Kategoria: Turystyka

12 kwietnia 2024

Nasi na Cyprze

Od 8 do 20 kwietnia 2024 roku, Ksawier Cieszyński uczeń klasy 2CT naszej szkoły, uczestniczy w praktykach zawodowych w Limassol na Cyprze. Praktyki są zorganizowane w ramach projektu konsorcjum Erasmus+ i odbywają się w firmie Bionic, specjalizującej się w serwisie komputerów.

21 marca 2024

Wycieczka objazdowo-piesza “Fortami Twierdzy Przemyśl”

Wycieczka objazdowo-piesza “Fortami Twierdzy Przemyśl”. Rozpoczęcie wycieczki w Przemyślu na parkingu przy Wydziale Promocji i Kultury Urzędu Miasta Przemyśla na którym będzie czekał na Nas Przewodnik.

Przejazd autokarem do Fortu W I „Salis Soglio” gdzie Pan Przewodnik zapozna Nas z przyczynami i procesem powstawania Twierdzy Przemyśl.

Następnie Pan przewodnik zabierze Nas na pieszy spacer po całym Forcie pokazując najciekawsze miejsca i ciekawostki związane z Fortem. Czas zwiedzania tego fortu to ok. 2 godziny.

Po zakończeniu zwiedzania nastąpi krótka przerwa którą będzie można wykorzystać na posilenie się przed zwiedzaniem kolejnego fortu.

Po przerwie autokar zawiezie Nas do Fortu W XV „Borek” gdzie kontynuować będziemy naszą wycieczkę śladami Twierdzy Przemyśl i dowiemy się jak funkcjonowały poszczególne części składowe Fortów i samej Twierdzy a podczas zwiedzania Fortu GW XIII „San Rideau” – jak nastąpił upadek największej Twierdzy Cesarstwa Austro-Węgierskiego.

W przypadku zainteresowania i chęci uczestników wycieczki możliwe jest zwiedzenie innych obiektów militarnych tematycznie związanych  z Twierdzą Przemyśl lub alternatywnie spacer dydaktyczny po Przemyślu.

Po zakończeniu wycieczki – powrót do Rzeszowa.

Koszt wycieczki to 130 zł (jeżeli zostanie jakaś reszta to tradycyjnie zostanie zwrócona) natomiast termin wycieczki to 09.04.2024.

Przewodnika i autokar mamy już zarezerwowane. Proszę o dokonywanie wpłat u pana Jakuba  Kocana lub Mileny Zalewskiej (2at) do dnia 03.04.2024. W czwartek muszę przekazać dokumentację wycieczki do Dyrekcji aby był czas na sprawy formalne i wykupienie ubezpieczenia.

Planowana ilość uczestników: 20-21 osób. Wraz z pieniędzmi proszę pobrać z zakładki pliki z folderu Zgodę, informację do podpisu oraz program wycieczki i je podpisać. Proszę także o podpisanie Regulaminu uczestnika wycieczki który będzie u Mileny Zalewskiej z 2at. Zgodę i informację o wycieczce podpisaną przez rodzica muszą przynieść zarówno osoby niepełnoletnie jak i pełnoletnie. Z wpłatą należy dostarczyć jeszcze podpisane dwa dokumenty a trzeci podpisać u Mileny Zalewskiej z 2at. Dodatkowo osoby chcące pojechać pierwszy raz w ramach Koła proszone są na Rozmowę Kwalifikacyjną ze mną i Panem Osmykiem. 

Proszę o sprawne załatwienie sprawy.

Pozdrawiam.

Jakub Kocan
opiekun Szkolengo Koła Turystycznego

3 listopada 2023

5es w Zakopanem

W dniach od 24 do 27 października 2023r. Klasa VEs wraz z Panią Barbarą Pelczar i Magdaleną Kuryłowicz, brała udział w wycieczce Do Zakopanego pt; Śladami młodopolskich poetów. Odwiedziliśmy Galerię Sztuki XX wieku w willi Oksza , gdzie wysłuchaliśmy wykładu pt: Rafał Malczewski i jego pępek świata oraz oglądaliśmy obrazy wyżej wymienionego artysty i innych twórców epoki Młodej Polski w tym dzieła Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, gdzie poznaliśmy ciekawą i wzruszająca historię życia młodopolskiego poety, mogliśmy usłyszeć fragmentu jego wierszy i zanurzyć się w impresjonistycznych nurtach jego poezji. Trzeci dzień naszego pobytu w Zakopanem ,to wyprawae na górskie szlaki , gdzie mogliśmy podziwiać piękne Tatry, które jesienią są najszczersze i najpiękniejsze. Dzięki tej wycieczce mogliśmy jak młodopolscy poecie czerpać wszystkim zmysłami uroki tatrzańskiej jesiennej przyrody, która i w nas oczarowała swym pięknem.

20 października 2023

3bt w Kozłówku

W dniach od 16 do 18 października 2023r. klasa 3 BT wraz z wychowawczynią i panem Tomaszem Urbanem jako opiekunem spędziła niezapomniane chwile w domu Fundacji TROSKA. Wspólne rozmowy i zajęcia, robienie śniadań i kolacji, sprzątanie i wędrowanie, to coś co integruje i daje dużo radości. A paintball pozwolił sprawdzić umiejętność współpracy i działania taktyczne.

Dobrze nam tam było…….

10 października 2023

Szkolna wycieczka w Tatry

Po raz kolejny pan Jakub Kocan i miłująca góry grupa młodzieży zorganizowała szkolną wycieczkę w Tatry. Było super. Czekamy na kolejny wyjazd.

