20 września 2021

Uczniowie ZSEn w Hiszpanii. Relacja dzień po dniu.

Dzień 8

[21.09.2021]
🇵🇱Ostatni dzień:(
Wypoczęci i wyspani zjadamy przepyszne śniadanie, następnie szybkie pakowanko i ruszamy na lotnisko! Czekamy na nasz samolot do Polski. Około 20 lądujemy w Krakowie, następnie wracamy busem do Rzeszowa.

Dzień 7

[20.09.2021]
🇵🇱Po poniedziałkowym śniadaniu, prawie spóźnieni na autobus podjechaliśmy do Plaza de Toros, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia na żywo areny, na której odbywają się walki byków. Następnie spora część naszej grupy zdecydowała się na zakup lokalnych produktów, na bazarku w dzielnicy Triana. Gdy wybudziliśmy się po popołudniowej drzemce mieliśmy okazję zwiedzić Alcázar – pałac królewski oddany do użytku publicznego z wydzieloną częścią, którą zamieszkuje rodzina królewska kilka razy w ciągu roku. Po kolacji przygotowywaliśmy się do odprawy. Był to nasz przedostatni dzień w Andaluzji. Ciekawostka: W pałacu zostało nagrane kilka odcinków serialu Gra o Tron

Dzień 6

[19.09.21]
🇵🇱Dzień rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem. Po czym wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta i zakupy. Po kilku godzinach wróciliśmy do pensjonatu na obiad i wykorzystaliśmy czas siesty. Po odpoczynku przyszedł czas na wspólny, pożegnalny tapas, a pozostały czas przeznaczyliśmy na zwiedzanie Sewilli nocą.

Dzień 5

[18.09.2021]
: Dzisiejszy dzień zaczął się bardzo wcześnie. Z samego rana wyruszyliśmy w podróż do Kadyksu. Gdy wysiedliśmy z autobusu kierowaliśmy się pięknymi uliczkami Kadyksu w stronę plaży.
Zahaczyliśmy o katedrę Nueva oraz targ z żywnością. Gdy dotarliśmy na plaże wskoczyliśmy do ciepłego i słonego oceanu Atlantyckiego. Po kąpieli zaznaliśmy trochę hiszpańskiego słońca na pięknej piaszczystej plaży. ☀️Następnie udaliśmy się na przechadzkę po pięknym Kadyksie i zjedliśmy obiad. Powoli nasz czas zaczął dobiegać końca gdyż musieliśmy udać się w drogę powrotna.
Zjedliśmy przepyszną kolacje w hotelu, a następnie po całym dniu mieliśmy chwilę dla siebie.

Dzień 4

17.09.2021]
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy na spokojnie. Po śniadaniu wyruszyliśmy do szkoły na spotkanie z drugą grupą uczniów. Po wspólnych rozmowach dostaliśmy poczęstunek w formie tradycyjnych Hiszpańskich przekąsek. Po pożegnaniu z uczniami i wicedyrektorem szkoły wyruszyliśmy na obiad w hotelu. Po czym nastąpiła siesta i czas wolny, który każdy wykorzystał dla siebie.

Dzień 3

[16.09.21]
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od śniadania, następnie pojechaliśmy do szkoły SAFA w której spotkaliśmy się z uczniami szkoły średniej, którym przedstawiliśmy prezentację o naszej szkole, Podkarpaciu i prawach obywatela UE. Po zakończeniu prezentacji mieliśmy czas na rozmowę z uczniami, dzięki której dowiedzieliśmy się więcej o ich szkole, systemie szkolnictwa, a także rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach i życiu codziennym. Potem wróciliśmy na smakowity obiad do naszego hotelu. Po chwili odpoczynku wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie Sewilli, tym razem zobaczyliśmy dzielnice Triana, Złotą Wieżę (Torre del Oro) oraz odwiedziliśmy Bazar na Trianie.

Dzień 2

[15.09.2021]
W pierwszej połowie dnia wyruszyliśmy do partnerskiej szkoły gdzie poznaliśmy wicedyrektora Javiego. Oprowadził nas po szkole pokazując nam klasy i opowiadając nam o podstawach jej funkcjonowania.
Po południu ruszyliśmy wraz z przemiła przewodniczką Justyną na spacer po Sevilli. W pierwszej kolejności byliśmy na Plaza de Maria Luisa, następnie Plaza de España. Dalej przeszliśmy do Universidad de Sevilla i do Catedral de Sevilla. Wycieczkę zakończyliśmy podziwianiem widoków z Setas de Sevilla. Na końcu każdy z nas miał chwilę czasu wolnego :))

Dzień 1

[14.09.2021]
Dzisiaj zaczyna się nasza przygoda! Po wielu spotkaniach i przygotowaniach wyruszyliśmy do słonecznej Andaluzji☀️