Kategoria: Uroczystości szkolne

1 czerwca 2022

Dzień Patrona / Dzień Sportu 2022

W dniu 20.05.2022 roku. W Naszej szkole, odbyły się rozgrywki sportowe z okazji Dnia Patrona, gen. Wł. Sikorskiego. Ten dzień obfitował w duże emocje. Rozegraliśmy turnieje finałowe w piłkę nożną i w piłkę siatkową.

Puchar Dyrektora ZS Energetycznego w piłkę nożną otrzymała klasa 1BT a w piłkę siatkową klasa 2AT.

Wybraliśmy również najlepszego sprintera na dystansie 60m. Został nim Hubert Antos z klasy 3BG z czasem: 7,53sec.

Ponadto zorganizowaliśmy gry i zabawy integracyjne, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Było dużo śmiechu i sportowej zabawy.

W ramach integracji nauczycielsko-uczniowskiej odbył się mecz w piłkę siatkową z udziałem między innymi pana wice-dyrektora. Wynik nie pozostawił żadnych wątpliwości, 2:1 dla „ciała pedagogicznego”. Poza tym czas umilał Nam szkolny zespół muzyczny oraz karaoke z udziałem chętnych uczniów i uczennic.

Album ze zdjęciami >>

 

23 maja 2022

141 rocznica urodzin Patrona Szkoły

W dniu 20 maja 2022 r. z okazji 141 rocznicy urodzin Patrona Szkoły, wybitnego męża stanu gen. Władysława Sikorskiego, delegacja Szkoły w składzie: Dyrektor Szkoły – Zbigniew Zagrodnik, przewodnicząca Rady Rodziców – Monika Kanas, nauczycielka szkoły – Barbara Dziwik oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Pięta, Jakub Siuta złożyła okolicznościowy wieniec pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

 

29 listopada 2021

“Unia i Energetyk idą w parze”

Dnia 25 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia “Unia i Energetyk idą w parze”. Miała ona na celu podsumowanie projektów współrealizowanych ze środków Unii Europejskiej i Budżetu państwa.

Pan Dyrektor Zbigniew Zagrodnik zabrał głos i powitał zaproszonych gości:

  • Zastępcę dyrektora Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa Pana Ryszarda Bieńka
  • Panią dyrektor Jadwigę Gargaś i wicedyrektor dr Katarzyna Nowak Zespołu Szkół Nr 3 w Rzeszowie
  • Panią Amelię Wójcik z firmy Euromind z Hiszpanii
  • Pana Stanisława Augustyna z firmy EDU-IT
  • Naszą długoletnią Panią Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie Irenę Jamróz
  • oraz nauczycieli i uczniów i naszej szkoły

Na Akademii zostały zaprezentowane następujące projekty:

  1. Robotycznie zagranicznie
  2. Młody Świadomy Obywatel Europy
  3. Projekt Węgry 2021 – Dialog Młodzieży

Akademię umiliły występy Samorządu Uczniowskiego, który przygotował piosenki w różnych językach  – pod opieką P. Joanny Gentelman.
Na zakończenie Pan Dyrektor wraz z Panią Amelią Wójcik – gościem z Hiszpanii, wręczyli uczniom biorącym udział w projektach certyfikaty. Uroczystość zakończyła się małym poczęstunkiem i zwiedzaniem  szkoły.

7 listopada 2021

Wypominki szkolne 2021

4 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w Wypominkach Szkolnych, które odbyły się w kościele p.w. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Mszy świętej i modlitwom w intencji zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników szkół Rzeszowa i okolic  przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.

20 maja 2020

139 rocznica urodzin Patrona Szkoły

Z okazji 139 rocznicy urodzin Patrona Szkoły gen. Władysława Sikorskiego delegacja Szkoły złożyła okolicznościowy wieniec pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

 

 

12 listopada 2019

Pamiętamy! Wypominki szkolne!

W dniu 7 listopada 2019 roku w Kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie odbyły się Wypominki Szkolne. Było to spotkanie modlitewne dla wszystkich szkół rzeszowskich i okolic. Uroczystości tej przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski, który wygłosił kazanie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele i uczniowie. Podczas Mszy Świętej uczniowie złożyli kartki wypominkowe z nazwiskami zmarłych dyrektorów, nauczycieli, uczniów, pracowników szkół i placówek oświatowych.

Po Mszy Świętej odbyła się wewnątrz kościoła procesja za zmarłych. Wypominki szkolne są okazją do wychowania młodzieży w duchu wdzięczności oraz do umacniania pamięci o zmarłych w społeczności szkolnej.

W wydarzeniu tym wzięła udział delegacja z naszej szkoły z klasy 3TB. Po uroczystości na zebranych czekała gorąca czekolada i słodki poczęstunek.

19 października 2019

Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku uroczyście świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Serdeczne podziękowania dla rodziców, uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie Uroczystej Akademii.

25 kwietnia 2019

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas czwartych

Uczniów klas czwartych zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 które odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2019r. na sali gimnastycznej w budynku przy ul. W. Pola. Początek uroczystości o godz. 8:00.

5 lipca 2018

75 rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego

4 lipca, w rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego – wybitnego męża stanu, naszego rodaka  w parku Jedności Polonii z Macierzą gdzie znajduję się pomnik generała odbyła się uroczystość upamiętniająca, tragiczną śmierć sprzed 75 lat. (więcej…)