę konika polskiego we Floriance. Po pierogach, rozpoczeliśmy powrót.

 

27 października 2021

Integracja 1at i 1bt na Ranczu w Pstrągowej

W piękny październikowy dzień – 27. 10. 2021 r. klasa 1 AT i 1 BT brała udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów na Ranczu w Pstrągowej: zwiedzanie mini ZOO, karmienie zwierząt, przejazd wozem turystycznym po okolicy, zjazd na pontonach, rywalizacja sportowa, potyczki w dmuchanych kulach…Naprawdę nie można było się nudzić! A po tym wszystkim kiełbaska z grilla smakowała niesamowicie. Trzeba będzie to kiedyś powtórzyć!

6 października 2021

Rekrutacja na praktyki zawodowe dla uczniów klas III.

Drodzy uczniowie klas 3, informujemy, że w najbliższym czasie tj. październik/listopad 2021 prowadzona będzie rekrutacja na  zagraniczne praktyki zawodowe realizowane w ramach programu Erasums+ sektor „Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja 1 – Mobilność Edukacyjna uczniów”.

Termin praktyk dla uczniów klas po szkole podstawowej przewidywany jest na kwiecień, po gimnazjum na marzec. Praktyka zagraniczna zaplanowana jest na 2 tygodnie, pozostałe 2 tygodnie praktyki uczeń odbywa w Polsce.

Każdy uczeń klasy 3, który jest zainteresowany doskonaleniem swoich umiejętności zawodowych, językowych jak również poznania innej kultury wybranego kraju europejskiego, może aplikować do udziału w mobilności zagranicznej.

W planie przewidywane jest zorganizowanie 2 grup 16 osobowych. W ramach przygotowania przewidywane są zajęcia dodatkowe z języka obcego, w jakim będzie prowadzona praktyka.

Wszystkich chętnych prosimy o śledzenie strony szkoły, na której na bieżąco będą pojawiały się informacje o terminach i miejscach praktyk, jak również wymaganych dokumentach, regulamin rekrutacji i inne.

Udział w mobilności zagranicznej jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, uczestnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Pytania proszę kierować do Koordynatora projektu pani Beaty Nierojewskiej.

27 września 2021

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Wizyta w Muzeum Auschwitz.

Tradycyjnie końcem września Maturzyści z Diecezji Rzeszowskiej pielgrzymują na Jasną Górę , aby Matce Bożej zawierzyć swoje prośby i problemy. 24 września uczniowie klas czwartych z Zespołu Szkół Energetycznych pod przewodnictwem ks. Piotra Gnata i opieką nauczycieli wędrowali przed oblicze Mateńki Częstochowskiej, aby prosić o wsparcie w przygotowaniu się do trudnych egzaminów maturalnych oraz przeżyć chwile duchowej odnowy.

Odsłona obrazu Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie szóstej rano, Droga Krzyżowa z pięknymi refleksjami ks. Piotra, udział we Mszy Św., a potemw konferencji dla młodzieży to wydarzenia, które pozwoliły taką odnowę duchową prawdziwie przeżyć. Aby była ona pełna uczniowie klas czwartych udali się także w podróż „historyczno- emocjonalną” do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Milczenie i skupienie, z jakim młodzi ludzie oglądali te miejsca pamięci, mówią same za siebie. Młodzież zaprezentowała piękną postawę, którą doceniły panie przewodniczki, wyrażając swoje podziękowanie. Widząc emocje, jakie towarzyszyły uczniom, panie przewodniczki prosiły, aby przekazywali oni prawdę o tych strasznych czasach i miejscach dalej, ponieważ świadkowie tych wydarzeń już odchodzą, jest ich coraz mniej i do młodych pokoleń należy obowiązek PAMIĘTANIA. Prosiły także, aby 1 listopada, kiedy będziemy na grobach swoich bliskich, postawić lampkę dla tych, którzy nie mają swoich mogił. Pisząca te słowa kieruje tę prośbę do każdego ucznia Naszej Szkoły.

