24 stycznia 2015

Nasz sukces w “Krwawej akcji”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Krwawa akcja – oddaj krew okaż serce” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w ramach akcji „Młodzież dla miasta”, której patronował prezydent Tadeusz Ferenc.

Młodzież uczestniczyła w trzech etapach „Krwawej akcji..”
1. Udział w debacie dotyczącej krwiodawstwa i krwiolecznictwa – Maciek Chmiel, Michał Kocur, Kamil Biskup, Wojtek Jankowski, Sebastian Modłkowski i Adrian Sitarz.
2. Udział w oddawaniu krwi – 11 osób z klas 2bt, 3bt i 3pt
3. Wymyślili hasła i wykonali plakaty propagujące krwiodawstwo. Właśnie konkurs plastyczny przyniósł uczestnikom z naszej szkoły sporo nagród. Kamil Bielenda zajął pierwsze miejsce („Dodaj swoją kroplę do morza potrzeb”), Kuba Sikora drugie („Nie musisz być Bogiem, żeby dawać życie”), a Asia Wąsacz, Bartek Buż i Tomek Tabisz otrzymali wyróżnienia. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli też Maciek Żybura i Grzegorz Szura.

Informacja o Akcji na stronie TVP Rzeszów