Kategoria: Turystyka

20 maja 2024

Nasi w Hiszpanii (Valladolid)

Uczniowie naszej szkoły Izabela Zięcina i Maksymilian Gola w dniach 5-18.05.2024 przebywają na praktykach zawodowych w ramach programu ERASMUS+ w porozumieniu z konsorcjum EDU-IT. Podczas tego pobytu poznają kulturę Hiszpańską, szlifują język angielski, zdobywają nowe doświadczenia oraz odbywają praktyki zgodnie z ich kierunkiem kształcenia. Ponadto uczniowie wzięli udział w wycieczce do Soto de la Marina, skąd mieli możliwość obejrzenia Zatoki Biskajskiej na Oceanie Atlantyckim. W ostatnim dniu praktyk grupa przewiduje także zwiedzanie stolicy Hiszpanii-Madrytu.

Uczniowie jako technicy fotografii i multimediów w ramach praktyk rozwijali swoje umiejętności związane z przetwarzaniem video oraz tworzeniem efektów specjalnych. W tym celu wykorzystywali program Adobe Premiere Pro. Następnie przeszli do bardziej zaawansowanych zagadnień takich jak korekcja kolorów. Wykorzystując naszą kreatywność eksperymentowaliśmy z różnymi technikami aby stworzyć ciekawe sekwencje video. Praktyka trwała 6 godzin dziennie.

Miniatury zdjęć w Albumie

20 maja 2024

Nasi w Hiszpanii (Bilbao)

Erasmus w Bilbao w Hiszpanii

Praktyki w firmie  CIFP Emilio Campuzano LHII. Praktyki są możliwe dzięki współpracy Zespołu Szkół Energetycznych w ramach projektu ERASMUS+ z konsorcjum EDU-IT.

Jestem uczniem klasy 3Ct w Zespole Szkół Energetycznych – Kacper Srebniak – uczestniczę w projekcie Erasmus+, w firmie CIFP Emilio Campuzano LHII w Hiszpanii.

Przygoda ta wzbogaciła moją wiedzę w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz poszerzyła znacząco moje osobiste jak i kulturowe horyzonty.

Głównym celem wyjazdu były praktyki zawodowe w firmie CIFP Emilio Campuzano LHII, w której miałem możliwość pracy pod okiem doświadczonych specjalistów, nie tylko w zakresie odnawialnych źródeł energii, lecz także podstawowej elektryki. Podczas wyjazdu poznałem hiszpańską kulturę, obyczaje oraz odwiedziłem kilka ciekawych miejsc.

Kacper29 kwietnia 2024

Nasi we Włoszech 2024

Od 7 kwietnia do 20 kwietnia 2024 roku, Emilia Bazan i Julia Krzysztoń uczennice klasy 2ft z profilu technik fotografii i multimediów uczestniczyły w programie Erasmus+. W ramach programu odbyły praktyki w firmie SuperTv w lokalnej stacji telewizyjnej w Bresci we Włoszech. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy naszej szkoły z firmą Edu-It w ramach konsorcjum powołanego do realizacji Akredytacji Erasmus+. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a w przyszłości do aplikowania na kolejne wyjazdy.

Galeria zdjęć z Włoch - miniatura

14 kwietnia 2024

Nasi w Hiszpanii

Dzień 01

Wznosimy się w ekscytację! ✈️🌟 Nasze serca biły coraz szybciej, gdy wyruszaliśmy w podróż do Hiszpanii, a dokładniej do Malagi, na którą czekaliśmy już od jakiegoś czasu. Z okien samolotu, światła miast poniżej przypominały migające gwiazdy. 🌃✨🇪🇸 Późną nocą dotarliśmy do naszej rezydencji, zadomowiliśmy się oraz poszliśmy odpocząć, ponieważ następny dzień czekał nas pełen przygód!

