12 listopada 2017

“Miejsca, które chciałbym zobaczyć”

Uczniowie klasy III Bt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na godzinie z wychowawcą 31.10.2017 rozpoczęli kolejną realizację projektu edukacyjnego: ” Miejsca, które chciałbym zobaczyć”. Michał Witalec zaprosił kolegów do wirtualnego zwiedzania “Wiecznego Miasta “. Podróż rozpoczęliśmy do Koloseum. Na Placu Weneckim podziwialiśmy Ołtarz Ojczyzny – wzniesiony pod zjednoczeniu Włoch. W drodze na Kapitol minęliśmy rzeźby Marka Aureliusza oraz słynnej wilczycy. Podziwialiśmy Forum Romanum- serce śródziemnomorskiej cywilizacji. Odwiedziliśmy Plac Campo de’ Fiori, Piaza del Popolo, Panteon, Bazylikę Santa Maria i wiele innych, cudownych miejsc. Podróż zakończyliśmy w Watykanie. W czasie tej wirtualnej podróży swoimi refleksjami i wspomnieniami dzielił się z nami uczeń Matteo Burda,który urodził się i mieszkał w Wiecznym Mieście i stamtąd przybył do ENERGETYKA.

Do Londynu zaprosili nas trzej uczniowie-podróżnicy: Arkadiusz Borawiak, Marcin Kruczek i Michał Tarała. W Pałacu Buckingham odwiedziliśmy Królowa Elżbietę II , następnie zwiedziliśmy British Museum i National Galery. Wrażania z przechadzki po Tower of London były ogromne, wszak w tej 900 lat liczącej twierdzy znajdował się zamek królewski, więzienie, plac egzekucji, arsenał broni, a nawet zoo. Nie mogliśmy pominąć Pałacu Westminsterskiego, mostu Tower Brigide. Będąc w Hyde Parku podziwialiśmy bramę wjazdową do Pałacu Buckingham. Podróż zakończyliśmy zapierającą dech przejażdżką London Eye, zwane Londyńskim Kołem, a także Kołem Milenijnym.

Bibliotekarz szkolny, pani Krystyna Trojnar zachęcała nas do zwiedzania Rzeszowa, prezentując przewodniki i informatory – „Rzeszów” R.Kłosa, „Encyklopedia Rzeszowa”, „Dzieje Rzeszowa” pod red .F.Kiryka, gawędy M.Czarnoty , ” Historia starego cmentarza w Rzeszowie” i inne.