24 kwietnia 2024

PGEEC – sprzątanie terenów zielonych – Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych wzięli udział w akcji „PGEEC – sprzątanie terenów zielonych – Dzień Ziemi”. Jak co roku akcja w związku z Dniem Ziemi cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej Szkoły.

W tym roku w centrum zainteresowanie akcji był Rezerwat Przyrody „Lisia Góra” – osobliwość przyrodnicza, wyspa lasu dębowego wyeksponowana nad Wisłokiem w krajobrazie miasta – nasza „mini Puszcza Białowieska”. Nasz Organizator, PGE ENERGIA CIEPŁA jak co roku zadbał o bezpieczeństwo i niezbędny sprzęt ochronny. Każdy wolontariusz otrzymał rękawiczki i worki na śmieci, co pomogło w sprawnym i efektywnym sprzątaniu.

Natomiast po zakończeniu akcji mieliśmy zasłużony odpoczynek a w trakcie regeneracji sił zostaliśmy poczęstowani gorącą herbatą i kawą a dla tych którzy zgłodnieli czekała kiełbasa lub coś słodkiego. Podczas wspólnego posiłku wszyscy rozmawiali i dzielili się doświadczeniami z przeprowadzonej akcji. Akcja zakończyła się sukcesem czego efektem była “góra” worów ze śmieciami i czyste “płuca Rzeszowa”.

Młodzież w lesie