14 kwietnia 2024

Nasi w Hiszpanii

Dzień 01

Wznosimy się w ekscytację! ✈️🌟 Nasze serca biły coraz szybciej, gdy wyruszaliśmy w podróż do Hiszpanii, a dokładniej do Malagi, na którą czekaliśmy już od jakiegoś czasu. Z okien samolotu, światła miast poniżej przypominały migające gwiazdy. 🌃✨🇪🇸 Późną nocą dotarliśmy do naszej rezydencji, zadomowiliśmy się oraz poszliśmy odpocząć, ponieważ następny dzień czekał nas pełen przygód!

Dzień 02

Dziś odkrywaliśmy urokliwe uliczki i ikoniczne zabytki Malagi! Z wysokiego punktu widokowego podziwialiśmy piękne widoki na panoramę miasta, z portem poniżej. Widok starożytnego koloseum, które to również mogliśmy ujrzeć podczas wędrówki i zwiedzania miasta, był naprawdę cudowny! Każdy krok wzbudzał w nas ekscytację, gdy wchłania liśmy piękno tego tętniącego życiem miasta. Od urokliwych uliczek po historyczny port, Malaga zachwyca swoim niekończącym się urokiem, a to dopiero POCZĄTEK naszej całej dwu tygodniowej przygody w tym mieście! 🌟🌊

Dzień 03

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od śniadania, następnie każdy z nas czekał na koordynatora i udał się do swojego miejsca pracy. Pokazano nam drogę jaką musimy przebyć do firmy. Na miejscu przedstawiono nam miejsce praktyk, wytłumaczono zasady oraz jak będzie wyglądał przebieg praktyk, a także praca. Oprowadzono nas również po firmie. Następnie wróciliśmy na lunch i po siescie udaliśmy się na wycieczkę po Maladze. Catarina pokazała nam ciekawe miejsca takie jak plac Picassa, katedra, port oraz plaża, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Po wycieczce wykorzystaliśmy czas wolny na poznawanie kultury i spróbowanie lokalnych dań.

Dzień 04

Dzisiejszego dnia, my Informatycy udaliśmy się z samego rana do firmy w której to odbywamy nasze praktyki. Naszymi zadaniami, które musieliśmy wykonać było: naprawa komputerów stacjonarnych oraz diagnostyka ich wad oraz druk logotypów firmowych na przednie panele sprzętu komputerowego. Testowaliśmy również komputery stacjonarne i jeżeli tego wymagały to ulepszaliśmy ich podzespoły na jak najlepsze się da, do danego rodzaju ich użytkowania.

Dzień 05

Dzisiaj, tak jak i codziennie, nasza grupa o godzinie 8 udała się na praktyki do firmy zajmującej się programowaniem gier oraz tworzeniem do nich poszczególnych komponentów. Od rana zabraliśmy za koniecznie naszych prostych gier na telefon. Ivan – nasz nauczyciel, od poniedziałku tworzył i programował z nami oraz z całą grupą innych praktykantów, prostą grę na telefon. Pokazał nam jak napisać programy odpowiadające za poszczególne funkcje w grze oraz jak stworzyć ową grę od strony graficznej. Cały ten proces odbywa się w programie Unity, którego naukę dzisiaj zakończyliśmy.

Dzień 06

Dzisiaj zajmowaliśmy się wykonywaniem pomiarów i sprawdzaniem poprawności działania opraw oświetleniowych natynkowych. Dzisiejszy dzień był świetną okazją do doskonalenia naszych umiejętności w tej dziedzinie. Precyzja w pomiarach i dbałość o szczegóły stały się naszymi najlepszymi sprzymierzeńcami podczas pracy z oprawami oświetleniowymi w różnych środowiskach. Pozwoliło nam to na poprawienie naszego doświadczenia w wykonywaniu pomiarów oraz w weryfikacji funkcjonalności opraw, co stanowi istotną część naszego rozwoju zawodowego!

Dzień 07

Dzisiaj jako Fotograf zajmowałem się wykonywaniem grafik oraz przygotowaniem bilbordów graficznych dla klientów. Korzystając głównie z Photoshopa, miałem okazję tworzyć dynamiczne i atrakcyjne grafiki, które były potem drukowane na profesjonalnie do tego przygotowanych drukarkach. Dzięki temu zdobyłem nie tylko umiejętność pracy z tym narzędziem, ale także naukę przygotowywania grafik odpowiednio do wydruku na dużą skalę.

