31 marca 2015

Byliśmy na konferencji IT Academy Day Junior 2015

Po raz kolejny entuzjaści informatyki ze szkół średnich, 26.03.2015 r, mieli okazję spotkać się na konferencji IT Academy Day Junior. Konferencja odbyła sę na Politechnice Rzeszowskiej. Cieszymy się, że współorganizatorem konferencji był nasz uczeń – Adam Rusin (3at).

Otwarcia dokonał dr inż. Dominik Strzałka prodziekan WEiI. Potem były wykłady Przemysława Gałuszki z Microsoftu na temat tworzenia w Microsoft Imagine i o narzędziach do tworzenia aplikacji. Łukasz Szymański z IDEO opowiadał jakich fachowców potrzebują firmy IT. A Vadym Melnyk wprowadził nas w świat dronów, które jak się okazuje instalowane są nawet na czułkach karaluchów. Z kolei Mateusz Salach lider Rzeszowskiej Grupy IT mówił o możliwości samorealizacji działając w takiej grupie, przedstawił też ofertę PRz. Kamil Rzeźnik przedstawił korzyści płynące z udziału w pracach .NET.

Było mnóstwo nagród , dobrej zabawy, a rekordy, popularności bił wąż, robot- Stefan, który wędrował holu budynku V i cichaczem kąsał zajętych własnymi sprawami uczestników konferencji. Więcej informacji i ciekawe zdjęcia na Facebooku.

Kilka fotek w galerii

itad2015