Kategoria: Współpraca z uczelniami

28 września 2021

ZSEn na Rzeszowskim Pikniku Nauki i Techniki

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Rzeszowskim Pikniku Nauki i Techniki – MOC ODKRYWCÓW. Prezentowaliśmy m.in. nasze szkolne roboty, sprzęt i modele OZE, sprzęt elektryczny.

 

21 października 2019

Uczniowie wysłuchali wykładu pt.:”Oswajanie algorytmów”

18.10.2019 przedstawiciele szkolnych informatyków z klasy 3ct uczestniczyli w konferencję inaugurującej XV edycję Akademii Technologii Informacyjnej i Komunikacyjnej  organizowanej przez PCEN w Rzeszowie. W ramach konferencji uczniowie wysłuchali wykładu pt.:”Oswajanie algorytmów” wygłoszonego przez prof. dr hab. Krzysztofa Diksa z Uniwersytetu Warszawskiego.

15 marca 2019

Warsztaty fotograficzne “wyOBRAŹnia”

Warsztaty fotograficzne “wyOBRAŹnia” są jednym z wydarzeń towarzyszących projektowi Rzeszowskiego Inkubatora Kultury “Młodzież dla miasta”.

Zafascynowani fotografią uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie postanowili stworzyć dla mieszkańców Rzeszowa warsztaty, które mają na celu przybliżenie fotograficzne spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość.

Podczas trwania tego wydarzenia, które będzie mieć miejsce w dniach 16-17.03.2019 r. w godz. 10:00-16:00, zaplanowane są wielotematyczne warsztaty oraz wykłady dotyczące jednego z najpopularniejszych mediów wizualnych.

W przestrzeni pracowni Fototechnicznych Zespołu Szkół Energetycznych odbędą się m. in. zajęcia z portretu, fotografii reklamowej czy obróbki zdjęć cyfrowych.

Każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w profesjonalnych warunkach studyjnych i sprawdzić się jako fotograf.

Harmonogram warsztatów:

10:00 – Rozpoczęcie, otwarcie stanowisk praktycznych.

10:15 – wykład “ Ekspozycja”

11:15 – wykład “ Budowa Aparatu”

12:00 – wykład “ Światło i Cień”

13:00 – wykład “wyOBRAŹnia”

14:00 – “Ekspozycja”

15:00 – “Budowa Aparatu”

15:40 – “Światło i Cień”

Warsztaty objęte są obowiązkową rezerwacją miejsc. Udział nie jest płatny. Zapisy dostępne są na stronie www.energetyk.ires.pl/warsztaty/ a także pod linkiem https://goo.gl/forms/1JwhhgSPeZl5gGGJ3.

Zapraszamy na nasze social media:
Facebook: Wyobraźnia https://goo.gl/Tu6nkj
Instagram: @fotoaktywni https://goo.gl/1MhwVD

10 grudnia 2017

Kursy dla uczniów realizowane w ramach projektu Rzeszowskie szkoły zawodowe …

W minionym tygodniu 13 uczniów naszej szkoły z powodzeniem ukończyło kurs spawania metodą TIG uzyskując książeczkę spawacza i europejski certyfikat spawacza metodą TIG.

Kolejnych 10 uczniów, tym razem techników informatyków jest w trakcie realizacji szkolenie przygotowującego do uzyskania certyfikatu Cisco Certified Networking Associate (CCNA).

To nie koniec okazji na bezpłatne zwiększenie swoich kompetencji, już wiosną przyszłego roku, kilkudziesięciu uczniów szkoły będzie mogło przejść odpowiednie szkolenie i uzyskać uprawnienia elektryczne SEP do 1 kV.

