Kategoria: Współpraca z pracodawcami

29 października 2017

Spotkanie z przedstawicielem Samsung Inkubatora

26.10.2017 r. uczniowie klas 3TB i 3CT spotkali się z Panem Dariuszem Kopyto, który przedstawił młodzieży ideę otwarcia w Rzeszowie w kwietniu br. Samsung Inkubatora i omówił projekty biorące udział w programie inkubacyjnym. Samsung Inkubator to laboratorium, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje projekty, wykorzystując wsparcie merytoryczne firmy Samsung. Do Inkubatora mogą zgłaszać się firmy z całego kraju, a jego lokalizacja na terenie obiektów Politechniki Rzeszowskiej jest sporym ułatwieniem dla osób z Podkarpacia. Firma Samsung od lat jest zaangażowana w proces cyfryzacji polskiego społeczeństwa. Od 2013 roku firma wspiera naukę programowania dla dzieci w polskich szkołach i przedszkolach. Dzięki inicjatywie Mistrzowie Kodowania w programie uczestniczy już 1700 placówek, prawie 4000 nauczycieli i 100 000 uczniów. Działaniem dla starszych uczniów jest natomiast Samsung LABO, czyli nowatorski program edukacyjny adresowany do studentów technicznych uczelni wyższych, techników oraz szkół zawodowych i ma ułatwić im stawianie pierwszych kroków w karierze zawodowej. Do Samsung Inkubatora mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które mają już opracowaną koncepcję biznesu lub prototyp swojego produktu. W trakcie trwającego trzy miesiące programu inkubacyjnego Samsung zapewnia im kreatywną przestrzeń do pracy, najnowszej klasy sprzęt, ale także wsparcie mentorów i konsultacje ze specjalistami firmy Samsung. W ramach działania Inkubatora uczestnicy mogą korzystać również z intensywnych szkoleń oraz pomocy w poszukiwaniu partnerów biznesowych, technologicznych i pozyskania finansowania. To pierwszy tego typu projekt w tej części Polski.

25 października 2017

Byliśmy na INnovation Technology Conference 2017

Kolejny raz odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Politechnikę Rzeszowską. Uczniowie z klas informatycznych zapoznali się z nowymi technologiami oraz wysłuchali ciekawych wystąpień.

6 czerwca 2017

Wizyta uczniów klasy 1BT w firmie Elsta z Wieliczki

1 czerwca kolejni nasi uczniowie (tym razem koledzy z klasy 1BT) mieli okazję zapoznać się z działalnością i produkcją firmy Elsta z Wieliczki. To nowoczesne przedsiębiorstwo świadczy usługi z zakresu szeroko rozumianej elektrotechniki w wielu krajach świata. Na koniec wycieczka z okazji „Dnia Dziecka” oddała się rozrywce w kręgielni.

Galeria zdjęć >>
elsta

16 listopada 2016

Inteligentny dom – kolejne szkolenie firmy F&F

W dniach 15-17.11.2016 r. gościli w naszej szkole Panowie: Zbigniew Umański i Maciej Sobutkowski z firmy F&F z Pabianic.Przeprowadzili oni dla uczniów klas czwartych naszej szkoły cykl szkoleń z zakresu automatyki budynkowej, w oparciu o systemy F&home i F&Home radio.

Dla grupy 30 bardziej zainteresowanych uczniów, szkolenie zakończyło się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu uprawniającego do gwarancyjnego montażu wyrobów tej firmy w przyszłej pracy zawodowej ( i bezpłatnego doradztwa zawodowego).

Galeria zdjęć >>

inteligentny

15 listopada 2016

Wizyta studyjna w firmach Bury i LEAR CORPORATION

W dniu 24 października 2016 r. 10 uczniów z klas II BT i IVBT (technik elektronik ) uczestniczyło w wizycie studyjnej w Mielcu w firmach BURY Sp. z o.o. oraz LEAR CORPORATION.

