26 sierpnia 2021

Nasi w Hiszpanii – relacja dzień po dniu

Projekt “Robotycznie zagranicznie” gr. 2

Dzień 9

25.08.2021
Dzisiaj zaczęliśmy dzień ze śniadaniem i wyszliśmy na zajęcia z hiszpańskiego. Po godzinie tematu teoretycznego, zaczęła się nasza gra terenowa. Musieliśmy skompletować listę produktów, napisać ich cenę i zrobić im zdjęcie. Musieliśmy się również po hiszpańsku spytać kogoś obcego która jest godzina i wtedy powróciliśmy do nauczyciela i pokazaliśmy mu to. Wszyscy zdali. Zjedliśmy obiad i zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna poszła na ćwiczenia do miejsca gdzie mieliśmy zajęcia z symulacji, a druga poszła z Miguelem do jego miejsca pracy. Tam poznaliśmy mechaniczne i elektryczne połączenia i BHP. Zaczęliśmy od początku, przeszedłszy przez końcówki do robota takie jak chwytaki i głowice malujące, skończywszy na programowaniu prawdziwego 6 osiowego robota Omron. W końcu wróciliśmy po czekaniu na busa, który nie przyjechał na oczekiwaną godzinę i zjedliśmy przepyszną kolację. Wtedy rozeszliśmy się do pokoi i poszliśmy spać. Nic tylko czekać na przyjście następnego dnia!

Dzień 8

24.08.2021
Dziś niedługo po śniadaniu udaliśmy się na lekcje hiszpańskiego, na której uczyliśmy się nazw miesięcy i zawodów. Po obiedzie wyszliśmy na autobus i pojechaliśmy na zajęcia z robotyki gdzie programowaliśmy roboty używane do przenoszenia przedmiotów. Wieczór każdy spędził w swoim gronie odpoczywając po pracowitym dniu.

Dzień 7

23.08.2021
Dzisiaj dzień zaczął się zwyczajnie, przed zajęciami z robotyki każdy udał się na swój zaplanowany czas wolny, po którym na zajęciach uczyliśmy się programować proste czynności robotów. Dzień minął szybko a po zajęciach spędziliśmy razem czas na tarasie.

Dzień 6

22.08.2021
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od przygotowania śniadania na wyjazd. Po spakowaniu niezbędnych rzeczy i zjedzeniu śniadania pojechaliśmy autokarem do Kadyksu. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca tego miasta, po czym udaliśmy się na plaże. Spędziliśmy tam miło 5 godzin, po czym wypoczęci i opaleni wróciliśmy do autokaru.

Dzień 5

21.08.2021
Dzisiaj mieliśmy dzień wolny który zaczęliśmy od pysznego śniadania, następnie o godzinie 9:45 wyruszyliśmy na zwiedzanie Katedry Najświętszej Marii Panny w Sewilli oraz wyszliśmy na Giralde z której można było podziwiać panoramę Sewilli. Po zwiedzaniu czekał na nas obiad.

Dzień 4

20.08.2021
Dzień standardowo zaczęliśmy od zjedzenia śniadania, po którym udaliśmy się na kolejną lekcję języka hiszpańskiego. Nauczyliśmy się kolorów, państw i narodowości. Po krótkiej przerwie poszliśmy na obiad. O godzinie 14 zebraliśmy się aby udać się na praktyki. Poznaliśmy podstawy działania robotów i przeszliśmy pierwsze wirtualne szkolenie w programowaniu robota. Po powrocie zjedliśmy kolacje i rozpoczęliśmy integrację.

Dzień 3

19.08.2021
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od pysznego śniadania, a następnie wraz z Panią przewodnik ruszyliśmy na zwiedzanie Sevilli. Pogoda nam dopisała, bo nie było aż tak gorąco. Zobaczyliśmy takie miejsca jak:
– Katedra Najświętszej Maryi Panny (Catedral de Santa Maria de la Sede de Sevilla)
i La GIralda.
– Plac Hiszpański (Plaza Espana)
– Metropol Parasol
Chodziliśmy również pięknymi, hiszpańskim uliczkami.
Zaraz po obiedzie ruszyliśmy na zajęcia z robotyki. Poznaliśmy tam jak narazie same podstawy działania robotów, ale od czegoś trzeba zacząć.

Dzień 2

18.08.2021
Jesteśmy już w Sevilli. Dotarliśmy do miejsca gdzie mieszkamy o 00.30 i zostaliśmy przydzieleni do naszych pokoi po czym zmęczeni po całej podróży poszliśmy spać. Rano wstaliśmy na śniadanie i o 10.30 poszliśmy na lekcje języka hiszpańskiego. Po obiedzie poszliśmy na krótki spacer po Sevilli i wróciliśmy na kolację. Dzisiejszy dzień zakończyliśmy świetna zabawą którą były kajaki.

Dzień 1

17.08.2021
Rozpoczęliśmy naszą podróż do słonecznej Sewilli. Przed wyjazdem wraz z naszymi opiekunami dopełniliśmy w szkole formalności – upewnienie się, że mamy ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasi opiekunowie dali nam wskazówki na bezpieczną podróż oraz opowiedzieli o głównych kwestiach związanych z pobytem w Sewilli.
Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani co nas czeka w Hiszpanii.
Mamy zaplanowane mnóstwo zajęć oraz atrakcji na które z niecierpliwością czekamy.
O godzinie 13:30 wyjechaliśmy naszym busem z pod naszej szkoły. W drodze lotnisko Jana Pawła II w Krakowie, z którego to mieliśmy wylot samolotem do Hiszpanii, zatrzymaliśmy się na chwilowy postój.
Podróż busem okazała się być bardzo komfortowa oraz bezpieczniejsza.
Na lotnisko dotarliśmy o godzinie 16:15.
Po chwilowym oczekiwaniu przeszliśmy całą procedurę kontrolną związaną z dopuszczeniem nas do samolotu.
O 20:15 wylecieliśmy z lotniska.
Dla wielu z nas był to pierwszy lot samolotem w życiu. Mimo początkowych niepewności, lot był bardzo przyjemny i bezpieczny.
Mimo że dzisiejsza podróż była długa i męcząca, wierzymy, że nasze zajęcia oraz pobyt w tak pięknym kraju zrekompensują nam ten dość męczący dzień.
Więcej o naszych wrażeniach z pobytu w następnych dniach!