31 maja 2021

Nasi w Hiszpanii – kolejne przygody ;-)

Relacja dzień po dniu z wyjazdu Naszych uczniów do Hiszpanii. Zdjęcia znajdują się na profilu Facebook projektu “Robotycznie zagranicznie”. Kliknięcie na zdjęciu przenosi do galerii z danego dnia.

Dzień 1

Dnia 21.05 o godzinie 8 zebraliśmy się w Rzeszowie i zaczęliśmy nasza podróż do Sewilli, którą zakończyliśmy Ok godziny 3 następnego dnia. W sobotę zaczęliśmy zwiedzanie Sewilli w dzień i wieczorem. Zwiedziliśmy zabytki w starym mieście, takie jak Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli, Alkazar w Sewilli i wiele więcej.
Było słonecznie i przyjemnie.

Dzień 2

23.05 Dzień dzisiejszy rozpoczęliśmy jak zwykle od pysznego śniadania. Po śniadaniu spotkaliśmy się w hallu, by później razem z grupą udać się na mszę do katedry w celu uczczenia dzisiejszego święta zesłania Ducha Świętego, nie obyło się również bez porannego joggingu na autobus. Po mszy udaliśmy się do parku “Marii Luizy”, by umilić oczekiwanie na autobus. Po powrocie poszliśmy na obiad. O godzinie 16 zwartym krokiem udaliśmy do parku “Paseo de las Delicias” Gdzie spędziliśmy resztę dzisiejszego dnia, o godzinie 20 poszliśmy na kolację, tak minął nam dzień 2 naszego pobytu w Sevilli.

Dzień 3

¡Hola!
24.05 .Dzisiaj był bardzo ciekawy dzień, dużo zwiedzaliśmy i rozpoczęliśmy bardzo ciekawe praktyki w firmie Euromind.
O godzinie dziesiątej spotkaliśmy się z przewodniczką pochodzenia włoskiego, która zaprowadziła nas na stare miasto w Sevilli. Opowiedziała nam ciekawostki na temat niektórych zabytków, które nam pokazywała. O godzinie 14 rozpoczęliśmy pierwsze praktyki, które ogólnie opierały się na robotach i robotyce. W tym wszystkim wspierała nas prześliczna pogoda i dobry humor. Wasz ulubiony redaktor, Tripple Muffin Bolo.

Dzień 4

25.05 Dzisiejszy dzień dostarczył nam wielu wrażeń. Mieliśmy swoje pierwsze zajęcia języka hiszpańskiego o godzinie 10. Od godziny 15:30 natomiast odbywaliśmy praktyki. Ich tematem była nauka podstawowych działań i terminologii potrzebnych do obsługi robota. To wszystko odbywało się w postaci interesującej symulacji. Tuż po kolacji natomiast wybraliśmy się w małą wycieczkę po mieście. Główną atrakcją miał być punkt widokowy na szczycie Setas de Sevilla. Pogoda w jest tu po prostu magiczna. A my wierzymy, że następne dni będą jeszcze lepsze.

Dzień 5

26.05: Kolejny dzień w Hiszpanii i kolejny dzień w pracy. Dzisiejszego dnia podnosiliśmy nasze umiejętności więc nie wyruszyliśmy na zwiedzanie. Po dwugodzinnych zajęciach z języka hiszpańskiego i obiedzie, standardowo poszliśmy do firmy na praktykę. Nauczyliśmy się tam programowania automatycznych sekwencji czynności robota w symulatorze. Słońce grzeje czasem nawet za mocno.

Dzień 6

27.05: Dzień rozpoczęliśmy od kolejnych zmagań z językiem hiszpańskim. Tego dnia nauczyliśmy się używać poprawnie zaimki osobowe oraz opisać jakiego koloru mamy ubranie. Pogoda nas zaskoczyła, było pochmurnie, a nawet deszczowo, ale nadal ciepło. Praktyki przyniosły kolejne zaskoczenie, nabyliśmy umiejetność zaprogramowania robota który jest w stanie przenieść obiekt z punktu A do B. Ten dzień przyniósł wiele emocji.

Dzień 7

Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Zaczęliśmy dzień od gry miejskiej w ramach nauki języka Hiszpańskiego. Mieliśmy do wykonania parę zadań w różnych częściach Sevilli. Dla wygranych czekała nagroda. Po obiedzie pojechaliśmy na praktyki. W przerwie podeszliśmy pod stadion Sevilli gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcia oraz kupiliśmy pamiątki. Ten dzień był bardzo pozytywny oraz produktywny.
Redaktor Bartek.

Dzień 8

29.05: W dzisiejszym dniu wybraliśmy się na wycieczkę do pięknego Kadyksu, gdzie spędziliśmy praktycznie cały dzień zwiedzając miasto, korzystając ze słońca na plaży, czy też kąpiąc się w Oceanie Atlantyckim. Czas szybko minął i musieliśmy już wracać. Dzień ten był przyjemny i relaksujący.

Dzień 9

30.05- Po całym tygodniu stażu i hiszpańskiego, dziś mieliśmy wolny dzień. Na godzinę 10 poszliśmy na msze do bazyliki “Basílica de la Macarena”. Po kościele poszliśmy na spacer. To był udany dzień.