24 września 2021

Węgry 2021 – projekt “Dialog młodzieży”

Podbijamy Węgry

W dniach 16-19 września 2021 roku pięciu uczniów z naszej szkoły wraz z jedną z nauczycielek brało udział w projekcie „Dialog młodzieży” odbywającym się w mieście Nyíregyházie, mieście partnerskim Rzeszowa. Wraz z nami byli tam uczniowie następujących rzeszowskich szkół:

 • Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie
 • VI Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
 • Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie

oraz szkoły z Gorlic, Bielska Białej i kilku europejskich państw: Ukrainy, Austrii, Niemiec, Słowacji, Rumunii. No i, oczywiście, gospodarze z Węgier.

Plan spotkania był bardzo napięty. Oprócz dyskusji i integracji młodzieży z różnych krajów, miały być też bardzo oficjalne spotkania. Ale po kolei.

Dzień 1

Rozpoczęła się nasza węgierska przygoda podczas Town-Twinning Meeting, European Dialogue for Young People. Po przyjeździe szybka prezentacja krajów i miast, które biorą udział w projekcie (poznaliśmy: Iserlohn, St. Pölten, Satu Mare, Gorlice, Bielsko Białą, Beherove, Nyiregyhazę). Później obiadokolacja, a po niej nocny City Rally, czyli gra miejska. Podzieleni na grupy wraz z węgierskimi przewodnikami mieliśmy „zaliczyć” kilka miejsc w centrum miasta i znaleźć odpowiedzi na kilka pytań. Liczył się też czas wykonania zadań. Niektóre grupy biegały po mieście kurcgalopkiem i wrócili do hotelu zziajani ale zadowoleni, inni postawili na jakość, a nie na tempo. Wykończeni po długim dniu poszliśmy spać. A na kolejny dzień znów organizatorzy przygotowali dla nas liczne zajęcia i atrakcje…

Dzień 2

Dzień debat tematycznych, rozmów panelowych. Najpierw oficjalne powitanie przez Noémi Ecsedi, przedstawicielkę uczniów z Nyíregyházy i burmistrza miasta, Ferenca Kovácsa, później długie spotkanie online z zastępcą sekretarza ds. młodzieży, panią Zsófią Rácz. Po części oficjalnej rozpoczęła się część robocza. Podzieleni na grupy dyskutowaliśmy z uczestnikami z różnych krajów na tematy ważne dla nas. Dzieliliśmy się opiniami dotyczącymi m.in. problemów społecznych i ekologicznych, sytuacji kryzysowych, które występują w naszych krajach. Zastanawialiśmy się wspólnie, co trzeba zmienić i jaki wpływ możemy mieć na te zmiany my, młodzi. A wieczorem integracja połączona z prezentacją naszych miast oraz degustacja przywiezionych przez uczestników projektu smakołyków. Jó étvágyat.

Była to świetna okazja do integracji międzynarodowej, nawiązania kontaktów z rówieśnikami z różnych europejskich krajów, porozmawiania w języku angielskim. Z radością opowiadaliśmy o Rzeszowie i naszych szkołach.

Dzień 3

Dzień oficjalny. Wzięliśmy udział w otwarciu imprezy TIRPAK FESZTIVAL na terenie skansenu w Sóstó. W wydarzeniu wzięli udział prezydenci, burmistrzowie i merowie miast partnerskich, których młodzi przedstawiciele uczestniczą z nami w “Dialogu Młodzieży”. Przedstawicielem naszego miasta była pani Wiceprezydent Jolanta Kaźmierczak. Mieliśmy możliwość z nią chwilę porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. TIRPAK był też okazją do spróbowania lokalnych potraw i wypieków, oglądnięcia tradycyjnych węgierskich tańców, czy przedstawienia teatru lalek. Po powrocie do hotelu podsumowaliśmy to, nad czym pracowaliśmy w grupach poprzedniego dnia. Później odbyły się warsztaty tańców regionalnych pod nazwą Csango folk-dance house. Nasi, Hubert W. i Miłosz, bardzo aktywnie w tym uczestniczyli. A węgierskie tańce są „bardziej męczące niż polskie tańce ludowe” – orzekł Michał, jeden z kolegów z innej szkoły, który od lat tańczy w zespole folklorystycznym. Dużo podskakiwania i tupania. Po kolacji pożegnalna dyskoteka z muzyką z przebojami ze wszystkich krajów, m.in. „belgijką”, „kaczuszkami” oraz limbo dance.