26 września 2023

Wycieczka w Tatry

Informacje:

Zbiórka przy Zespole Szkół Energetycznych – poniedziałek ok. 2:00

Powrót do Rzeszowa – wtorek w godzinach wieczornych

Dzień pierwszy:

Przejazd wynajętym busem: Rzeszów – Zakopane

Piesze przejście szlakiem jednym z dwóch wariantów tras:

Wariant I: Piesze przejście szlakiem z Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie, następnie powrót do Zakopanego przez Halę Gąsienicową na nocleg.

Wariant II: Piesze przejście na Kopę Kondracką przez Kondracką Przełęcz powrót do Doliny Strążyskiej.

Alternatywnie zależnie od panujących złych warunków pogodowych i kondycyjnych możliwa jest zmiana trasy wycieczki na Piesze przejście szlakiem spod Wielkiej Krokwi przez Dolinę Białego na Sarnią Skałę, następnie powrót Doliną Strążyska pod Wielką Krokiew. W drodze powrotnej możliwe jest odwiedzenie wodospadu Siklawica. Powrót do Zakopanego na nocleg. lub innej adekwatnej do warunków pogodowych.

nocleg (ognisko, śpiewanie piosenek turystycznych, pieczenie kiełbasy)

Dzień drugi:

Termy Zakopiańskie

Powrót do Rzeszowa,

Zabrać ze sobą :

plecak, ciepłą odzież (kurtka, bluza, coś na deszcz),

wygodne buty turystyczne adekwatne do warunków pogodowych, legitymację szkolną (oraz PTTK jeżeli ktoś posiada), jedzenie, ciepłą herbatę, pieniądze, przybory toaletowe, zażywane leki, dres, klapki, latarkę (np. czołówka), dwie dodatkowe pary skarpet.

W schroniskowym bufecie można zakupić ciepłe posiłki, wrzątek do własnych kubków jest bezpłatny.

W czasie rajdu obowiązuje:

  • przestrzeganie Regulaminu,
  • bezwzględne przestrzeganie poleceń opiekunów,
  • zachowanie ostrożności w czasie przejazdu oraz na szlaku turystycznym,
  • zachowanie ciszy nocnej po 22:00,
  • zakaz palenia papierosów i picia alkoholu!
  • kulturalne zachowanie.

Koszt (przejazdy busem, nocleg, ubezpieczenie, przewodnik)

380 zł

wyżywienie w zakresie własnym ! ! !

Wszelkich informacji udzielają Jakub Kocan i Milena Zalewska z klasy 2AT.

Bardzo prosimy aby wpłacać pełną kwotę do 27.09.2023.

21 czerwca 2023

Wycieczka 4fs do Wrocławia

W dniach 13.06- 16.06 odbyła się wycieczka klasowa 4fs do Wrocławia. We wtorek, po długiej i pełnej przygód podróży pociągiem przyszedł czas na zwiedzanie rynku i starego miasta. W środę zwiedziliśmy Ostrów Tumski, Ogród Japoński, Halę Stulecia oraz Muzeum Narodowe, w którym podziwialiśmy piękne obrazy i rzeźby. W miedzy czasie odwiedziliśmy kilka pięknych Katedr, które mieliśmy po drodze na poszczególne atrakcje. Czwartek zaskoczył nas piękną pogodą. Tego dnia zwiedziliśmy Muzeum Współczesne, Muzeum Sztuki Cmentarnej, Wieżę Widokową oraz Wieżę Matematyczną. Ostatniego dnia udaliśmy się do Hydropolis, a po skończeniu zwiedzania poszliśmy na stację PKP, oczekiwać na pociąg powrotny. Wypoczęci i szczęśliwi wróciliśmy do Rzeszowa, po czym każdy udał się do domu.

6 czerwca 2023

Wycieczka Praga – Ołomuniec 2023

W dniach 1-2 czerwca klasy Ibt, IIat i IIbt wybrały się na wycieczkę do stolicy Czech – Pragi oraz Ołomuńca

Dzień 1
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy “złotą” Pragę.

Dzień 2
Dzień drugi zaczęliśmy bardzo wcześnie przejazdem do Ołomuńca, który zwiedzaliśmy z wspaniałym przewodnikiem.
Korzystaliśmy z pięknych obrazów tego miasta do późnego południa. Następnie przejechaliśmy w okolice Skalnego Młyna. Mieliśmy okazję tam odwiedzić jaskinię oraz przepłynąć podziemną rzeką. Ten intensywny dzień zakończyliśmy pod szkołą około północy.

Fot. Michał Kwiatkowski

30 kwietnia 2023

Wycieczka 4es do Pragi

Słoneczna, zabytkowa, piękna Praga stała się celem wycieczki klasy 4es, która odbyła się 19- 21. kwietnia 2023r. Zapragnęliśmy zwiedzić jej najcenniejsze zabytki, ciekawe miejsca, słynące z unikatowych w Europie kolekcji muzea, poczuć klimat stolicy Czech, poznać jej kulturę i poczuć rytm tego miasta.

Najważniejszym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie 19 kwietnia bieżącego roku Josefova, czyli żydowskiej dzielnicy Pragi, gdzie znajdują się Muzeum Żydowskie ,Stary Cmentarz Żydowski oraz przepiękna Synagoga Hiszpańska. W tym dniu przypadała 80 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim dlatego postanowiliśmy oddać hałd i cześć walczącym Żydom , zostawiając w muzeum , na cmentarzu , wycięte z papieru żonkile , symbol walczącego getta , by” łączyła Nas pamięć” o tym ważnym wydarzeniu. Był to dla Nas bardzo poruszający, ale i znaczący moment, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Odwiedziliśmy również Stare miasto, Hradczany i Petrin, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Pragi, i snuć plany na kolejną niezapomnianą wycieczkę …