16 czerwca 2021

Rozstrzygniecie konkursu: ”Energia słoneczna – jak ją pozyskać,  wykorzystać a przede wszystkim oszczędzać?”

UWAGA! ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!

Każdy ogłoszony konkurs musi mieć swoje rozstrzygnięcie 😊

Lekko stresujący powrót z lekcji wirtualnych do realu, egzamin ósmoklasisty, końcówka roku szkolnego  wszystko to nie sprzyja uczestnictwu w konkursach, ale jednak…

Otrzymaliśmy od podkarpackich podstawówek sporo prac konkursowych w formie prezentacji multimedialnych. Pamiętacie, czego dotyczył nasz „słoneczny konkurs”? Oczywiście energii czerpanej ze słońca, jej pozyskiwania, i wykorzystania. A że przy okazji sporo kasy może zostać w portfelu – tym lepiej.

Nagrodami w naszym konkursie są mini domki DSE z platformą solarną, imitujące dom samowystarczalny energetycznie. Ta nasza domkowa platforma wyposażona jest nawet w tzw. suntracker – dzięki niemu nasze panele podążają za słońcem, aby nie zmarnować ani promyczka.

Domki, które będą stanowiły wyposażenie szkoły jako promocja odnawialnych źródeł energii wśród uczniów od najmłodszych lat, trafią do następujących zwycięskich zespołów:

  • Młodzi odkrywcy” Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie – Amelia Jarosz, Weronika Nalepa, Michał Bartuzi, Dominik Dereń. 
  • Pasjonaci przyrody” Szkoła Podstawowa nr. 4 im. Jana Twardowskiego w Przemyślu – Emilia Dryjańska, Gabriela Nowak, Izabela Wójec. 
  • Solarianki” Szkoła Podstawowa nr. 19 w Rzeszowie – Aleksandra Arciszewska, Anna Arciszewska, Oliwia Chrobak. 
  • Zespół Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie – Dominik Krasoń, Arkadiusz Perlak, Jadwiga Rembisz. 
  • Dawid Team” Zespół Szkół w Malawie – Dawid Filip, Michał Jarosz, Sebastian Kuśnierz, Szymon Solarz. 

Serdecznie wszystkim gratulujemy, proszę w najbliższym czasie oczekiwać na nagrody!