21 października 2019

Ekologiczne ogrzewanie z firmą Viessmann oraz troska o środowisko

16.10.2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawiciela firmy Viessman
Pana Janusza Brzykowskiego oraz prezentacja ekologicznych urządzeń grzewczych.

Viessmann jest wiodącą marką na rynku w produkcji profesjonalnych urządzeń do produkcji ciepła lub chłodu, wentylacji, klimatyzacji a ostatnio instalacji fotowoltaicznych – wytwarzających prąd ze słońca. Pan Janusz przedstawił działalność firmy Viessmann (ostatnio firma obchodziła 100 – lecie działalności oraz 25-lecie na polskim rynku), rozmawiał z młodzieżą na temat przyszłości branży energetycznej oraz nowych metodach pozyskiwania energii z ekologicznych urządzeń, stosując odnawialne źródła i zasoby energii. Poruszył również temat zatrudnienia, przedstawił, jak wygląda praca w firmie Viessmann, czyli „jak zostać technikiem OZE” – porównanie rynku pracy w Polsce
i Niemczech.

Po części konferencyjnej odbył się pokaz niepowtarzalnego i wyjątkowego samochodu nazywanego „Practic Car”. Pojazd pełni rolę mobilnej sali szkoleniowej wyposażonej w najnowszej generacji urządzenia, takie jak: pompa ciepła typu monoblok wraz z zasobnikiem i buforem, kocioł gazowy, instalacja fotowoltaiczna oraz stacja monitorowania zanieczyszczeń powietrza. Uczniowie mogli na żywo obserwować pracę w/w urządzeń, poznać zasadę działania, budowę i zastosowanie – mieli szanse zadawać szczegółowe pytania. Wykonaliśmy wspólnie ocenę stanu powietrza w otoczeniu szkoły – pomimo bliskości ulicy i dużego ruchu samochodów odczyt był zadowalający – mogliśmy oddychać. Młodzi technicy z klasy 2 CT oraz 4CT brali również udział w przygotowanych przez Pana Janusza warsztatach odnośnie projektowania i doboru urządzeń grzewczych. Wszakże najcenniejsza jest wiedza i jej praktyczne zastosowanie.

Pan Janusz wykazał się ogromnym doświadczeniem i profesjonalnie poprowadził całe spotkanie. Za co jesteśmy Mu ogromnie wdzięczni. Podziękowania należą się również zarządowi Firmy Viessmann wraz z Panem Witoldem Sujkowskim.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas ponownie.