Dzień 02

Dziś odkrywaliśmy urokliwe uliczki i ikoniczne zabytki Malagi! Z wysokiego punktu widokowego podziwialiśmy piękne widoki na panoramę miasta, z portem poniżej. Widok starożytnego koloseum, które to również mogliśmy ujrzeć podczas wędrówki i zwiedzania miasta, był naprawdę cudowny! Każdy krok wzbudzał w nas ekscytację, gdy wchłania liśmy piękno tego tętniącego życiem miasta. Od urokliwych uliczek po historyczny port, Malaga zachwyca swoim niekończącym się urokiem, a to dopiero POCZĄTEK naszej całej dwu tygodniowej przygody w tym mieście! 🌟🌊

Dzień 03

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od śniadania, następnie każdy z nas czekał na koordynatora i udał się do swojego miejsca pracy. Pokazano nam drogę jaką musimy przebyć do firmy. Na miejscu przedstawiono nam miejsce praktyk, wytłumaczono zasady oraz jak będzie wyglądał przebieg praktyk, a także praca. Oprowadzono nas również po firmie. Następnie wróciliśmy na lunch i po siescie udaliśmy się na wycieczkę po Maladze. Catarina pokazała nam ciekawe miejsca takie jak plac Picassa, katedra, port oraz plaża, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Po wycieczce wykorzystaliśmy czas wolny na poznawanie kultury i spróbowanie lokalnych dań.

Dzień 04

Dzisiejszego dnia, my Informatycy udaliśmy się z samego rana do firmy w której to odbywamy nasze praktyki. Naszymi zadaniami, które musieliśmy wykonać było: naprawa komputerów stacjonarnych oraz diagnostyka ich wad oraz druk logotypów firmowych na przednie panele sprzętu komputerowego. Testowaliśmy również komputery stacjonarne i jeżeli tego wymagały to ulepszaliśmy ich podzespoły na jak najlepsze się da, do danego rodzaju ich użytkowania.

Dzień 05

Dzisiaj, tak jak i codziennie, nasza grupa o godzinie 8 udała się na praktyki do firmy zajmującej się programowaniem gier oraz tworzeniem do nich poszczególnych komponentów. Od rana zabraliśmy za koniecznie naszych prostych gier na telefon. Ivan – nasz nauczyciel, od poniedziałku tworzył i programował z nami oraz z całą grupą innych praktykantów, prostą grę na telefon. Pokazał nam jak napisać programy odpowiadające za poszczególne funkcje w grze oraz jak stworzyć ową grę od strony graficznej. Cały ten proces odbywa się w programie Unity, którego naukę dzisiaj zakończyliśmy.

Dzień 06

Dzisiaj zajmowaliśmy się wykonywaniem pomiarów i sprawdzaniem poprawności działania opraw oświetleniowych natynkowych. Dzisiejszy dzień był świetną okazją do doskonalenia naszych umiejętności w tej dziedzinie. Precyzja w pomiarach i dbałość o szczegóły stały się naszymi najlepszymi sprzymierzeńcami podczas pracy z oprawami oświetleniowymi w różnych środowiskach. Pozwoliło nam to na poprawienie naszego doświadczenia w wykonywaniu pomiarów oraz w weryfikacji funkcjonalności opraw, co stanowi istotną część naszego rozwoju zawodowego!

Dzień 07

Dzisiaj jako Fotograf zajmowałem się wykonywaniem grafik oraz przygotowaniem bilbordów graficznych dla klientów. Korzystając głównie z Photoshopa, miałem okazję tworzyć dynamiczne i atrakcyjne grafiki, które były potem drukowane na profesjonalnie do tego przygotowanych drukarkach. Dzięki temu zdobyłem nie tylko umiejętność pracy z tym narzędziem, ale także naukę przygotowywania grafik odpowiednio do wydruku na dużą skalę.

Dzień 08

Dziś był bardzo wyjątkowy dzień. Pojechaliśmy do Granady, która jest usytuowana 2 godziny od Malagi. Było ciepło i slonecznie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Santa María de la Encarnación. Katedra jest pięknym zabytkiem z niesamowitą historią, następnie dostaliśmy chwile wolnego czasu aby zjesc i kupić pamiątki. Spróbowaliśmy lokalnych przysmaków i zwiedziliśmy centrum miasta. Jeśli kiedykolwiek będziecie w Granadzie, warto spróbować indyjskiej herbaty Chai, smakuje jak pierniczki i Święta Bożego Narodzenia. Po wszystkim nasza przewodniczka poprowadziła nas do Alhambry, gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcia, a nawet poznaliśmy ludzi z innych krajów. Miasto jest bardzo arabskie, wygląda jak zupełnie inny kraj. Opuściliśmy Granady z wyjątkowymi wspomnieniami, i na zawsze zapamiętamy to piękne i wyjątkowe miasto.

