2 lipca 2024

II edycja Podkarpackiego Turnieju E-sportowego w LOL

Rzeszów znów na mapie e-sportu: Zbliża się II edycja Podkarpackiego Turnieju E-sportowego w LOL!

Z radością informujemy, że w dniach 23 września – 26 października 2024 roku odbędzie się II Podkarpacki Turniej E-sportowy w League of Legends. To wyjątkowe wydarzenie jest częścią projektu „Fundusze Europejskie grają dla e-sportu”, który został wybrany w ramach konkursu „Fundusze Europejskie wokół nas. Podkarpackie 20 lat w UE”. Wydarzenie to, mające na celu integrację młodzieży i promocję zdrowej rywalizacji, jest doskonałym przykładem, jak Fundusze Europejskie mogą wspierać rozwój nowoczesnych form edukacji i sportu.

Turniej jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów z województwa podkarpackiego. Jego celem jest promocja Funduszy Europejskich oraz zwiększenie widoczności efektów ich wykorzystania w regionie. Turniej ma również na celu pokazanie dobrych praktyk, takich jak projekt „Podkarpackie Centrum E-sportu”. Udział w takim wydarzeniu to nie tylko okazja na e-sportową rywalizację i zdobycie nagród, ale także na rozwój umiejętności interpersonalnych, strategicznego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji.

Plakat II Turnieju LOLa

Ważne szczegóły na temat Podkarpackiego Turnieju LOL

Tegoroczna edycja Podkarpackiego Turnieju w League of Legends 2024 planuje udział aż 128 drużyn. Zapisy trwają do 16 września 2024 roku i można ich dokonać na stronie www.esport-arena.pl.

Rozgrywki kwalifikacyjne odbędą się w trybie online w dniach 23 września – 23 października 2024 roku, w formule Best of 3 (BO3). Wybrane mecze będą transmitowane i komentowane na naszym kanale Twitch: Twitch.TV/esarzeszów, co pozwoli fanom na śledzenie emocjonujących pojedynków na żywo.

Finały odbędą się 26 października 2024 roku w trybie LAN w siedzibie Esport Arena w Rzeszowie. Półfinały rozegrane zostaną w formule BO3, natomiast finałowy mecz, który wyłoni zwycięzcę turnieju, odbędzie się w formule BO5. Całość finałów będzie transmitowana na żywo na kanale Twitch, a prowadzenie finałów oraz oprawę medialną transmisji zapewni znany w świecie e-sportu komentator Fryderyk Kozioł, znany jako VEGGIE.

Łączna pula nagród w tegorocznym turnieju w wysokości 11 000 PLN, zapewni wartościowe nagrody dla wszystkich finalistów turnieju oraz dla szkoły zwycięskiej drużyny.  Udział w Podkarpackim Turnieju E-sportowym to nie tylko prestiż dla zawodników, drużyn i szkół, ale i konkretne korzyści, które mogą pomóc w dalszym rozwoju e-sportowych umiejętności oraz wspierać rozwój sportów elektronicznych na podkarpaciu. Dla wielu graczy jest to szansa na pierwszy krok w karierze e-sportowej.

E-sport zyskuje coraz więcej fanów, a Esport Arena w Rzeszowie staje się centrum rozwoju tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi sportu w regionie. To tutaj gracze, e-sportowcy oraz fani gier komputerowych spotykają się, aby miło spędzić czas, doskonalić swoje umiejętności czy przygotowywać się do zawodów. Esport Arena organizuje również liczne wydarzenia e-sportowe, które przyciągają zarówno graczy komputerowych, jak i widzów, tworząc niepowtarzalną atmosferę pełną emocji i pasji. Śledzenie turnieju to okazja do zobaczenia najlepszych graczy w akcji, a także do nauki nowych strategii i taktyk.

Esport Arena Rzeszów

Esport Arena w Rzeszowie to miejsce, gdzie zarówno e-sportowcy, jak i wszyscy  fani gier komputerowych mogą rozwijać swoje umiejętności na najlepszym sprzęcie. Klub oferuje:

  • Profesjonalne komputery PC: Idealne do treningów i turniejów e-sportowych.
  • Symulatory wyścigowe (Sim Racing): Doskonałe dla fanów motoryzacji i wyścigów.
  • Gogle VR: Przenoszące użytkowników w wirtualne światy pełne emocji.
  • PlayStation: Dla miłośników konsolowych gier.

Jak się zapisać?

Zapisy do turnieju trwają do 16 września 2024 roku. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej esport-arena.pl. Udział w turnieju to doskonała okazja, aby dołączyć do społeczności e-sportowej i sprawdzić swoje umiejętności w bezpośredniej rywalizacji z drużynami reprezentującymi podkarpacki świat e-sportu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym turnieju i dołączenia do rosnącej społeczności e-sportowej. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie świętować sukcesy na podkarpackiej scenie e-sportowej.

Do zobaczenia na wirtualnej arenie!