Kategoria: Współpraca z pracodawcami

21 grudnia 2023

Projekt “Modernizacja pracowni specjalistycznych elektrycznej i elektronicznej w roku obchodów 60 lecia Zespołu Szkół Energetycznych”

W ramach projektu „Modernizacja pracowni specjalistycznych elektrycznej i elektronicznej w roku obchodów 60 lecia Zespołu Szkół Energetycznych” Zespół Szkół Energetycznych za darowiznę z PGE Fundacji w kwocie 4 000 zł zostały zakupione foto albumy z okazji Jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Energetycznych.

Redakcja językowa: Barbara Dziwik

Projekt okładki, projekty graficzne: Kamil Skrzypiec

Zdjęcia: Kamil Skrzypiec, Joanna Ciupak, Maksymilian Karp, Jakub Mroszczyk, Maksym Shapoval, Jerzy Konkol.

 

20 października 2023

Umiemy zaprojektować inteligentny dom z F&Home

Co roku organizujemy w naszej szkole różnorodne kursy specjalistyczne dla naszych uczniów. W dniach 17.10 po raz kolejny odwiedził nas przedstawiciel firmy F&Home z mobilnym laboratorium, uczniowie klas piątych (technik elektryk, technik elektronik i technik informatyk) uczyli się projektować instalacje tzw. inteligentnego domu. Firma F&Home od wielu lat jest czołowym dostawcą sprzętu i rozwiązań programowych w tej dziedzinie – http://www.fhome.pl/.

Uczestnicy kursu otrzymali certyfikat autoryzowanego montera instalacji firmy F&Home.

4 maja 2023

Obróbka przewodów elektrycznych – szkolenie z firmy ERGOM

28 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy ERGOM z Łodzi. Goście z firmy ERGOM przeprowadzili szkolenie dla czterech grup uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk.

Szkolenie składało się z dwóch części: wstępu teoretycznego i ćwiczeń praktycznych.

Część praktyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż nasi goście prezentowali przywiezione ze sobą narzędzia do cięci przewodów, ściągania izolacji, zaprasowywania końcówek, itp. Każdy z uczestników szkolenia mógł własnoręcznie wykonać jakąś operację obróbki przewodów.

Na zakończenie uczniowie otrzymali materiały szkoleniowe a pracownie szkolne zostały doposażone w nowe narzędzia, które zostaną wykorzystane w czasie realizacji ćwiczeń z montażu instalacji elektrycznych. Przedstawicielom firmy ERGOM ogromnie dziękujemy za możliwość uczestniczenia uczniów Zespołu Szkół Energetycznych w szkoleniu jak i obdarowanie szkoły pomocami dydaktycznymi.

26 kwietnia 2023

Zabezpieczenie w instalacjach elektrycznych – szkolenie ETI POLAM

W dniu 20.04.2023 uczniowie klas 4DS, 3BT oraz 4CS uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez pana Andrzeja Pelczara – Dyrektora Regionalnego firmy ETI POLAM. Szkolenie dotyczyło zabezpieczeń w instalacjach elektrycznych. Dzięki uprzejmości prowadzącego szkolenie pomoce dydaktyczne szkoły zostały wzbogacone o kilka produktów firmy ETI POLAM. 

5 kwietnia 2023

Spotkanie z przedstawicielem firmy ELTEL

W dniu 31 marca 2023 w naszej szkole gościł przedstawiciel zaprzyjaźnionej z naszą szkołą firmy ELTEL. W ramach swojej wizyty spotkał się z uczniami klas maturalnych. W ramach spotkania przedstawił profil działalności firmy oraz zachęcił uczniów do podjęcia pracy w firmie ELTEL. Dziękujemy za wizytę, mamy nadzieję, że wśród absolwentów szkoły znajdą się chętni do pracy w firmie ELTEL. 

25 marca 2023

Energetyk na XXV Międzynarodowych Targach ENEX w Kielcach

Dzięki uprzejmości naszego partnera – firmy Viessmann Polska oraz Pana Szymona Strzelczyka, którzy zasponsorowali nam część kosztów transportu, w dniu 09.03.2023 r. grupa 18 osób wraz z opiekunami wzięła udział w Targach ENEX Kielce. Rozpoczęliśmy zwiedzanie oczywiście od stanowiska firmy Viessmann. Zapoznaliśmy się z najnowszym produktem firmy, czyli „niewidocznym systemem grzewczym Viessmann Invisible”. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy dalej. Następnym punktem było stoisko firmy KENO i spotkanie z Panem Robertem Kuberą, który zawsze nas wspiera w propagowaniu treści OZE wśród uczniów – liczymy na dalszą współpracę. Następnie odwiedziliśmy naszego kolejnego partnera firmę ML System z Rzeszowa. Podczas zwiedzania poruszaliśmy się w barwach szkolnych – czyli koszulki i polary, aby zaznaczyć naszą obecność… 

Odwiedziliśmy każdy zakątek hali wystawienniczej i każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie. Poznaliśmy różnych producentów, prezentowane systemy i urządzenia. Okazja, aby zatrzymać się i porozmawiać z wystawcami o szczegółach i budowie urządzeń była bezcenna dla pogłębienia wiedzy o OZE. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie na Targach Enex w Kielcach. 

„W jubileuszowej, 25. edycji Targów Enex wzięły udział 323 wiodące firmy w branży energetycznej z 15 krajów prezentujących najnowsze energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu odnawialnych źródeł energii. W ofercie Wystawców spotkania branży energetycznej nie zabrakło m.in. prezentacji nowoczesnych systemów grzewczych oraz wentylacyjnych, najnowszych rozwiązań fotowoltaicznych oraz magazynów energii, rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, a nawet technologii wodorowych”  

Artykuł przygotowała 
Wiktoria Chmiel 4 CS