29 października 2017

Spotkanie z przedstawicielem Samsung Inkubatora

26.10.2017 r. uczniowie klas 3TB i 3CT spotkali się z Panem Dariuszem Kopyto, który przedstawił młodzieży ideę otwarcia w Rzeszowie w kwietniu br. Samsung Inkubatora i omówił projekty biorące udział w programie inkubacyjnym. Samsung Inkubator to laboratorium, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje projekty, wykorzystując wsparcie merytoryczne firmy Samsung. Do Inkubatora mogą zgłaszać się firmy z całego kraju, a jego lokalizacja na terenie obiektów Politechniki Rzeszowskiej jest sporym ułatwieniem dla osób z Podkarpacia. Firma Samsung od lat jest zaangażowana w proces cyfryzacji polskiego społeczeństwa. Od 2013 roku firma wspiera naukę programowania dla dzieci w polskich szkołach i przedszkolach. Dzięki inicjatywie Mistrzowie Kodowania w programie uczestniczy już 1700 placówek, prawie 4000 nauczycieli i 100 000 uczniów. Działaniem dla starszych uczniów jest natomiast Samsung LABO, czyli nowatorski program edukacyjny adresowany do studentów technicznych uczelni wyższych, techników oraz szkół zawodowych i ma ułatwić im stawianie pierwszych kroków w karierze zawodowej. Do Samsung Inkubatora mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które mają już opracowaną koncepcję biznesu lub prototyp swojego produktu. W trakcie trwającego trzy miesiące programu inkubacyjnego Samsung zapewnia im kreatywną przestrzeń do pracy, najnowszej klasy sprzęt, ale także wsparcie mentorów i konsultacje ze specjalistami firmy Samsung. W ramach działania Inkubatora uczestnicy mogą korzystać również z intensywnych szkoleń oraz pomocy w poszukiwaniu partnerów biznesowych, technologicznych i pozyskania finansowania. To pierwszy tego typu projekt w tej części Polski.

25 października 2017

Byliśmy na INnovation Technology Conference 2017

Kolejny raz odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Politechnikę Rzeszowską. Uczniowie z klas informatycznych zapoznali się z nowymi technologiami oraz wysłuchali ciekawych wystąpień.

20 października 2017

Code Week 2016 w SAMSUNG Inkubator na PRz

20 października (piątek) uczniowie klas technik informatyk odwiedzili Politechnikę Rzeszowską a dokładnie znajdujący się tam SAMSUNG Inkubator. Organizatorzy zapoznali uczniów z “przestrzenią Samsung Inkubator”, opowiadali o nowych trendach w branży IT. Następnie podczas warsztatów praktycznych uczniowie tworzyli grę na urządzenia mobilne za pomocą Pocket Code. … na koniec poczęstunek …

19 października 2017

Na wykładzie: Józef Conrad Korzeniowski życie i twórczość

Młodzież z klas trzecich technikum, miała okazję wysłuchać niezwykle zajmującego wykładu pana Tomasza Kaszy z Uniwersytetu Rzeszowskiego,  na temat życia i twórczości wielkiego formatu pisarza polskiego pochodzenia Josepha Conrada Korzeniowskiego, który pisał w języku angielskim. Jego niełatwa  twórczość, w której dominuje tematyka psychologiczno – moralna, łącząca pierwiastek romantyzmu i pozytywizmu, oparta na własnych przeżyciach i jest bardziej  popularna na Zachodzie niż w Polsce. Pozostaje ona inspiracją dla innych twórców  np. reżysera Ridley’a Scota.  Wykładowca  przybliżył młodym słuchaczom takie powieści pisarza jak „Nostromo”, „ Lord Jim” i „Jądro ciemności”. Spotkanie zorganizowała  pani Krystyna Maczuga pracownik Punktu Bibliotecznego WiMBP przy ul. Dąbrowskiego. Serdecznie jej za to dziękujemy.

 

11 lutego 2016

Byliśmy na semianarium informatycznym

Uczniowie klasy 4 i 3 uczestniczyli w dniu 10.02.2016 w wykładach na temat “Cyberbezpieczeństwo: fanaberia, ciekawostka czy konieczność” – Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie oraz “Twoja przyszłość w branży informatycznej” – SoftSystem Rzeszów zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Inżynieryjno – Ekonomiczną w Rzeszowie. (więcej…)