Kategoria: Turystyka

21 listopada 2024

“Podróże z klasą” – 2 dzień wycieczki

Drugi dzień naszej „Podróży z Klasą” – Wrocław.

Zwiedzanie starego piastowskiego miasta zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego i pięknej Katedry Wrocławskiej. Mieliśmy także możliwość obejrzenia krótkich filmów o tym miejscu w Punkcie Informacyjnym. Na moście Tumskim, który mieszkańcy nazywają mostem Zakochanych, dowiedzieliśmy się, że wieszanie kłódek przez zakochanych nie zapewnia wierności, ale przynosi pecha, o czym dowiedziały się także słynne wrocławskie krasnale.

Na trasie naszego zwiedzania znalazły się także: Biblioteka Ossolineum, budynki Uniwersytetu Wrocławskiego  Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej z pięknymi organami.

Prawdziwy zachwyt wzbudziła w nas Panorama Racławicka, która przeniosła nas do czasów bohaterskich czynów powstańczych. Na koniec zadumaliśmy się przy Pomniku Katyńskim upamiętniającym wydarzenia te najbardziej bolesne w naszej historii.
Na szlaku naszego zwiedzania towarzyszyły nam na każdym kroku słynne wrocławskie krasnale.

Miniatura galerii

Jutro ciąg dalszy …

21 października 2024

Szkolna wycieczka w Tatry 2024

Plan był prosty, ale jakie widoki i emocje

Dzień 1: Zdobywamy Kończysty Wierch

Dzień 2: “Rekonwalescencja” w basenach

Galeria zdjęć - miniatura

24 września 2024

Klasa 4 BT na warsztatach “Kuźni Męstwa” w Domu Fundacji TROSKA w Kozłówku

Młodzi mężczyźni z klasy 4 BT w dniach od 17 do 19 września 2024r. mieli okazję przeżyć prawdziwą przygodę dzięki warsztatom noszącym jakże znaczącą nazwę „Kuźnia Męstwa”.

Pobyt rozpoczęli od wycieczki i zwiedzania Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Fantastyczne miejsce, w którym wiedza o dawnych czasach przeplata się z nowoczesnością w jej przekazaniu, zachwyca pięknem przyrody i eksponatów. A „wisienką na torcie” były opowieści Pana Przewodnika.

A potem było odkrywanie swojego dzikiego męskiego serca, czyli warsztaty, które dzięki metodom aktywizującym pozwoliły poznać, z jakimi problemami mierzy się młodzież i jak sobie z nimi radzić.

Był to czas sprawdzenia się w wysiłku fizycznym, umysłowym i w zadaniach praktycznych. Chłopcy poznali wartość pracy zespołowej – „watahy” – wspólnoty prawdziwych mężczyzn. Zyskali poznanie swoich mocnych stron i praktyczne rady, jak radzić sobie w relacjach międzyludzkich.

Przewodnikami w tej męskiej wyprawie byli charyzmatyczni prowadzący – ks. Piotr, Jakub, Wojciech i Piotr, którzy zachwycili swoją wiedzą i postawą chłopaków z 4 BT do tego stopnia, że napisali oni dla nich  rapową piosenkę.

Tyle słów, bo można pisać i pisać, a to trzeba po prostu przeżyć!

Kuźnia Męstwa - galeria zdjęć