25 marca 2023

Energetyk na XXV Międzynarodowych Targach ENEX w Kielcach

Dzięki uprzejmości naszego partnera – firmy Viessmann Polska oraz Pana Szymona Strzelczyka, którzy zasponsorowali nam część kosztów transportu, w dniu 09.03.2023 r. grupa 18 osób wraz z opiekunami wzięła udział w Targach ENEX Kielce. Rozpoczęliśmy zwiedzanie oczywiście od stanowiska firmy Viessmann. Zapoznaliśmy się z najnowszym produktem firmy, czyli „niewidocznym systemem grzewczym Viessmann Invisible”. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy dalej. Następnym punktem było stoisko firmy KENO i spotkanie z Panem Robertem Kuberą, który zawsze nas wspiera w propagowaniu treści OZE wśród uczniów – liczymy na dalszą współpracę. Następnie odwiedziliśmy naszego kolejnego partnera firmę ML System z Rzeszowa. Podczas zwiedzania poruszaliśmy się w barwach szkolnych – czyli koszulki i polary, aby zaznaczyć naszą obecność… 

Odwiedziliśmy każdy zakątek hali wystawienniczej i każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie. Poznaliśmy różnych producentów, prezentowane systemy i urządzenia. Okazja, aby zatrzymać się i porozmawiać z wystawcami o szczegółach i budowie urządzeń była bezcenna dla pogłębienia wiedzy o OZE. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie na Targach Enex w Kielcach. 

„W jubileuszowej, 25. edycji Targów Enex wzięły udział 323 wiodące firmy w branży energetycznej z 15 krajów prezentujących najnowsze energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu odnawialnych źródeł energii. W ofercie Wystawców spotkania branży energetycznej nie zabrakło m.in. prezentacji nowoczesnych systemów grzewczych oraz wentylacyjnych, najnowszych rozwiązań fotowoltaicznych oraz magazynów energii, rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, a nawet technologii wodorowych”  

Artykuł przygotowała 
Wiktoria Chmiel 4 CS