Dzień 09

Dzisiaj niedziela czyli dzień wolny. Od samego rana główkowalismy jak rozplanować dzisiejszy dzień. Po rozmysleniach wspólnie zadecydowaliśmy podzielić się na trzy niezależne grupy. Grupa elektroników i elektryków zaplanowała czas na zwiedzanie ruin zamku umieszczonego niedaleko naszej rezydencji. Grupa połowy fotografów postanowiła poraz kolejny miło spędzić czas na tu tejszej plaży spacerując po wybrzeżu oraz posmakowania tutrjszych morskich specjałów. Trzecia Grupa postawiła wykorzystać i zwiedzić tutejsze ukształtowanie terenu czyli gór z pięknymi widokami na całą malagę. Po powrocie postanowiliśmy połączyć się wszyscy razem i wspólnie wyjść do baru nie daleko rezydencji i spróbować tutejszego specjału czyli tapas które każdemu posmakowało, po chwili mile spędzonego czasu część osób udała się do rezydencji na oczekiwany po całym tygodniu odpoczynek natomiast część udała się na plażę zobaczyć piękny zachód słońca Dzisiejszy dzień uważamy za udany

Dzień 10

Cześć Dzisiejszy tydzień rozpoczęliśmy pełni energii. Na praktykach nauczyliśmy się obróbki zdjęć od fotografów oraz naprawy audio od elektroników. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o informatykach, którzy wraz z elektronikami uczyli się modelować krzesła i stoliki w programie Blender. Po praktyce poszliśmy na kurs hiszpańskiego, gdzie poznaliśmy nowe zwroty. Po lekcjach poszliśmy na churros z czekoladą, który jest lokalnym przysmakiem. Część osób poszła na dalsze zwiedzanie Malagi, a reszta wróciła do rezydencji.

Dzień 11

W dniu dzisiejszym grupa elektryków wykonywała konserwację w zakładzie pracy, informatycy z elektronikami w zależności od grupy modelowali obiekty w programie Blender lub dokonywali wymiany podzespołów w komputerach stacjonarnych. Fotografii zaś obrabiali wykonane wcześniej zdjęcia

Dzień 12

Witajcie! Tutaj fotografowie dzisiaj zajmowaliśmy się obróbką zdjęć uwieczniających piękno Malagi korzystając z programów Adobe. Nasi koledzy zajmujący się generalnymi pracami elektrycznymi oraz elektronicznymi przewozili dzisiaj oraz naprawiali sprzęt AGD. Informatycy zajmowali się modelowaniem w programie Blender. Inna grupa zajmowała się odbiorem oraz segregacją zamówień. Po praktykach wzięliśmy udział w egzaminie podsumowującym naszą naukę języka hiszpańskiego. W czasie wolnym podzieliliśmy się na kilka grup. Część z nas wybrała się na zakupy, kolejni na spacer po Máladze a jeszcze inni na testowanie lokalnych przysmaków.

Dzień 13

Ranek w Maladze na kierunku fotograficznym toczy się pełen entuzjazmu i kreatywności, gdy uczniowie eksplorują nowe miejsca i kompozycje. Na informatycznym, dzień zaczyna się od rozwiązywania problemów oraz usterek związanych z sprzętem elektronicznym. W serwisie AGD, elektrycy rozpoczynają dzień od diagnostyki usterek i napraw sprzętu. Po południu wszyscy udaliśmy się do muzeum aut, gdzie fascynowaliśmy się historią motoryzacji od 1900 do 1980 roku. Po zwiedzaniu muzeum, zrelaksowaliśmy się na plaży, ciesząc się wspólnym czasem i pięknem malowniczego krajobrazu.

12 kwietnia 2024

Nasi na Cyprze

Od 8 do 20 kwietnia 2024 roku, Ksawier Cieszyński uczeń klasy 2CT naszej szkoły, uczestniczy w praktykach zawodowych w Limassol na Cyprze. Praktyki są zorganizowane w ramach projektu konsorcjum Erasmus+ i odbywają się w firmie Bionic, specjalizującej się w serwisie komputerów.

21 marca 2024

Wycieczka objazdowo-piesza “Fortami Twierdzy Przemyśl”

Wycieczka objazdowo-piesza “Fortami Twierdzy Przemyśl”. Rozpoczęcie wycieczki w Przemyślu na parkingu przy Wydziale Promocji i Kultury Urzędu Miasta Przemyśla na którym będzie czekał na Nas Przewodnik.

Przejazd autokarem do Fortu W I „Salis Soglio” gdzie Pan Przewodnik zapozna Nas z przyczynami i procesem powstawania Twierdzy Przemyśl.

