21 marca 2024

Wycieczka objazdowo-piesza “Fortami Twierdzy Przemyśl”

Wycieczka objazdowo-piesza “Fortami Twierdzy Przemyśl”. Rozpoczęcie wycieczki w Przemyślu na parkingu przy Wydziale Promocji i Kultury Urzędu Miasta Przemyśla na którym będzie czekał na Nas Przewodnik.

Przejazd autokarem do Fortu W I „Salis Soglio” gdzie Pan Przewodnik zapozna Nas z przyczynami i procesem powstawania Twierdzy Przemyśl.

Następnie Pan przewodnik zabierze Nas na pieszy spacer po całym Forcie pokazując najciekawsze miejsca i ciekawostki związane z Fortem. Czas zwiedzania tego fortu to ok. 2 godziny.

Po zakończeniu zwiedzania nastąpi krótka przerwa którą będzie można wykorzystać na posilenie się przed zwiedzaniem kolejnego fortu.

Po przerwie autokar zawiezie Nas do Fortu W XV „Borek” gdzie kontynuować będziemy naszą wycieczkę śladami Twierdzy Przemyśl i dowiemy się jak funkcjonowały poszczególne części składowe Fortów i samej Twierdzy a podczas zwiedzania Fortu GW XIII „San Rideau” – jak nastąpił upadek największej Twierdzy Cesarstwa Austro-Węgierskiego.

W przypadku zainteresowania i chęci uczestników wycieczki możliwe jest zwiedzenie innych obiektów militarnych tematycznie związanych  z Twierdzą Przemyśl lub alternatywnie spacer dydaktyczny po Przemyślu.

Po zakończeniu wycieczki – powrót do Rzeszowa.

Koszt wycieczki to 130 zł (jeżeli zostanie jakaś reszta to tradycyjnie zostanie zwrócona) natomiast termin wycieczki to 09.04.2024.

Przewodnika i autokar mamy już zarezerwowane. Proszę o dokonywanie wpłat u pana Jakuba  Kocana lub Mileny Zalewskiej (2at) do dnia 03.04.2024. W czwartek muszę przekazać dokumentację wycieczki do Dyrekcji aby był czas na sprawy formalne i wykupienie ubezpieczenia.

Planowana ilość uczestników: 20-21 osób. Wraz z pieniędzmi proszę pobrać z zakładki pliki z folderu Zgodę, informację do podpisu oraz program wycieczki i je podpisać. Proszę także o podpisanie Regulaminu uczestnika wycieczki który będzie u Mileny Zalewskiej z 2at. Zgodę i informację o wycieczce podpisaną przez rodzica muszą przynieść zarówno osoby niepełnoletnie jak i pełnoletnie. Z wpłatą należy dostarczyć jeszcze podpisane dwa dokumenty a trzeci podpisać u Mileny Zalewskiej z 2at. Dodatkowo osoby chcące pojechać pierwszy raz w ramach Koła proszone są na Rozmowę Kwalifikacyjną ze mną i Panem Osmykiem. 

Proszę o sprawne załatwienie sprawy.

Pozdrawiam.

Jakub Kocan
opiekun Szkolengo Koła Turystycznego