30 listopada 2017

Technik informatykDlaczego w Energetyku ?

W naszej szkole oprócz zajęć takich jak w pozostałych technikach informatycznych proponujemy Ci:
– dodatkowy zajęcia z programowania – rozszerzona informatyka
– różnorakie kursy związane z projektowaniem stron WWW w ramach Klasy Ideo
– zajęcia dodatkowe z grafiki komputerowej i fotografii
– wprowadzenie do automatyki i sterowania czyli zajęcia na pograniczu informatyki, elektroniki i automatyki.


Lubimy sobie pograć …

Wiemy, że wielu z Was uwielbia grać w gry komputerowe, interesujecie się e-sportem, śledzicie turnieje i rozgrywki sportowe. Pomagamy Wam zorganizować szkolne zawody i turnieje. Udostępniamy szkolne sale do Waszych rozgrywek.


Dobrze Cię przygotujemy do matury!

Miło nam poinformować, że w ostatnim roku zdawalność w technikum wyniosła prawie 97% to najlepszy wynik wśród rzeszowskich techników, dużo powyżej średniej krajowej techników 67,9% i więcej niż średnia LO 84,4%.


Uczestniczymy w ciekawych programach dla młodych informatyków


Czego będziesz się uczył ?

Wszyscy uczniowie techników informatycznych realizują tzw. podstawę programową. Dokument ten jest dostępny m.in. na stronie WWW: http://www.koweziu.edu.pl/  Całość materiału podzielona jest obecnie na 2 kwalifikacje:
– EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
– EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.


A co po szkole … ?

Zawód informatyka otwiera przed Tobą wiele możliwości pracy w kraju i za granicą. Staramy się na bieżąco wprowadzać do treści lekcji nowinki związane z bieżącymi potrzebami rynku pracy. Współpracujemy z firmami informatycznymi, m.in. z firmą Ideo sp. z o.o. (więcej o Klasie Ideo), która przygotowuje strony WWW i aplikacje internetowe dla największych przedsiębiorstw w Polsce.


Nauczyciele

Informatycy w naszej szkole to grupa doświadczonych ale wciąż młodych nauczycieli. Każdy z nich ma doświadczenie pracy informatyka nie tylko w szkole ale także w firmach prywanych i instytucjach. Energetyk nie jest molochem, dlatego każdego z Was przyszłych informatyków znamy, możemy pomóc, przynieść literaturę, doradzić, itd.