Dzień 4, ostatni

Plan dnia był prosty. Albo park wodny, albo ZOO. Niestety, pogoda się “skiepściła” i opcja pluskania się, opalania i wyścigów na licznych pokręconych zjeżdżalniach odeszła w niebyt. Podjechaliśmy więc do Sóstó, do ogrodu zoologicznego. Po paru godzinach podziwiania zwierząt (a czasem też ubolewania nad losem naszych braci mniejszych zamkniętych w klatkach i wolierach), ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Dziękujemy uczniom z ZS Gospodarczych, ZS nr 2, IV LO i VI LO z Rzeszowa za wspólnie spędzony w tej podróży czas, a nauczycielom z ww. szkół za czujną opiekę  i miłą atmosferę! Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach!

Relacja dzień po dniu …

Dzień 4

Dzień 3

Dzień 2

Dzień 1

26 sierpnia 2021

Nasi w Hiszpanii – relacja dzień po dniu

Projekt “Robotycznie zagranicznie” gr. 2

Dzień 9

25.08.2021
Dzisiaj zaczęliśmy dzień ze śniadaniem i wyszliśmy na zajęcia z hiszpańskiego. Po godzinie tematu teoretycznego, zaczęła się nasza gra terenowa. Musieliśmy skompletować listę produktów, napisać ich cenę i zrobić im zdjęcie. Musieliśmy się również po hiszpańsku spytać kogoś obcego która jest godzina i wtedy powróciliśmy do nauczyciela i pokazaliśmy mu to. Wszyscy zdali. Zjedliśmy obiad i zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna poszła na ćwiczenia do miejsca gdzie mieliśmy zajęcia z symulacji, a druga poszła z Miguelem do jego miejsca pracy. Tam poznaliśmy mechaniczne i elektryczne połączenia i BHP. Zaczęliśmy od początku, przeszedłszy przez końcówki do robota takie jak chwytaki i głowice malujące, skończywszy na programowaniu prawdziwego 6 osiowego robota Omron. W końcu wróciliśmy po czekaniu na busa, który nie przyjechał na oczekiwaną godzinę i zjedliśmy przepyszną kolację. Wtedy rozeszliśmy się do pokoi i poszliśmy spać. Nic tylko czekać na przyjście następnego dnia!

Dzień 8

24.08.2021
Dziś niedługo po śniadaniu udaliśmy się na lekcje hiszpańskiego, na której uczyliśmy się nazw miesięcy i zawodów. Po obiedzie wyszliśmy na autobus i pojechaliśmy na zajęcia z robotyki gdzie programowaliśmy roboty używane do przenoszenia przedmiotów. Wieczór każdy spędził w swoim gronie odpoczywając po pracowitym dniu.

Dzień 7

23.08.2021
Dzisiaj dzień zaczął się zwyczajnie, przed zajęciami z robotyki każdy udał się na swój zaplanowany czas wolny, po którym na zajęciach uczyliśmy się programować proste czynności robotów. Dzień minął szybko a po zajęciach spędziliśmy razem czas na tarasie.

Dzień 6

22.08.2021
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od przygotowania śniadania na wyjazd. Po spakowaniu niezbędnych rzeczy i zjedzeniu śniadania pojechaliśmy autokarem do Kadyksu. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca tego miasta, po czym udaliśmy się na plaże. Spędziliśmy tam miło 5 godzin, po czym wypoczęci i opaleni wróciliśmy do autokaru.

