2 maja 2022

Nasi w Hiszpanii – Malaga 2022

Dzień 14

(29-04-2022) 10 i ostatni dzień praktyk. Nasz pobyt tutaj dobiega końca. Na praktykach u wszystkich dzisiaj było więcej luzu. Nasi opiekunowie pisali nam opinie i wystawiali oceny naszej pracy, a my dzieliliśmy się z nimi wrażeniami z całego pobytu w Maladze. Po południu mieliśmy ostatnie spotkanie z naszą opiekunką z Euromindu Mają i jej asystentką Weroniką. Każdy z nas otrzymał certyfikat potwierdzający odbycie praktyki. Maji i Weronice również opowiadaliśmy nasze wrażenia z pobytu. Ostatnie zdjęcia, trochę łez i nadszedł czas pakowania walizek. Jutro wracamy do Polski. Było cudnie. Każdy z nas chętnie by tu nie raz jeszcze wrócił. ADIÓS MÁLAGA, ADIÓS ESPAÑA!!!

Dzień 13

(28-04-2022) 9 dzień praktyk. Powoli nasza praktyka dobiega końca. Nasi opiekunowie w miejscach pracy sprawdzali nasze dzienniczki i podpisywali je. Po tej formalnej części, elektrycy i elektronik nadal kontynuowali swoje wcześniejsze prace, a foto i informatycy ze swoją opiekunką Aną, wyszli na plener po Maladze. Robiliśmy zdjęcia i cieszyliśmy się pięknymi widokami miasta. Po sesji zdjęciowej, wstąpiliśmy na lunch do La Bella Julieta, na smaczne kanapki i pyszną kawkę. Część osób z naszej grupy zakupiła pamiątki dla siebie i swoich bliskich, a inni wybrali się na przechadzkę po nadmorskiej promenadzie w Torremolinos, zaglądając w urokliwe uliczki i miejsca.

Dzień 12

(27-04-2022)  8 dzień praktyk. Grupa foto i informatyków miała ćwiczenia na temat jak ważna jest komunikacja w pracy oraz czym jest marketing w pracy. Tworzyliśmy również nowy kontent na nasz projekt z praktyki (Instagram). Dzisiejsze posty były o hiszpańskiej kulturze, strojach ludowych i dużych wydarzeniach. Elektrycy i elektronik kontynuowali wczorajsze prace. Popołudnie było wolne od zaplanowanych zajęć. Czas ten spędziliśmy głównie na integrację z osobami z innymi grup przebywających w naszym hotelu, które również tak jak my, odbywają praktyki w Maladze.

Dzień 11

(26-04-2022) 7 dzień praktyk. Informatycy wraz z foto nadal zajmowali się robieniem projektu oraz brali udział w “grze” psychologicznej. Elektrycy pracowali przy montażu aparatury przeciwporażeniowej (wyłączniki nadprądowe i wyłączniki różnicowo-prądowe) oraz szafy rozdzielczej. Tymek – elektronik zajmował się naprawą płyty grzewczej i telewizora. Po południu udaliśmy się wraz z Mają i naszymi opiekunami na tapas do nadmorskiej restauracji. Degustowaliśmy różne przysmaki hiszpańskiej kuchni, a Maja opowiadała nam o zwyczajach żywieniowych Hiszpanów. Dowiedzieliśmy się również o rytmie życia na Costa Del Sol w ciągu całego roku i cenach wtedy panujących.

Dzień 10

(25-04-2022) 6 dzień praktyk. Po obiedzie lekcje hiszpańskiego – dzisiaj w muzeum motoryzacji, w
Maladze.

Dzień 9

(24-04-2022) Druga słoneczna niedziela od naszego przyjazdu do Malagi. Dzień był wolny od zaplanowanych zajęć, więc grupkami – w zależności od naszych chęci, ruszyliśmy w teren by lepiej poznać rytm tutejszego życia. Pomysły naszej ekipy były różne: muzeum Picassa w Maladze, zakup pamiątek, spacer nadmorskim deptakiem w Torrremolinos (tutaj mieści się nasz hotel) i mariny w Benalbadenie. Niektórzy postanowili zostać w hotelu i odpocząć np. przy hotelowym basenie.

