19 lutego 2018

Poczta walentynkowa w ZSEn

W ZSEn W WALENTYNKI… LOVE WAS IN THE AIR

Podobno cesarz Klaudiusz II Gocki w III wieku za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie. Uważał, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego luba pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r.

Na szczęście tak smutnych powodów do pisania miłosnych liścików nie mają nasi uczniowie 😉

Ku zdziwieniu (bardzo pozytywnemu) opiekunek SU do stojącej w holu szkoły skrzynki poczty walentynkowej miłosne wyznania wrzucali nie tylko gimnazjaliści, ale też uczniowie technikum.

W środę koło południa przedstawiciele SU wcielili się w listonoszy i chodząc od sali do sali dostarczali liściki adresatom. Nauczyciele też dostali po symbolicznym ser duchu od Samorządu.

Walentynek było naprawdę dużo. Niestety, nikt nie wpadł na pomysł zrobienia zdjęć podczas ich wyciąganie ze skrzynki i sortowania na stosiki dla poszczególnych klas :(. Dopiero na końcu ktoś pomyślał, żeby choć te resztki uwiecznić…