Dzień 08

Dziś był bardzo wyjątkowy dzień. Pojechaliśmy do Granady, która jest usytuowana 2 godziny od Malagi. Było ciepło i slonecznie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Santa María de la Encarnación. Katedra jest pięknym zabytkiem z niesamowitą historią, następnie dostaliśmy chwile wolnego czasu aby zjesc i kupić pamiątki. Spróbowaliśmy lokalnych przysmaków i zwiedziliśmy centrum miasta. Jeśli kiedykolwiek będziecie w Granadzie, warto spróbować indyjskiej herbaty Chai, smakuje jak pierniczki i Święta Bożego Narodzenia. Po wszystkim nasza przewodniczka poprowadziła nas do Alhambry, gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcia, a nawet poznaliśmy ludzi z innych krajów. Miasto jest bardzo arabskie, wygląda jak zupełnie inny kraj. Opuściliśmy Granady z wyjątkowymi wspomnieniami, i na zawsze zapamiętamy to piękne i wyjątkowe miasto.

Dzień 09

Dzisiaj niedziela czyli dzień wolny. Od samego rana główkowalismy jak rozplanować dzisiejszy dzień. Po rozmysleniach wspólnie zadecydowaliśmy podzielić się na trzy niezależne grupy. Grupa elektroników i elektryków zaplanowała czas na zwiedzanie ruin zamku umieszczonego niedaleko naszej rezydencji. Grupa połowy fotografów postanowiła poraz kolejny miło spędzić czas na tu tejszej plaży spacerując po wybrzeżu oraz posmakowania tutrjszych morskich specjałów. Trzecia Grupa postawiła wykorzystać i zwiedzić tutejsze ukształtowanie terenu czyli gór z pięknymi widokami na całą malagę. Po powrocie postanowiliśmy połączyć się wszyscy razem i wspólnie wyjść do baru nie daleko rezydencji i spróbować tutejszego specjału czyli tapas które każdemu posmakowało, po chwili mile spędzonego czasu część osób udała się do rezydencji na oczekiwany po całym tygodniu odpoczynek natomiast część udała się na plażę zobaczyć piękny zachód słońca Dzisiejszy dzień uważamy za udany

Dzień 10

Cześć Dzisiejszy tydzień rozpoczęliśmy pełni energii. Na praktykach nauczyliśmy się obróbki zdjęć od fotografów oraz naprawy audio od elektroników. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o informatykach, którzy wraz z elektronikami uczyli się modelować krzesła i stoliki w programie Blender. Po praktyce poszliśmy na kurs hiszpańskiego, gdzie poznaliśmy nowe zwroty. Po lekcjach poszliśmy na churros z czekoladą, który jest lokalnym przysmakiem. Część osób poszła na dalsze zwiedzanie Malagi, a reszta wróciła do rezydencji.

Dzień 11

W dniu dzisiejszym grupa elektryków wykonywała konserwację w zakładzie pracy, informatycy z elektronikami w zależności od grupy modelowali obiekty w programie Blender lub dokonywali wymiany podzespołów w komputerach stacjonarnych. Fotografii zaś obrabiali wykonane wcześniej zdjęcia

Dzień 12

Witajcie! Tutaj fotografowie dzisiaj zajmowaliśmy się obróbką zdjęć uwieczniających piękno Malagi korzystając z programów Adobe. Nasi koledzy zajmujący się generalnymi pracami elektrycznymi oraz elektronicznymi przewozili dzisiaj oraz naprawiali sprzęt AGD. Informatycy zajmowali się modelowaniem w programie Blender. Inna grupa zajmowała się odbiorem oraz segregacją zamówień. Po praktykach wzięliśmy udział w egzaminie podsumowującym naszą naukę języka hiszpańskiego. W czasie wolnym podzieliliśmy się na kilka grup. Część z nas wybrała się na zakupy, kolejni na spacer po Máladze a jeszcze inni na testowanie lokalnych przysmaków.

Dzień 13

Ranek w Maladze na kierunku fotograficznym toczy się pełen entuzjazmu i kreatywności, gdy uczniowie eksplorują nowe miejsca i kompozycje. Na informatycznym, dzień zaczyna się od rozwiązywania problemów oraz usterek związanych z sprzętem elektronicznym. W serwisie AGD, elektrycy rozpoczynają dzień od diagnostyki usterek i napraw sprzętu. Po południu wszyscy udaliśmy się do muzeum aut, gdzie fascynowaliśmy się historią motoryzacji od 1900 do 1980 roku. Po zwiedzaniu muzeum, zrelaksowaliśmy się na plaży, ciesząc się wspólnym czasem i pięknem malowniczego krajobrazu.