19 kwietnia 2018

Nasi uczniowie w Niemczech – cz.2 relacji

Podczas pierwszego weekendu w czasie pobytu na praktyce zawodowej w Schkeuditz, uczestniczyliśmy w dwudniowej wycieczce do Berlina.

Na dworcu Berlin Hauptbahnhof czekał na nas przewodnik – Polka mieszkająca od wielu lat w Niemczech – pani Ania. Najpierw zostaliśmy zakwaterowani w hostelu A&O (200 metrów od dworca), a potem rozpoczęliśmy zwiedzanie.

W ciągu tych dwóch dni zobaczyliśmy siedzibę kanclerza Niemiec, Bramę Brandenburską, pomnik Pomordowanych Żydów Europy, pamiątkowe pozostałości Muru Berlińskiego na Potsdamer Platz, jak również budynek Parlamentu Niemieckiego – Reichsstag. Sporo czasu poświęciliśmy na zwiedzanie jedynego w swoim rodzaju Muzeum Techniki.

Mieliśmy również okazję przechadzać się po głównej arterii wschodniego Berlina – Unter den Linden-Allee. Zwiedziliśmy Aleksanderplatz – najbardziej reprezentacyjny plac w centrum Berlina z Wieżą Telewizyjną, Czerwonym Ratuszem, Marienkirche (najstarszy kościół Berlina), urzekającą fontanną z pomnikiem Neptuna i innymi zabytkami. Byliśmy także zobaczyć zegar czasu światowego Urania. Na koniec pobytu w Berlinie, uczniowie mieli okazję oglądać, a nawet zasiąść w najnowszych modelach samochodów w Galerii Mercedes Benz.

Po Berlinie przemieszczaliśmy się korzystając z szybkiej kolei miejskiej sieci S-Bahn oraz z metra U-Bahn.

Pozdrawiamy Wszystkich. Do następnych informacji

Pozdrawiają Agnieszka M. i Andrzej K.

Galeria zdjęć >>