Firma BURY GmbH& Co.KG to wiodący producent i dostawca zestawów głośnomówiących i systemów nawigacyjnych dla sektora motoryzacyjnego. Zakład w Mielcu jest największym z czterech zakładów (pozostałe: Rzeszów, Loehne/Niemcy/, Huamantla /Meksyk/).

LEAR CORPORATION jest dostawcą komponentów dla największych producentów samochodów na świecie. Zakład w Mielcu jest największym i najdłużej funkcjonującym zakładem LEAR w Polsce. Produkowane są w nim wiązki elektryczne do samochodów osobowych.

mielec2

mielec1

27 października 2016

Wizyta uczniów w firmie ELSTA w Wieliczce

W dniu 24 października 27 uczniów z klas: 3Z, 2Z, 2BT i  3BT wraz z opiekunami odwiedzili firmę ELSTA w Wieliczce. Na miejscu mieli oni okazję zapoznać się z charakterem produkcji tego zakładu,  obejrzeć produkowane najnowocześniejsze urządzenia, zwiedzić hale produkcyjne, zobaczyć jak wygląda praca w warsztacie elektrycznym i mechanicznym.

Wielicka firma pragnie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami naszej szkoły w ramach praktyk zawodowych oraz serii wykładów. Planuje również doposażenie szkolnej pracowni elektrycznej w urządzenia i narzędzia stosowane obecnie w nowoczesnych zakładach produkcyjnych i w instalacjach budowanych na całym świecie.

elsta

18 października 2016

Prezentacja o firmie ELSTA

Prezentacja o firmie ELSTA dla uczniów przygotowujących się do konkursu.

Firma ELSTA oferuje pełen pakiet elektryczny dla obiektów przemysłowych, dla branży energetycznej w zakresie wytwarzania energii, ochrony środowiska oraz dla górnictwa. Kompleksowa oferta obejmuje prace od fazy projektowej po uruchomienie instalacji – pełna treść prezentacji – plik *.pdf

9 czerwca 2016

Wizyta przedstawicielek firmy ELSTA

W dniu wczorajszym tj. 8.06.2016r. odwiedziły nas przedstawicielki firmy ELSTA sp. zo.o. z siedzibą w Wieliczce k. Krakowa. Firma specjalizuje się w usługach dla energetyki, ochrony środowiska oraz górnictwa realizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Wizyta jest pierwszym krokiem do nawiązania ściślejszej współpracy firmy ze szkołą polegającej m.in. na realizacji praktyk zawodowych dla uczniów, wizyt studyjnych połączonych ze szkoleniami dla nauczycieli i uczniów dotyczących najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w branży. Więcej o firmie na: https://www.elsta.pl/

elsta

6 czerwca 2016

Szkolenie dla uczniów technikum elektrycznego

1 czerwca 2016 roku przybył do nas z Poznania pan Jerzy Misztal – przedstawiciel firmy NOARK Electric. Nasz gość spotkał się z uczniami klas trzecich o profilu elektrycznym, organizując dla nich ciekawą konferencję na temat modułowej aparatury zabezpieczającej i sterowniczej. W oparciu o przywiezione urządzenia zapoznał nas z asortymentem produktów firmy, ich właściwościami, parametrami i sposobem doboru. Słuchacze mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji dotyczących znanej im tematyki, ale tym razem od strony przemysłu i budownictwa mieszkaniowego.

noark

 

11 lutego 2016

Byliśmy na semianarium informatycznym

Uczniowie klasy 4 i 3 uczestniczyli w dniu 10.02.2016 w wykładach na temat „Cyberbezpieczeństwo: fanaberia, ciekawostka czy konieczność” – Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie oraz „Twoja przyszłość w branży informatycznej” – SoftSystem Rzeszów zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Inżynieryjno – Ekonomiczną w Rzeszowie. (więcej…)

10 lutego 2016

Rozwijamy Współpracę z Elektromontażem Rzeszów S.A.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy Elektromontaż Rzeszów S.A następuje intensyfikacja współpracy ze szkołą w nowych obszarach:

* atrakcyjne nagrody rzeczowe dla uczniów osiągających najwyższe wyniki z przedmiotów zawodowych
* płatne praktyki 4-tygodniowe dla uczniów klas III w zawodach technik, elektryk, technik elektronik, technik informatyk
* oferta pracy dla uczniów klas III w zawodach technik, elektryk, technik elektronik, technik informatyk w okresie wakacji
* propozycja zatrudnienia absolwentów szkoły w w/w zawodach
* współpraca przy opracowaniu nowych programów nauczania przedmiotów zawodowych

Firma od 2013 posiada tytuł „Przyjaciel Szkoły”.

Strona WWW firmy Elektromontaż Rzeszów S.A. >>

elektromontaz_web

5 lutego 2016

Nagrody od Elektromontażu Rzeszów S.A. dla najlepszych „zawodowców”

W środę 3 lutego w siedzibie firmy Elektromontaż Rzeszów S.A. kierownictwo firmy wręczyło 3 najlepszym „zawodowcom” nagrody rzeczowe, które ufundowała firma Elektromontaż Rzeszów S.A. Nagrody otrzymali:

– Paweł Bytnar – klasa 3PT średnia 5.0 / zach. wzorowe
– Kamil Gołda – klasa 2AT średnia 4.87 / zach. wzorowe
– Marcin Szczygieł – klasa 3PT średnia 4.83 / zach. wzorowe.

Gratulujemy nagród! Życzymy kolejnych sukcesów!

25 listopada 2015

W Elektrowni Połaniec

W dniu 20.11.15 uczniowie klas 2BT, 3BTel i 3PT uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Elektrowni Połaniec. Elektrownia ta składa się z ośmiu bloków energetycznych o mocy 225 MW każdy. Produkuje rocznie około 8,4 TWh energii elektrycznej. Jednocześnie jest jednym z największych producentów energii odnawialnej. Blok Zielony (opalany wyłącznie biomasą) jest w stanie wyprodukować energię, która wystarczyłaby na zasilenie 600 tys. gospodarstw domowych. Podczas wizyty w elektrowni uczniowie zapoznali się z procesem wytwarzania energii, a także mogli zobaczyć urządzenia energetyczne z bliska. Podróż odbyła się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

12249918_1008164885912042_1039309458432618752_n 12227775_1008164862578711_4749943839254745774_n

19 listopada 2015

Uczymy się projektować inteligentny dom

Po raz kolejny firma F&F prowadziła u nas szkolenia jak projektować instalacje tzw. inteligentnego domu. W tym roku do elektryków i elektroników dołączyli także informatycy. Zapraszamy na stronę firmy: http://www.fif.com.pl/. Szkolenia trwały dwa dni. Uczniowie na koniec otrzymali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. Dziękujemy firmie F&F za ciekawe zajęcia.

fandf

 

8 maja 2015

Wycieczka do ZTM

8 maja 2015 r. uczniowie klasy 1 BT i 1 ZSZ brali udział w Dniach Otwartych w Zarządzie Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Podczas spotkania odbyła się prezentacja możliwości Inteligentnego Systemu Transportowego dla Miasta Rzeszowa. (więcej…)

8 kwietnia 2015

Nagrody dla najlepszych elektryków od firmy Elektromontaż

W dniu 1.04.2015r. wręczone zostały przez Pana Zygmunta Sikorę Prezesa Zarządu firmy Elektromontaż Rzeszów S.A. nagrody dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych, którzy osiągnęli za minione półrocze najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych. (więcej…)

17 lutego 2015

Umiemy zaprojektować inteligentny dom z F&Home

Co roku organizujemy w naszej szkole różnorodne kursy specjalistyczne dla naszych uczniów. W dniach 16, 17 lutego po raz kolejny odwiedził nas przedstawiciel firmy F&Home z mobilnym laboratorium i przez dwa dni uczniowie klas czwartych (technik elektryk, technik elektronik) uczyli się projektować instalacje tzw. inteligentnego domu. (więcej…)