22 kwietnia 2015

Nasza załoga zajeła III miejsce w etapie rejonowym XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

Drużyna w składzie: Maciej Chmiel- dowódca, Maciej Czerenkiewicz, Michał Kocur, Jakub Ligenza, Błażej Sudyka zajęła trzecie miejsce podczas rejonowego etapu XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Impreza miała miejsce 16.04.2015 na terenie kompleksu Klubu Wojskowego 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. W zawodach brało udział dziewięć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych Rzeszowa. Młodzi ratownicy mieli do wykonania pięć zadań. A to w zamkniętym samochodzie znajdowało się dziecko, a matka, która zgubiła kluczyki wpadła w panikę w nie wiedziała co robić, a to czołowo- bocznie zderzyły się dwa samochody i w jednym znajdował zakleszczony kierowca, a drugi w szoku gdzieś się oddalił, a to ktoś spadł z wysokości i miał “paskudnie” pokiereszowaną kończynę i ranę głowy. W innym miejscu z rąk nieprzytomnej dziewczyny lała się krew ,a wokół leżało szkło i strzykawki. I wreszcie w pomieszczeniu(zresztą bibliotecznym) był ktoś nieprzytomny.

Z tym wszystkim wspaniale poradzili sobie nasi ratownicy. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali przez organizatorów nagrodzeni- nasi uczniowie otrzymali bilety do kina, a dla szkoły był puchar, dyplom i apteczka pierwszej pomocy. Miejsce na podium za drużyną II LO i Zespołu Szkół Spożywczych to naprawdę wielki sukces.

3miejsce