Dzień 5

21.08.2021
Dzisiaj mieliśmy dzień wolny który zaczęliśmy od pysznego śniadania, następnie o godzinie 9:45 wyruszyliśmy na zwiedzanie Katedry Najświętszej Marii Panny w Sewilli oraz wyszliśmy na Giralde z której można było podziwiać panoramę Sewilli. Po zwiedzaniu czekał na nas obiad.

Dzień 4

20.08.2021
Dzień standardowo zaczęliśmy od zjedzenia śniadania, po którym udaliśmy się na kolejną lekcję języka hiszpańskiego. Nauczyliśmy się kolorów, państw i narodowości. Po krótkiej przerwie poszliśmy na obiad. O godzinie 14 zebraliśmy się aby udać się na praktyki. Poznaliśmy podstawy działania robotów i przeszliśmy pierwsze wirtualne szkolenie w programowaniu robota. Po powrocie zjedliśmy kolacje i rozpoczęliśmy integrację.

Dzień 3

19.08.2021
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od pysznego śniadania, a następnie wraz z Panią przewodnik ruszyliśmy na zwiedzanie Sevilli. Pogoda nam dopisała, bo nie było aż tak gorąco. Zobaczyliśmy takie miejsca jak:
– Katedra Najświętszej Maryi Panny (Catedral de Santa Maria de la Sede de Sevilla)
i La GIralda.
– Plac Hiszpański (Plaza Espana)
– Metropol Parasol
Chodziliśmy również pięknymi, hiszpańskim uliczkami.
Zaraz po obiedzie ruszyliśmy na zajęcia z robotyki. Poznaliśmy tam jak narazie same podstawy działania robotów, ale od czegoś trzeba zacząć.

Dzień 2

18.08.2021
Jesteśmy już w Sevilli. Dotarliśmy do miejsca gdzie mieszkamy o 00.30 i zostaliśmy przydzieleni do naszych pokoi po czym zmęczeni po całej podróży poszliśmy spać. Rano wstaliśmy na śniadanie i o 10.30 poszliśmy na lekcje języka hiszpańskiego. Po obiedzie poszliśmy na krótki spacer po Sevilli i wróciliśmy na kolację. Dzisiejszy dzień zakończyliśmy świetna zabawą którą były kajaki.

Dzień 1

17.08.2021
Rozpoczęliśmy naszą podróż do słonecznej Sewilli. Przed wyjazdem wraz z naszymi opiekunami dopełniliśmy w szkole formalności – upewnienie się, że mamy ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasi opiekunowie dali nam wskazówki na bezpieczną podróż oraz opowiedzieli o głównych kwestiach związanych z pobytem w Sewilli.
Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani co nas czeka w Hiszpanii.
Mamy zaplanowane mnóstwo zajęć oraz atrakcji na które z niecierpliwością czekamy.
O godzinie 13:30 wyjechaliśmy naszym busem z pod naszej szkoły. W drodze lotnisko Jana Pawła II w Krakowie, z którego to mieliśmy wylot samolotem do Hiszpanii, zatrzymaliśmy się na chwilowy postój.
Podróż busem okazała się być bardzo komfortowa oraz bezpieczniejsza.
Na lotnisko dotarliśmy o godzinie 16:15.
Po chwilowym oczekiwaniu przeszliśmy całą procedurę kontrolną związaną z dopuszczeniem nas do samolotu.
O 20:15 wylecieliśmy z lotniska.
Dla wielu z nas był to pierwszy lot samolotem w życiu. Mimo początkowych niepewności, lot był bardzo przyjemny i bezpieczny.
Mimo że dzisiejsza podróż była długa i męcząca, wierzymy, że nasze zajęcia oraz pobyt w tak pięknym kraju zrekompensują nam ten dość męczący dzień.
Więcej o naszych wrażeniach z pobytu w następnych dniach!
12 listopada 2019

Wycieczka zawodowa do Stacji Elektroenergetycznej 400/110 kV w Iskrzyni

W dniu 8 listopada 2019 roku uczniowie klasy 4TB naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do rozdzielni WN/SN w Iskrzyni koło Krosna. Rozdzielnia Iskrzynia rozdziela energię elektryczną na cały region bieszczadzki oraz na Słowację. Ponadto włączona jest do europejskiego systemu energetycznego i w razie potrzeby transferuje energię w inne regiony Europy.