Dzień 8

(23-04-2022) Dzisiaj, w sobotę wybraliśmy się do Rondy – pięknego miasteczka w Andaluzji, którego początki siegają VI wieku p.n.e. Ronda słynie z jednego z najpiękniejszych mostów świata – Puente Nuevo, spinającego brzegi wąwozu El Tajo. Wąwóz ten ma 98 m wysokości, a wraz z mostem- ok. 120 m. Most Puente Nuevo ma również swoją złą sławę. W czasie wojny domowej 1936r. zrzucono z niego ok. 5 tyś. jeńców obu stron, co miało odzwierciedlenie w „Komu bije dzwon” Ernesta Hemingwaya. Z różnych punktów widokowych podziwialiśmy tę największą atrakcję turystyczną Rondy i piękne widoki. Oprócz tego zobaczyliśmy jeszcze Plaza de Toros – arenę byków oraz spacerowaliśmy uliczkami starej i nowej Rondy.

Dzień 7

5 dzień praktyki. Grupa foto i grupa informatyków pracowała nad szablonem startowym modelu biznesowego dotyczącego naszego projektu. Grupa elektryków wykonywała podtynkową instalację elektryczną. Nasz elektronik (w projekcie jest tylko jeden) lutował podzespoły elektroniczne na płycie sterowania klimatyzatora. Po obiedzie lekcja hiszpańskiego, tak jak do tej pory w terenie. Tym razem pojechaliśmy do Mijas, jednego z najpiękniejszych, urokliwych tzw. białych miasteczek w Hiszpanii – Pueblo Blanco. Pogoda
nie dopisywała ale mimo to bardzo miło i przyjemnie spędziliśmy tam czas.

Dzień 6

(21-04-2022) 4 dzień praktyki. Dziś elektrycy przygotowywali ściany pod montaż urządzeń i instalacji elektrycznej. Od rozpoczęcia praktyk, dzisiejsze popołudnie było wolne od dodatkowych
zajęć, więc podziwialiśmy uroki plaży i nadmorskiej promenady, przy której znajduje się nasz hotel.

Dzień 5

(20-04-2022) 3 dzień praktyki. Dzisiaj stworzyliśmy nazwę, slogan i zaprojektowaliśmy logo. Nasza opiekunka Ana przeprowadziła ciekawą lekcję na temat marketingu. W ramach nauki hiszpańskiego, po południu – Malaga i nauka języka w muzeum. W nagrodę za dobre postępy w opanowaniu lekcji hiszpańskiego, nasza nauczycielka języka – Sara, zabrała nas na pyszne churrosy.

Dzień 4

(19-04-2022) Dzień rozpoczynamy od zajęć praktycznych. Dzisiaj m.in. grupa foto i informatycy
pracowali nad napisaniem CV oraz ustaleniem planu dalszych prac w trakcie realizacji
projektu. Elektrycy i elektronicy wykonywali prace związane ze swoim zawodem. Po
południu zwiedzaliśmy malowniczą Malagę z przewodniczką Weroniką. Dzień był pełen
wrażeń.

Dzień 3

(18-04-2022) O godzinie 9 wyruszyliśmy do miejsc, w których realizujemy nasze praktyki. Po obiedzie była chwila odpoczynku, a później kurs języka hiszpańskiego – uczymy się go w terenie.

Dzień 2

(17-04-2022) Dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Następnie wraz opiekunami pojechaliśmy do centrum Malagi, gdzie między innymi uczestniczyliśmy w paradzie wielkanocnej finalizującej Semana Santa (Wielki Tydzień). Byliśmy również na najbardziej znanej plaży Malagi – Malagueta.

Dzień 1

(16-04-2022) Podróż do Malagi, zakwaterowanie w hotelu i spotkanie z koordynatorką.