Następnie Pan przewodnik zabierze Nas na pieszy spacer po całym Forcie pokazując najciekawsze miejsca i ciekawostki związane z Fortem. Czas zwiedzania tego fortu to ok. 2 godziny.

Po zakończeniu zwiedzania nastąpi krótka przerwa którą będzie można wykorzystać na posilenie się przed zwiedzaniem kolejnego fortu.

Po przerwie autokar zawiezie Nas do Fortu W XV „Borek” gdzie kontynuować będziemy naszą wycieczkę śladami Twierdzy Przemyśl i dowiemy się jak funkcjonowały poszczególne części składowe Fortów i samej Twierdzy a podczas zwiedzania Fortu GW XIII „San Rideau” – jak nastąpił upadek największej Twierdzy Cesarstwa Austro-Węgierskiego.

W przypadku zainteresowania i chęci uczestników wycieczki możliwe jest zwiedzenie innych obiektów militarnych tematycznie związanych  z Twierdzą Przemyśl lub alternatywnie spacer dydaktyczny po Przemyślu.

Po zakończeniu wycieczki – powrót do Rzeszowa.

Koszt wycieczki to 130 zł (jeżeli zostanie jakaś reszta to tradycyjnie zostanie zwrócona) natomiast termin wycieczki to 09.04.2024.

Przewodnika i autokar mamy już zarezerwowane. Proszę o dokonywanie wpłat u pana Jakuba  Kocana lub Mileny Zalewskiej (2at) do dnia 03.04.2024. W czwartek muszę przekazać dokumentację wycieczki do Dyrekcji aby był czas na sprawy formalne i wykupienie ubezpieczenia.

Planowana ilość uczestników: 20-21 osób. Wraz z pieniędzmi proszę pobrać z zakładki pliki z folderu Zgodę, informację do podpisu oraz program wycieczki i je podpisać. Proszę także o podpisanie Regulaminu uczestnika wycieczki który będzie u Mileny Zalewskiej z 2at. Zgodę i informację o wycieczce podpisaną przez rodzica muszą przynieść zarówno osoby niepełnoletnie jak i pełnoletnie. Z wpłatą należy dostarczyć jeszcze podpisane dwa dokumenty a trzeci podpisać u Mileny Zalewskiej z 2at. Dodatkowo osoby chcące pojechać pierwszy raz w ramach Koła proszone są na Rozmowę Kwalifikacyjną ze mną i Panem Osmykiem. 

Proszę o sprawne załatwienie sprawy.

Pozdrawiam.

Jakub Kocan
opiekun Szkolengo Koła Turystycznego

3 listopada 2023

5es w Zakopanem

W dniach od 24 do 27 października 2023r. Klasa VEs wraz z Panią Barbarą Pelczar i Magdaleną Kuryłowicz, brała udział w wycieczce Do Zakopanego pt; Śladami młodopolskich poetów. Odwiedziliśmy Galerię Sztuki XX wieku w willi Oksza , gdzie wysłuchaliśmy wykładu pt: Rafał Malczewski i jego pępek świata oraz oglądaliśmy obrazy wyżej wymienionego artysty i innych twórców epoki Młodej Polski w tym dzieła Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, gdzie poznaliśmy ciekawą i wzruszająca historię życia młodopolskiego poety, mogliśmy usłyszeć fragmentu jego wierszy i zanurzyć się w impresjonistycznych nurtach jego poezji. Trzeci dzień naszego pobytu w Zakopanem ,to wyprawae na górskie szlaki , gdzie mogliśmy podziwiać piękne Tatry, które jesienią są najszczersze i najpiękniejsze. Dzięki tej wycieczce mogliśmy jak młodopolscy poecie czerpać wszystkim zmysłami uroki tatrzańskiej jesiennej przyrody, która i w nas oczarowała swym pięknem.

20 października 2023

3bt w Kozłówku

W dniach od 16 do 18 października 2023r. klasa 3 BT wraz z wychowawczynią i panem Tomaszem Urbanem jako opiekunem spędziła niezapomniane chwile w domu Fundacji TROSKA. Wspólne rozmowy i zajęcia, robienie śniadań i kolacji, sprzątanie i wędrowanie, to coś co integruje i daje dużo radości. A paintball pozwolił sprawdzić umiejętność współpracy i działania taktyczne.

Dobrze nam tam było…….