7 listopada 2019

WOJOWNICY W TROSCE! – gra terenowa

W połowie października w Parku Krajobrazowym Czarnorzecko-Strzyżowskim w Kozłówku została zorganizowana gra terenowa. Odbywała się ona w lasach w godzinach od 9:00 do 17:00. Zorganizowało ją 20 studentów, którzy tym projektem zajmują się od czterech lat, pochodzą oni z Ruchu Światło-Życie. Zasady gier komputerowych przenieśli w teren do lasów. W projekcie jest mnóstwo zadań, dyscyplin, artefaktów. W grze o tytule: Wojownicy wzięło udział 60 uczniów z Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Gra, podczas której uczestnicy byli podzieleni na 6 grup, wywołała niesamowite emocje i ducha dobrej i zdrowej rywalizacji. Uczniowie nocowali w domu rekolekcyjnym Fundacji Troska, która sfinansowała całość projektu z 1% OPP. Podczas wyjazdu nie zabrakło smacznych posiłków i pięknej pogody! W niedzielę rano uczestnicy wzięli udział we mszy świętej odprawionej w kaplicy na poddaszu przez ks. Piotra Gnata. Na wiosnę czekamy na nowe wydanie gry. Zainteresowanych projektem odsyłamy do strony internetowej: oazowagraterenowa.pl

7 października 2019

Wycieczka w Bieszczady

Wycieczka w Bieszczady 24-25.10.2019

 

Koszt wycieczki: ok. 180 zł.

Obejmuje:

 • przejazd autokarem,
 • nocleg ORW Bystre,
 • zwiedzanie wnętrza zapory w Solinie,
 • zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego Knieja w Nowosiółkach,
 • obiad,
 • chata dymna (pieczenie kiełbasy),
 • ubezpieczenie,
 • wejście na szlak i przewodnik – Połonina Wetlińska (Chatka Puchatka).

Każdy uczestnik jest zobowiązany do zabrania ze sobą: legitymacji szkolnej, wygodnych, zimowych butów turystycznych, ubrań na zmianę (stosownie do warunków pogodowych), latarki, klapek, wyżywienia (śniadania, kolacje).

Termin zgłoszeń i ostateczny termin płatności 11.10.2019 (piątek), nauczyciele: Romuald Włodyka, Tomasz Kras

 

1 października 2019

“Grasujemy” w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym

40 Młodych Wilków z Zespołu Szkół Energetycznych z Rzeszowa grasowało u podnóża Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Wataha Wilków zwiedziła schron w Stępinie, gdzie słuchała historii z ust Pana Macieja Piękosia – świetnego przewodnika, później odpoczywała w Fundacji TROSKA.

1 października 2019

W zamyśleniu – 3AT na Starym Cmentarzu w Rzeszowie

Dnia 26 września klasa 3AT nawiedziła rzeszowski Stary Cmentarz by zwiedzić dawne grobowce i nagrobki będące obecnie żywymi pomnikami architektury epoki w której je wykonano. Klasa odnalazła groby spoczywających tam zasłużonych ludzi takich jak Józef Łukasiewicz (ojciec Ignacego Łukasiewicza) czy Jan Marcinkiewicz (powstaniec styczniowy z 1863, radny Rzeszowa) oraz słynną rzeźbę Geniusza Śmierci. Po zakończeniu zwiedzania, klasa w ciszy oddała hołd tym, których już nie ma wśród nas modlitwą za zmarłych.
Jakub Ch. IIIat