Kategoria: Na sportowo

23 kwietnia 2023

Hej ku Górom !

W dniach 13-14 kwietnia odbyła się wycieczka naszych szkolnych turystów w Tatry. Pierwszego dnia zdobywano pod okiem pani przewodnik Halę Gąsienicową i Nosal. Drugiego dnia wycieczkowicze moczyli zmęczone kości w basenach termalnych – Termy Chochołowskie.

Zapraszamy na kolejne wspólne wyjazdy.

Dziękujemy dziewczynom z 1AT za organizację a panom Jakubowi Kocanowi i Andzrejowi Rułce za opiekę.

25 lutego 2023

Królowie Kozłówka

My, czyli klasa 4ds, już po raz trzeci w historii naszej nauki w ZSEn spędziliśmy 3 intensywne dni w domu fundacji TROSKA w Kozłówku w dniach 20-22 lutego. Tym razem towarzyszyli nam (czyli trochę poniekąd pilnowali) ks. Piotr Gnat i nasza wychowawczyni, p. Asia.

Mieliśmy odpocząć, odstresować się i trochę popracować na rzecz fundacji, wykorzystując naszą siłę i sprawność nabytą podczas długich godzin na siłowni. Niestety, z powodu niesprzyjającej pogody było to mocno utrudnione – lał deszcz, a wiatr wiał tak, że chwilami, szczególnie w nocy, obawialiśmy się, czy rano jeszcze będziemy mieć dach nad głową… Ale coś tam się udało pomóc.

Pierwszy dzień – wyprawa na basen w Strzyżowie. Zdjęć nie ma. Tzn. jest jedno, ale kolega na nim uwieczniony nie chce zawstydzić innych uczniów, którzy tu zaglądną i poczytają oraz pooglądają zdjęcia, swoją muskulaturą i formą pływacką. Po kolacji zajęcia w podgrupach i długie nocne Polaków rozmowy przy płonącym kominku. Niektórzy, na przekór pogodzie (na szczęście przestało lać, ale nieprzestało wiać) postanowili pójść na mały spacer. Jeden nie wziął drugiej pary butów i we wtorek na kręgle jechał w klapkach basenowych. Dobrze, że tam się buty wypożycza…

Dzień drugi – akcja gotowanie. Szef kuchni Kamil przygotował dla całej grupy pyszny obiad, a kuchcik Miłosz wykazał się miarką w oczach przy serwowaniu pożywnej strawy. Co szybkiego i sycącego można zaserwować bandzie nastolatków? Spaghetti bolognese. Szybko i w dużej ilości. Porcje były słuszne, bo wcześniej mocno zgłodnieliśmy grając w kręgle w Dobrzechowie. Mistrzem toru 4 okazał się Kuba K., drugie miejsce zajęła p. Asia. Na sąsiednim torze też chłopakom nieźle szło. Po powrocie obiad i rozleniwieni, z pełnymi brzuchami, oglądaliśmy film „Przełęcz ocalonych”. Później kolacja, ale przed północą poczuliśmy mocne ssanie i postanowiliśmy zrobić pizzę. Trzeba było trochę pojeść na zapas, bo po północy zaczęła się środa popielcowa – dzień tradycyjnie postny. Jedząc pizzę znów wiedliśmy długie rozmowy, tym razem w kuchni.

Dzień trzeci – msza święta. Popielec. Refleksje, świadectwo pana Piotra, który opowiedział nam, jak łatwo zniszczyć sobie życie, relacje rodzinne i zdrowie z powodu nałogu i jak trudno to później odbudować. Uświadomił nam, co powinno być w życiu człowieka najważniejsze. Po śniadaniu rozpoczęliśmy sprzątanie domu, aby był przygotowany na przyjazd kolejnej grupy, która z pewnością niebawem zawita do Kozłówka. Obiad tym razem przywieziono – pyszne, świeżo klejone pierogi. A po obiedzie krótka sjesta i… do domu.

Już sobie zaklepaliśmy u ks. Piotra termin na następny wyjazd.

23 września 2022

Wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych

W dniach 19 i 20.09.2022r. odbyły się wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych. Odwiedziliśmy Siedlisko Janczar w Pstrągowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na FB.

1 czerwca 2022

Turniej League Of Legends – wkrótce finał

W szkolnym Turniej League of Legends wystartowało  7 drużyn.

Do rozgrywek o finał przeszły 3 drużyny: Wisienki Kidawy, Siema Esport, Turkmobile.
W wyniku pojedynków “każdy z każdym”, odpadła drużyna Siema Esport.
W wielkim finale zagrają: Wisienki Kidawy i Turkmobile.
11 grudnia 2021

Mikołajki “inaczej”

Elektrycy i elektronicy z 3ds, zamiast obdarowywać się mniej lub jeszcze mniej pożądanymi prezentami mikołajkowymi, postanowili się rozerwać integracyjnie. Po dwóch lekcjach matematyki, oddychając głęboko mroźnym grudniowym powietrzem, wraz z wychowawczynią spacerkiem przeszli parę kilometrów na drugi brzeg Wisłoka do kręgielni Galaktyka.

Podzieleni na grupy, przebrani w specjalne obuwie (nawet rozmiar 48 dla Kuby i Szymka się znalazł) oddali się zaciekłej rywalizacji. Pani Cyran też sobie całkiem nieźle radziła. Później pizza, frytki i można było wracać do domu.

27 października 2021

Integracja 1at i 1bt na Ranczu w Pstrągowej

W piękny październikowy dzień – 27. 10. 2021 r. klasa 1 AT i 1 BT brała udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów na Ranczu w Pstrągowej: zwiedzanie mini ZOO, karmienie zwierząt, przejazd wozem turystycznym po okolicy, zjazd na pontonach, rywalizacja sportowa, potyczki w dmuchanych kulach…Naprawdę nie można było się nudzić! A po tym wszystkim kiełbaska z grilla smakowała niesamowicie. Trzeba będzie to kiedyś powtórzyć!

3 marca 2020

Zajęcia na basenie

Zapraszamy uczniów szkoły na bezpłatne zajęcia na basenie “Delfin”.
Cała pływalnia jest do naszej dyspozycji w środy od godziny 16.00 do 17.00.
Zbiórka w holu basenu o godzinie 15.45.

Należy ze sobą zabrać:
– ręcznik kąpielowy,
– klapki basenowe,
– czepek (materiałowy lub silikonowy),
– kąpielówki lub strój kąpielowy,
– okularki do pływania.

Uczniowie korzystający z basenu pierwszy raz muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców.

Informacje o zajęciach i formularz zgody można otrzymać u nauczycieli wychowania fizycznego.