6 października 2021

Rekrutacja na praktyki zawodowe dla uczniów klas III.

Drodzy uczniowie klas 3, informujemy, że w najbliższym czasie tj. październik/listopad 2021 prowadzona będzie rekrutacja na  zagraniczne praktyki zawodowe realizowane w ramach programu Erasums+ sektor „Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja 1 – Mobilność Edukacyjna uczniów”.

Termin praktyk dla uczniów klas po szkole podstawowej przewidywany jest na kwiecień, po gimnazjum na marzec. Praktyka zagraniczna zaplanowana jest na 2 tygodnie, pozostałe 2 tygodnie praktyki uczeń odbywa w Polsce.

Każdy uczeń klasy 3, który jest zainteresowany doskonaleniem swoich umiejętności zawodowych, językowych jak również poznania innej kultury wybranego kraju europejskiego, może aplikować do udziału w mobilności zagranicznej.

W planie przewidywane jest zorganizowanie 2 grup 16 osobowych. W ramach przygotowania przewidywane są zajęcia dodatkowe z języka obcego, w jakim będzie prowadzona praktyka.

Wszystkich chętnych prosimy o śledzenie strony szkoły, na której na bieżąco będą pojawiały się informacje o terminach i miejscach praktyk, jak również wymaganych dokumentach, regulamin rekrutacji i inne.

Udział w mobilności zagranicznej jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, uczestnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Pytania proszę kierować do Koordynatora projektu pani Beaty Nierojewskiej.